اخبار

انتخاب به ترتیب حروف الفبا :

نظام مهندسی بزرگ ترین تشکل مردمی تخصصی در کشور است ریاست کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کد خبر 970331009

نظام مهندسی بزرگ ترین تشکل مردمی تخصصی در کشور است

ریاست کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی بزرگ ترین تشکل مردمی تخصصی در کشور است و باید از این ظرفیت برای توسعه استان به خوبی استفاده کنیم.

۳۱ خرداد ۹۷ 33 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
کتاب ميکرو تاسيسات برقي در آزمون اردیبهشت بررسی عملکرد در آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 97 کد خبر 970326001

کتاب ميکرو تاسيسات برقي در آزمون اردیبهشت ۹۷

کتاب «ميکرو تاسيسات برقي» جديدترين کتاب مهندس کریمی برای آزمون نظام مهندسی برق ارديبهشت 97 بود. با مقایسه دقیق و مستند آزمون های نظام مهندسی طراحی و نظارت اردیبشهت 97 با منابع آموزشی می توان ادعا کرد که به ترتیب 8 و 9 پرسش آزمون با کتاب ميکرو تاسيسات برقي قابل پاسخگویی بوده است.

۲۶ خرداد ۹۷ 498 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
شرکت‌های حقوقی و سایه‌ها به قلم فاطمه ‌خان‌پور کد خبر 970325001

شرکت‌های حقوقی و سایه‌ها

مشکلات شرکت‌های حقوقی از تعاریف بی‌حصار اولیه در شکل‌گیری آنها شروع می‌شود. تعاریفی که در آن «هدف» جایگاه ویژه‌ای ندارد و ذی‌نفعان بدون حفاظ و مرز مشترک در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. مرزهای منافع و مصالح عمومی و منافع سازمانی، جایگاه کارمند و کارشناسان حقوقی و فنی مشخص نشده است؛ نظارتی بر عملکرد این سازمان‌ها وجود ندارد؛ مالیاتشان پرداخت نمی‌شود و موارد دیگر ...

۲۵ خرداد ۹۷ 67 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
سازمان نظام مهندسی ایلام تعطیل است ، ذبیح الله تاج بخش، رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام کد خبر 970324015

سازمان نظام مهندسی ایلام تعطیل است

ذبیح الله تاج بخش با بیان این مطلب که سازمان نظام مهندسی ایلام تعطیل است و کسی رغبتی ندارد وارد این حیطه شود، اظهار داشت: بنده کارمند وزارت راه و شهرسازی هستم و برای شرکت در انتخابات ممنوعیت دارم.

۲۴ خرداد ۹۷ 153 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
رونمایی از دومین کتاب نظام ‌مهندسی استان البرز ریاست نظام ‌مهندسی استان البرز خبر داد: کد خبر 970324005

رونمایی از دومین کتاب نظام ‌مهندسی استان البرز

کورش غفاری در مراسم رونمایی از کتاب (راهنمایی طراحی سازه‌ای و جزئیات دیوارهای غیر سازه‌ای) که در سالن گردهمایی سازمان نظام‌ مهندسی استان برگزار گردید، با عنوان این که درصدد هستیم قدمی مثبت در بهبود وضعیت ساخت ‌و سازها برداریم، به حادثه زمین لرزه کرمانشاه اشاره کرد و افزود: ریزش دیوار سازه ‌ها بیشترین خسارت را به بار آورد.

۲۴ خرداد ۹۷ 57 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
قربانخانی مشاور رجبی شد بازگشت قربانی کد خبر 970321010

قربانخانی مشاور رجبی شد

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، طی حکمی مهندس حسن قربانخانی، رئیس سابق سازمان ساختمان کشور را به سمت مشاور امور خدمات خود منصوب کرد.

۲۱ خرداد ۹۷ 127 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
مسئول ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی به قلم مهندس الهی فر کد خبر 970319010

مسئول ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی

حضور مسئول ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی به‌ منظور ارتقای سطح ایمنی کارگاه و پیشگیری از حوادث ناشی از کار و برای صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور ضروری است.

۱۹ خرداد ۹۷ 67 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
دعوت به همکاری محتواگذار در رشته های فنی برق، مکانیک، فنی و صنعتی استخدامی کد خبر 970313004

استخدام تکنسین‎برق‎ مسلط‎ به برق صنعتی

تکنسین‎برق‎مسلط‎به برق صنعتی، وتعمیرات، جهت‏کارخانه ‏تولیدی، ساکن‏ شرق (خرمدشت‏ جاجرود)

۱۳ خرداد ۹۷ 62 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
کد خبر 970311001

اینستاگرام ، تبلیغات موثر کسب و کار

اینستاگرام یکی از فضاهای مناسب برای تبلیغات است. با توجه به کاربران فعال در این نرم افزار و رنج سنی استفاده کننده ، می توان هر کسب و کاری را در این فضا تبلیغ کرد. مزیت های تبلیغات در این فضا را می توان قیمت مناسب و همچنین امکان دریافت نظرات مخاطبان دانست. شما با راه انداری یک پیج اینستاگرام قادر خواهید بود تا تبلیغات اینستاگرامی خود را شروع کنید

