اخبار استانها

شش میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند کد خبر 971228008

شش میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند

۲۸ اسفند ۹۷ 4 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
افزایش بیست و دو درصدی تعرفه خدمات مهندسی علی اکبر رمضانی، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی کد خبر 971228003

افزایش بیست و دو درصدی تعرفه خدمات مهندسی

علی اکبر رمضانی، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی بیان داشت: پس از پی‌گیریهای هیات مدیره دوره پنجم سازمان و برگزاری نشست های متعدد کارشناسی با اداره کل راه و شهرسازی، نشست کمیته 4 نفره با حضور معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استاندار، شهردار، مدیر کل راه و شهرسازی، مدیرکل بنیاد مسکن و کارشناسان محترم این 3 ارگان در محل دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل و موضوع تعرفه مورد کارشناسی و در نهایت تصویب شد.

۲۸ اسفند ۹۷ 8 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
کاهش تخلفات ساخت و ساز در سال نود و هشت نوید بخش آینده درخشان استان یزد ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد کد خبر 971228002

کاهش تخلفات ساخت و ساز در سال نود و هشت نوید بخش آینده درخشان استان یزد

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در جلسه با مهندس فرهمند، معاون شهرسازی و مدیران مناطق شهرداری یزد، ابراز امیدواری کرد: با توجه به تعامل سازنده نهادهای مرتبط در حوزه ساخت و ساز هم‌چنین تلاش در مطالعه و بررسی تخلفات ساختمانی استان یزد شاهد کاهش تخلفات ساخت و ساز در سال نود و هشت باشیم.

۲۸ اسفند ۹۷ 9 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
تشکیل دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت ساختمان در مشهد ریاست بنیاد نخبگان خراسان رضوی بیان کرد کد خبر 971228001

تشکیل دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت ساختمان در مشهد

ریاست بنیاد نخبگان خراسان رضوی بیان کرد: با امضای تفاهم نامه همکاری بین این بنیاد و سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان، دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت ساختمان در مشهد تشکیل گردید.

۲۸ اسفند ۹۷ 13 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
اطلاعيه انتخاب مدیر دفتر نمايندگي بهاباد اطلاعيه کد خبر 971227008

اطلاعيه انتخاب مدیر دفتر نمايندگي بهاباد

در اجراي مواد (هشت) قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مصوب هفتاد و چهار، ماده هفتاد و شش و بند ف ماده صد و چهارده آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مصوب هفتاد و پنج و اصلاحي نود و چهار از تمامی مهندسين داراي پروانه اشتغال بكار مهندسي ساكن شهرستان بهاباد دعوت بعمل مي آيد جهت ثبت نام تعيين مدير دفتر نمايندگي آن شهرستان اقدام کنند.

۲۷ اسفند ۹۷ 10 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
نشست هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی یزد در هفته پایانی سال نود و هفت نشست هیئت مدیره سازمان کد خبر 971227007

نشست هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی یزد در هفته پایانی سال نود و هفت

هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در جلسه مورخ بیست و پنجم اسفند خود، روند برگزاری انتخابات برای تعیین مدیران دفاتر نمایندگی سازمان در شهرستانها را تایید کرد. در این نشست، بعد از توضیحات مهندس صحراکاری خزانه‌دار سازمان در این مورد و نیز نحوه تعیین خزانه‌داران دفاتر نمایندگی، هیئت مدیره از حسن اجرای امور در این زمینه و استقبال خوب مهندسان شهرستان‌ ها تقدیر کرد و مقرر گردید به زودی احکام افراد منتخب صادر و در مراسمی به آنها اهدا شود.

۲۷ اسفند ۹۷ 8 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
بررسی شیوه برخورد با تخلفات ساختمانی در نشست هیات مدیره سازمان شیوه برخورد با تخلفات ساختمانی کد خبر 971227006

بررسی شیوه برخورد با تخلفات ساختمانی در نشست هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، در جلسه ای مورخ بیست و پنجم اسفند، بیش ترین وقت خود را برای ساماندهی نحوه برخورد با تخلفات ساختمانی گذاشت.

