دیدار نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با طوماری نامه ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان

نامه ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تبریز

نامه ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تبریز در مورد تسریع اجرائی نمودن مبحث بیست و دو (مراقبت و نگه داری از ساختمان ها)

کد خبر: 961113004 تاریخ انتشار: جمعه 2 فوریه 18 - 4:04 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی،نامه ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تبریز در مورد تسریع اجرائی نمودن مبحث بیست و دو (مراقبت و نگه داری از ساختمان ها) نامه ریاست سازمان به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تبریز

نامه ریاست سازمان به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تبریز

نامه ریاست سازمان به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تبریز

نامه ریاست سازمان نظام مهندسی  ساختمان استان آذربایجان شرقی به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تبریز

دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان تبریز
با سلام
احتراما، همان طوری که مستحضر هستید ساختمان یک سرمایه ملی است و عدم کنترلهای لازم بعد از احداث آن و در دوران بهره برداری خسارتهای جبران ناپذیری بر اقتصاد کشور بجای گذاشته است.
به طوری که اجزای مختلف ساختمان بر اثر عوامل ناشی از شرایط جوی و خطرات طبیعی و کوتاهی در نگه داری و بهره برداری نامناسب و عدم کنترل و بازرسیهای ادواری از شرایط بهره برداری تاسیسات برق و مکانیکی ممکن است دچار فرسودگی زودرس و از دست دادن عملکرد صحیح خود از نظر ایمنی و بهداشت شده و سبب کاهش عمر مفید و اتلاف انرژی ساختمان شود.
اتفاقهای افتاده در حادثه پلاسکو و افزایش فوتی و مسمومیتهای ناشی از مونوکسید کربن در سال های اخیر به استناد گزارش اداره گاز و آتش نشانی و مدیریت بحران استان در نشست مورخ دهم بهمن ماه نود و شش که در محل ساختمان مدیریت بحران استانداری تشکیل گردیده بود شاهد این موضوع میباشد. از اینرو برای نگه داری از ساختمان و اجزای آن و انجام بازرسیهای لازم توسط اشخاص دارای صلاحیت، مبحث 22 مقررات ملی ساختمان در سال نود و دو توسط وزرات راه و شهرسازی گرداوری و ابلاغ گردید.

نامه ریاست سازمان به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تبریز


اما متاسفانه علیرغم پیگیری های این سازمان و تشکیل نشست های متعدد با ارگان های ذی ربط و شورای فنی استان و دفتر فنی استانداری و لازم الاجرا بودن مباحث بیست و دو گانه مقررات ملی ساختمان از جمله مبحث بیست و دو (مراقبت و نگه داری از ساختمان ها)، تا به حال اجرایی نگردیده است . لذا خواهشمند است دستور فرمایید نشستی با حضور ارگان های ذی ربط با مدیریت آن دادستان محترم برگزار تا نسبت به اجرایی نمودن مبحث بیست و دو مقررات ملی ساختمان تسریع شود .

علی طوماری
ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

دانلود کتاب راهنمای مبحث 13 نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
2 فوریه 18
413 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0