۱۱ خرداد ۹۷ 98 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
افزایش دو برابری تعداد گلخانه ‌های تبریز مدیرعامل سازمان پارک‌ ها و فضای سبز شهردای تبریز بیان کرد: کد خبر 970307012

افزایش دو برابری تعداد گلخانه ‌های تبریز

علی مدبر در نشست مشترک با ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان آذربایجان ‌شرقی با اظهار امیدواری از همکاری‌ های مشترک بین این دو مجموعه، گفت: گلخانه های ما طی دو سال گذشته در سطح مناطق دو برابر شده است.

۷ خرداد ۹۷ 73 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
با واگذاری سازمان نظام مهندسی به ارگان های دیگر مخالفم عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگوی اختصاصی با مهندسین نیوز کد خبر 970307011

با واگذاری سازمان نظام مهندسی به ارگان های دیگر مخالفم

کوسه غراوی با بیان اینکه با واگذاری سازمان نظام مهندسی به ارگان های دیگر مخالف هستم، افزود: چون سازمان نظام مهندسی ساختمان بزرگترین NGO مردم نهاد و غیر دولتی است و همان طور که می بینید در طی این سال ها بدون وابستگی به اعتبارات دولتی حرکت کرده و خود را به این نقطه رسانده است، بنابراین باید استقلال خود را حفظ کند.

۷ خرداد ۹۷ 227 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
مجریان مسکن مهر سرپل ذهاب زیر مجموعه سازمان نبودند گفتگوی اختصاصی پایگاه مهندسین نیوزبا رئیس سازمان نظام مهندسی کرمانشاه کد خبر 970307001

مجریان مسکن مهر سرپل ذهاب زیر مجموعه سازمان نبودند

مهندس علی محمد پناه، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه گفت: مجریان مسکن مهر زیر مجموعه سازمان نبودند، آنها پیمانکاران دارای صلاحیتی بوده اند که توسط وزارت راه و شهرسازی انتخاب شده بودند.

۷ خرداد ۹۷ 129 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
شاید در آینده ی صنعت ساختمان، دیگران ما را نبخشند دبیر اجرایی شورای مرکزی سازمان نظام کاردانی ساختمان در گفتگوی اختصاصی با مهندسین نیوز کد خبر 970306007

شاید در آینده ی صنعت ساختمان، دیگران ما را نبخشند

مهدی موذن، دبیر اجرایی شورای مرکزی سازمان نظام کاردانی ساختمان: ما حق نداریم با یک نوع نظریه پردازی، سازمان هایی که درچارچوب قانون تاسیس شده، وظایفشان را انجام می دهند را زیر سوال ببریم، شاید در آینده ی صنعت ساختمان، دیگران ما را نبخشند.

۶ خرداد ۹۷ 251 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
انتخاب ناظر ساختمان توسط کارفرما نقدی بر انتخاب ناظر توسط کارفرما کد خبر 970304001

انتخاب حق شما نیست!

نحوه ارجاع کار نظارت همچنان محل بحث و دعوا بین سازمان نظام مهندسی ساختمان و وزارت راه و شهرسازی است. این بحث ها زمانی شروع شد که عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، در شیوه نامه ای جدید، انتخاب ناظر را به جای سازمان نظام مهندسی، بر عهده کارفرما گذاشت. به دنبال آن نیز،‌فرج الله رجبی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشور، طی نامه ای به روسای سازمان های نظام مهندسی استانی، این شیوه نامه را غیرقانونی دانست و روسا را از اجرای آن منع کرد. تعلیق پروانه اشتغال به کار حسن قربانخانی، رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، یکی از پیامدهای همین چالش در انتخاب ناظر ساختمان است.

۴ خرداد ۹۷ 299 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
ثبت نام بیمه تکمیلی درمان، شروع و تا پایان خرداد ادامه خواهد داشت مهندس سفیدگر خزانه دار سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران بیان کرد: کد خبر 970302019

ثبت نام بیمه تکمیلی درمان، شروع و تا پایان خرداد ادامه خواهد داشت

 خزانه دار سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران از انعقاد قراداد بیمه تکمیلی درمان فی ما بین سازمان و بیمه آسیا خبر داد و گفت: اعضای محترم میتوانند جهت ثبت نام تا سی و یکم خرداد از طریق وب سایت سازمان ثبت نام کنند.

۲ خرداد ۹۷ 92 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
بی خود و بی جهت با انتخاب افشانی به عنوان شهردار تهران کد خبر 970302002

بی خود و بی جهت

شهرداری تهران که تا قبل از افشانی، موضع خاصی در برابر بخشنامه های وزیر راه و شهرسازی نگرفته بود، متاثر از پیش زمینه شهردار جدید، جز مخالفان تغییر شیوه انتخاب ناظر و کنترل ساختمان خواهد بود.