۲۷ اسفند ۹۷ 15 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
برگزاری مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران مجمع عمومی سازمان کد خبر 971227003

برگزاری مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

با تصویب بودجه پیشنهادی نود و هشت؛ مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران برگزار گردید

۲۷ اسفند ۹۷ 5 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
شرایط و مدارک لازم جهت ثبت نام عضویت در هشتمین دوره گروههای تخصصی شرایط احراز صلاحیت داوطلبین و مدارک لازم جهت اطلاع، اعلام می شود: کد خبر 971227002

شرایط و مدارک لازم جهت ثبت نام عضویت در هشتمین دوره گروههای تخصصی

دارا بودن پروانه اشتغال به کار پایه یک در رشته مربوطه ( که از تاریخ صدور آن دو سال گذشته و دارای اعتبار باشد و در صورت دردست اقدام بودن، ارائه گواهی تمدید الزامی است

۲۷ اسفند ۹۷ 11 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
شفافیت مدیریت جدید نظام صنفی استان ایلام ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام کد خبر 971227001

شفافیت مدیریت جدید نظام صنفی استان ایلام

آیت الله رستمی، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام در جلسه ای با اصحاب رسانه گفت: در بدو ورود به نظام مهندسی اعلام نمودیم که درهای نظام مهندسی بر روی کلیه نهادهای نظارتی و اصحاب رسانه باز است تا هر زمانیکه نیاز بود کلیه امورات را بررسی کنند.

۲۷ اسفند ۹۷ 10 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
تشریح برنامه‌ها و ظرفیت‌ های صندوق مشترک سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان برنامه‌ها و ظرفیت‌ های صندوق مشترک سازمان‌ها کد خبر 971226007

تشریح برنامه‌ها و ظرفیت‌ های صندوق مشترک سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان

صندوق مشترک در سال نود و هشت، اعضای جدید میپذیرد. مجید اسماعیلیان، مدیرعامل صندوق مشترک سازمانهای نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اینکه تا به حال توجه شایسته به ظرفیت‌ های قانونی صندوق مشترک سازمانهای نظام مهندسی ساختمان کشور صورت نگرفته است، ابراز امیدواری کرد با تلاش همه اعضای فرهیخته جامعه مهندسی در کل کشور و سازمانهای نظام مهندسی استان‌ ها و با توجه به اختیاراتی که صندوق مشترک طبق قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین نامه اجرایی آن و نیز نظامنامه ملهم از این آیین نامه دارد، می ‌تواند در بخش‌ های مختلفی برای اعتلای جایگاه نظام مهندسی کشور و ارتقاء کیفیت ساخت و ساز با رویکرد تاکید بر خدمات مهندسی حرفه ای و پرهیز از خدمات صوری اقدام کنند.

۲۶ اسفند ۹۷ 11 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
انتقاد امام جمعه از حاشیه جشن نظام مهندسی در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری مطرح گردید کد خبر 971226006

انتقاد امام جمعه از حاشیه جشن نظام مهندسی

آخرین نشست ستاد امربه معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری به ریاست امام جمعه شهرکرد برگزار و به موضوعاتی مانند رقص دختربچه در فرهنگسرا، توجه به معروفات، پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال و ... اشاره گردید.

۲۶ اسفند ۹۷ 8 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
عدم جذابیت دریا در نوشهر ریاست دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان نوشهر کد خبر 971226001

عدم جذابیت دریا در نوشهر

ریاست دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان نوشهر با عنوان این‌ که دریا در این شهر، برای مردم جذابیت ندارد، بیان کرد: علت این امر، دسترسی کم مردم به سواحل است چرا که بخش اعظم نوار ساحلی حوزه شهری نوشهر در اختیار ارگان‌ های دولتی قرار دارد.

۲۶ اسفند ۹۷ 13 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
برگزاری مسابقات شنا اعضا سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان مسابقات شنا اعضا سازمان کد خبر 971225011

برگزاری مسابقات شنا اعضا سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان

مسابقات شنا اعضا سازمان نظام مهندسی ساختمان (آقایان) در تاریخ بیست و چهارم/اسفندماه/نود و هفت در استخر راه آهن اهواز در 2 رشته کرال سینه (آزاد) و قورباغه در رده های سنی مختلف و با داوری هیات شنا اهواز برگزار گردید.

۲۵ اسفند ۹۷ 14 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
تعيين ظرفیت اشتغال طراحی و نظارت سال نود و هشت، توسط سامانه ارجاع نظارت مهندس گرامی: کد خبر 971225010

تعيين ظرفیت اشتغال طراحی و نظارت سال نود و هشت، توسط سامانه ارجاع نظارت

به جهت تسریع و سهولت امر در تخصیص درصدهای ظرفیت اشتغال بکار مهندسین دارای پروانه اشتغال، و هم‌چنین در اجراي بند یک ماده سیزده مبحث دوم مقررات ملي (نظامات اداري) در جهت تعيين ظرفیت اشتغال سال نود و هشت، در سامانه ارجاع نظارت، امکان تعیین درصدهای ظرفیت اشتغال اعضاء در رشته هاي معماري، سازه ٬تاسيسات برقي و مكانيكي، بصورت آنلاین فراهم شده و آماده بهره برداری است.

۲۵ اسفند ۹۷ 14 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
تشكيل دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت بازويي است جهت ارتقاء علمي سازمان دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت استان با محوريت سازمان کد خبر 971225009

تشكيل دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت بازويي است جهت ارتقاء علمي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان خراسان رضوی

يكي از بزرگ ترين سازمانهاي مردم نهاد است، كه در حال حاضر با بيش از سی و هفت هزار و پانصد عضو به عنوان يكي از متوليان پيشرو در امر ساخت و ساز در كشور محسوب مي گردد.

