آزمون نظام مهندسی ساختمان اطلاعات کامل در مورد

آزمون نظام مهندسی ساختمان

آزمون نظام مهندسی ساختمان، امتحانی است که همه ساله از سوی دفتر مقررات ملی ساختمان از اعضاء نظام مهندسی ساختمان برای ارزشیابی مهندسان به منظور اعطا پروانه اشتغال پایه 3 به کار مهندسی برگزار می شود.

کد خبر: 960515002 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ بهمن ۹۵ - ۴:۰۹ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،آزمون نظام مهندسی ساختمان، امتحانی است که همه ساله از سوی دفتر مقررات ملی ساختمان از اعضاء نظام مهندسی ساختمان برای ارزشیابی مهندسان به منظور اعطا پروانه اشتغال پایه ۳ به کار مهندسی برگزار می شود.آزمون نظام مهندسی ساختمان

آزمون نظام مهندسی ساختمان

شرایط شرکت در آزمون

برای شرکت در آزمون، نیاز به داشتن مدرک مهندسی (کارشناسی)، از یکی از هفت رشته عمران، معماری، برق، مکانیک، ترافیک، شهرسازی و نقشه برداری است. همچنین، افراد بعد از گذشت ۳ سال از مدرك كارشناسی یا ۲ سال از مدرك كارشناسی ارشد و یا ۱ سال از مدرك دكترای خود می توانند در آزمون نظام مهندسی شركت كنند.

البته افرادی که دارای مدرک کاردانی پیوسته هستند، هر پنج سال از تاریخ مدرک کاردانی شان، معادل یک سال کارشناسی محسوب می شود. براساس تبصره ۲ ماده ۷ قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان جدول كد رشته‌هاي مختلف و نوع پروانه اشتغال بكار (اعم از اصلي يا مرتبط) براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاهي و آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته‌ها از دفتر سازمان‌هاي مهندسي و امور بين‌الملل وزارت مسكن و شهرسازي به كليه سازمان‌هاي نظام‌ مهندسي ساختمان استان‌ها به شرح زير ابلاغ شده که داوطلبان باید با تطبیق آن با مدرک خود اقدام به ثبت نام در آزمون نمایند. برای مشاهده جزئیات کامل کلیک کنید.

رشته و گرایش های آزمون

این آزمون در هفت رشته اصلی برگزار می شود:

عمران

آزمون نظام مهندسی ساختمان

آزمون نظام مهندسی ساختمان

در سه گرایش: محاسبات، نظارت و اجرا

معماری

در سه گرایش: طراحی، نظارت و اجرا

تاسیسات برقی

در دو گرایش: طراحی و نظارت

تاسیسات مکانیکی

در دو گرایش: طراحی و نظارت

ترافیک

شهرسازی

نقشه برداری

 

چگونگی پذیرش

به جز آزمون نظام مهندسی طراحی معماری، بقیه آزمون ها به صورت تست های چهار گزینه ای برگزار می شود. این آزمون ها به صورت رقابتی نبوده و هر داوطلبی که بتواند حداقل به پنجاه درصد پرسش ها پاسخ درست دهد، پذیرفته خواهد شد.

 

نحوه ثبت نام

ثبت نام این آزمون به صورت الکترونیکی در سایت دفتر مقررات ملی انجام می شود.

 

 

زمان برگزاری آزمون

آزمون در سال های اخبر دو بار در سال برگزار می شود. آخرین آزمون برگزار شده است.

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۱ بهمن ۹۵
2246 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0