۲۵ اسفند ۹۷ 14 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
کنترل ساختمان جزو اولویت‌ های نظام مهندسی ساختمان استان خراسان‌ رضوی ریاست نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی کد خبر 971225008

کنترل ساختمان جزو اولویت‌ های نظام مهندسی ساختمان استان خراسان‌ رضوی

ریاست نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی بیان کرد: اجرای دقیق قانون و کنترل ساختمان جزو اولویت ‌های نظام مهندسی ساختمان استان است.

۲۵ اسفند ۹۷ 8 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
برگزاری نخستین نشست هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی استان خوزستان نشست هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی استان کد خبر 971225002

برگزاری نخستین نشست هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی استان خوزستان و ریاست انجمن صنفی کارگران و استادکاران دزفول

این نشست، با حضور محسن فلاح، محمدعلی عبدالله پور، رضا عصاره و سلامی از سازمان نظام‌مهندسی خوزستان و علی علی نژاد، ریاست انجمن صنفی شهرستان دزفول در سالن جلسات نظام‌ مهندسی استان برگزار گردید.

۲۵ اسفند ۹۷ 24 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
برگزاری مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم کد خبر 971225001

برگزاری مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم

۲۵ اسفند ۹۷ 13 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
آتش به اختیار دانشجویان خطاب به استاندار در موردحواشی روزهای اخیر چهارمحال و بختیاری کد خبر 971224011

آتش به اختیار

جمعی از دانشجویان چهارمحال و بختیاری در مورد جشن پرحاشیه نظام مهندسی در شهرکرد خطاب به استاندار این استان گفتند: اگر برخورد انقلابی نکنید، جریان دانشجویی آتش به اختیار وارد صحنه خواهد شد.

۲۴ اسفند ۹۷ 16 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
هشدار مجدد افزایش تورم مسکن ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کد خبر 971224010

هشدار مجدد افزایش تورم مسکن

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان با عنوان اینکه افزایش بدون برنامه وام مسکن باعث افزایش تورم میشود، بیان کرد: ساماندهی بازار مسکن نیازمند تشکیل یک تیم اقتصادی با مدیریت وزارت راه و مشارکت وزارت‌خانه های تعاون، اقتصاد، بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار است.

۲۴ اسفند ۹۷ 19 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
جلسه هم اندیشی برای گرداوری آیین نامه بناهای خشتی در سازمان سالاری، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد کد خبر 971224009

جلسه هم اندیشی برای گرداوری آیین نامه بناهای خشتی در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

جلسه هم اندیشی با حضور مسئولان و نمایندگانی از اداره کل راه و شهرسازی، شورای اسلامی شهر یزد، دانشگاه یزد، اداره کل استاندارد، میراث فرهنگی و دیگر دستگاه‌ های مرتبط برگزار گردید

۲۴ اسفند ۹۷ 15 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
میانگین شصت و پنج درصدی مشارکت مهندسان شهرستانها در انتخاب مدیران نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد کد خبر 971224008

میانگین شصت و پنج درصدی مشارکت مهندسان شهرستانها در انتخاب مدیران دفاتر نمایندگی سازمان

نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد بیان کرد: با توجه به قولی که قبل از انتخابات داده شده بود، انتخاب مسئولین دفاتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان در شهرستان‌ها به رغم این که رئیس سازمان میتواند راساً نسبت به انتصاب آنان اقدام نماید، به عهده مهندسان عضو دفاتر نمایندگی گذاشته شد و آنها در یک انتخابات آزاد شرکت کردند.

۲۴ اسفند ۹۷ 15 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
صنعت ساختمان یک صنعت فرابخشی است ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین کد خبر 971224007

صنعت ساختمان یک صنعت فرابخشی است

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین در جلسه خبری مشترک با مدیر کل راه و شهرسازی استان که با موضوع رعایت مقررات ملی و ارتقاء کیفیت ساختمان که در این اداره برگزار گردید؛ در سخنانی بیان داشت: امروزه رویکرد مردم و بهره برداران نسبت به ساختمان تغییر کرده و از یک سرپناه علاوه بر سکونت در آن موضوعات دیگری همچون ایمنی و بهداشت را مد نظر دارند که امیدوار هستم این روند ادامه پیدا کند و رو به فزونی باشد.

۲۴ اسفند ۹۷ 18 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
وعده برخورد با متخلفان ریاست سازمان نظام مهندسی استان کد خبر 971224006

وعده برخورد با متخلفان

به دنبال حواشی بوجود آمده در فرهنگسرای شهرکرد، ریاست سازمان نظام مهندسی از مردم عذرخواهی کرد

۲۴ اسفند ۹۷ 18 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
فراخوان کاشت بذرهای بومی در کیسه های گلدانی در مهاباد کاشت بذرهای بومی کد خبر 971224005

فراخوان کاشت بذرهای بومی در کیسه های گلدانی در مهاباد

جمعی از اعضای سازمان نظام مهندسی با انتشار فراخوانی از عموم شهروندان و دوستداران طبیعت بمنظور کاشت بذرهای بومی در کیسه های گلدانی دعوت نمودند.

۲۴ اسفند ۹۷ 13 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
دیدار با خانواده مهندس شهید در همدان بمناسبت روز بزرگداشت شهدا یزدانی، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان همدان کد خبر 971224004

دیدار با خانواده مهندس شهید در همدان بمناسبت روز بزرگداشت شهدا

یزدانی، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان همدان بمناسبت گرامیداشت روز شهدا بهمراه تنی چند از اعضای هیئت مدیره سازمان با خانواده شهید حمید غنی زادیان دیدار نمود.

۲۴ اسفند ۹۷ 13 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
تصویب افزایش بیست و پنج درصدی تعرفه خدمات مهندسی در استان گلستان حسین ویزواری، ریاست سازمان استان کد خبر 971224003

تصویب افزایش بیست و پنج درصدی تعرفه خدمات مهندسی در استان گلستان

نشست کمیته 4 نفره استان روز بیست و دوم اسفند در محل استانداری تشکیل و موضوع تعرفه مورد کارشناسی و در نهایت تصویب قرار گرفت.

۲۴ اسفند ۹۷ 22 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
استفاده از مجریان ذیصلاح معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد کد خبر 971224002

استفاده از مجریان ذیصلاح

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استفاده از مجریان ذی صلاح با جدیت پی گیری گردد.

۲۴ اسفند ۹۷ 15 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان چهارمحال و بختیاری کد خبر 971224001

ارشاد نقشی در جشن نظام مهندسی نداشت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ارشاد نقشی در جشن نظام مهندسی نداشت/ منتخبان باید پاسخگو باشند

۲۴ اسفند ۹۷ 16 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
شرایط منحصربه‌فرد اکوسیستم ‌های آبی و خاکی هرمزگان در ایجاد شغل رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان بیان داشت: کد خبر 971223014

شرایط منحصربه‌فرد اکوسیستم ‌های آبی و خاکی هرمزگان در ایجاد شغل

محسن دهقانی اظهار داشت: وجود 2 اکوسیستم خشکی و دریا و تلاقی آن شرایط منحصربه‌فردی برای اشتغال‌زایی ایجاد کرده است.

۲۳ اسفند ۹۷ 16 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
بررسی روش‌ های تأمین مالی مسکن در ساختمان دادمان جلسه مشترک کد خبر 971223013

بررسی روش‌ های تأمین مالی مسکن در ساختمان دادمان

روش ‌های تامین مالی مسکن و ساماندهی به حساب ‌های ناظر نزد سازمان‌ های نظام‌مهندسی ساختمان با حضور معاون مسکن و ساختمان، مدیرعامل بانک‌مسکن و اعضای هیات‌مدیره آن بانک در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی بررسی گردید.

۲۳ اسفند ۹۷ 18 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
هرمزگان سرشار از قابلیت‌ های کشاورزی دریاپایه و دریامحور ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور کد خبر 971223007

هرمزگان سرشار از قابلیت‌ های کشاورزی دریاپایه و دریامحور

ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور بیان کرد: هرمزگان سرشار از قابلیت ‌های کشاورزی دریاپایه و دریامحور است

۲۳ اسفند ۹۷ 19 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
پاورپوینت دستورالعمل اجرایی گودبرداریهای ساختمانی دستورالعمل اجرایی کد خبر 971223006

پاورپوینت دستورالعمل اجرایی گودبرداریهای ساختمانی (سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران)

پاورپوینت بدستورالعمل اجرایی گودبرداریهای ساختمانی (سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران) شامل چهل اسلاید (ویژه رشته های مهندسی مهندسی عمران و ساختمان) است. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت، اقدام به خرید آن کنید.

۲۳ اسفند ۹۷ 12 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
نظارت عالیه در سی درصد ساخت و سازهای استان قزوین ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین بیان کرد: کد خبر 971223005

نظارت عالیه در سی درصد ساخت و سازهای استان قزوین

سید کاظم مجابی اظهار داشت: چهارصد و بیست مهندس در قزوین صلاحیت حرفه ای دارند و در سی درصد ساخت و سازهای استان نظارت عالیه می گردد که سال آینده این وضعیت بهتر خواهد شد.

۲۳ اسفند ۹۷ 14 بازدید بدون نظر ادامه مطلب