۲ خرداد ۹۷ 228 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
سازمان های نظام مهندسی در دوراهی قرار گرفته اند مهندس خطیبی عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران کد خبر 970302001

سازمان های نظام مهندسی در دوراهی قرار گرفته اند

مهندس خطیبی در گفتگو اختصاصی با خبرنگار مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، گفت: وزیر در مورد تعلیق مهندس قربانخانی از ماده 23 بند ج قانون استفاده کرده که به وزیر این اختیار را داده است به این شکل که هر عضو هیات مدیره ای که بخشنامه های وزیر را رعایت نکند می تواند او را خلع پروانه یا تعلیق کند و ایشان چون تمکین نکرده پروانه اش تعلیق شده است.

۲ خرداد ۹۷ 217 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
قربانخانی، قربانی بی تدبیری مکاتبات غیرقانونی پدرخوانده های شورای مرکزی در گفت و گو با نائب رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان با مهندسین نیوز مطرح شد. کد خبر 970301001

قربانخانی، قربانی بی تدبیری مکاتبات غیرقانونی پدرخوانده های شورای مرکزی

نائب رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی، گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان و جامعه مهندسی به فضایی آرام احتیاج دارند که در آن گفتگو کنند؛ مشکلاتی که از طریق گفتمان حل نشوند از طریق تهدید و ارعاب نیز حل نخواهند شد.

۱ خرداد ۹۷ 689 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
همکاری با سایت اخبار رسمی با هدف انتشار اخبار تجاری کد خبر 970231001

همکاری با سایت اخبار رسمی

پایگاه خبری مهندسین نیوز، مرجع اخبار نظام مهندسی کشور- اخبار تجاری سایت اخبار رسمی (http://akhbarrasmi.com/) را منتشر می کند.

۳۱ اردیبهشت ۹۷ 81 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
فهرست دوره های آموزش الکترونیک علوم و فناوری های جوشکاری پایگاه ولدیکا | خرداد 97 کد خبر 970230020

فهرست دوره های آموزش الکترونیک علوم و فناوری های جوشکاری پایگاه ولدیکا | خرداد ۹۷

۳۰ اردیبهشت ۹۷ 44 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
برگزاری جلسه هم اندیشی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز هفته هلال احمر گرامی باد کد خبر 970230017

برگزاری جلسه هم اندیشی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و جمعیت هلال احمر البرز

همزمان با هفته هلال احمر، نخستین جلسه هم اندیشی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و جمعیت هلال احمر استان البرز بمنظور بررسی موضوعات مشترک برگزار گردید.

۳۰ اردیبهشت ۹۷ 51 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
سنگ بزرگ برای زدن آخوندی حرف خود را به کرسی نشاند کد خبر 970230016

سنگ بزرگ برای زدن

. یارگیری هوشمندانه وزارت راه و شهرسازی از تیم قدرتمند رقیب نشان می دهد که مجموعه وزارتخانه اگر در مقابل دستگاه های اجرایی و نظارتی قادر به تحمیل نظر خود نیستند، به خوبی بازی با مهره ها را بلد هستند.

۳۰ اردیبهشت ۹۷ 230 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
انتخاب احمد خرم به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران بدون رای مخالف کد خبر 970230001

انتخاب احمد خرم به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران

در جلسه هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان تهران برای انتخاب رئیس جدید، احمد خرم با ۲۱ رای موافق و ۴ رای مخالف به عنوان رئیس جدید برگزیده شد.

۳۰ اردیبهشت ۹۷ 259 بازدید یک نظر نظر ادامه مطلب
کد خبر 970229005

تلاش جدی وزارت راه برای اصلاح قوانین نظام مهندسی

۲۹ اردیبهشت ۹۷ 64 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
کد خبر 970225019

هیجان در تخفیفان؛ پیشنهادهای ویژه در ماه مهمانی خدا

اگر قصد خرید محصول یا خدماتی داشته باشید، هیچ خبری به اندازه یک تخفیف ویژه نمی‌تواند برای شما جذاب باشد. اگرچه این روزها با تبلیغاتی روبرو می‌شوید که ادعای ارائه تخفیف‌های باورنکردنی دارند؛ اما در واقع این‌ها صرفاً تخفیف‌های کاذب برای جلب نظر شما هستند. یک تخفیف خوب باید در شما هیجان و حس خوب برنده شدن را ایجاد کند. این حس را می‌توانید در سایت «تخفیفان» به دست آورید؛ جایی که علاوه بر معرفی بهترین مراکز خرید و واحدهای خدماتی، تا 90 درصد تخفیف برای شما در نظر گرفته و برای آسایش مشتریانش بیشترین اهمیت را قائل است.

۲۵ اردیبهشت ۹۷ 44 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
آگهي فراخوان مناقصه عمومی نوبت اول و دوم یک مرحله ای قابل توجه اعضای محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان کد خبر 970225014

آگهی مجمع عمومی نوبت اول

نظر به این که نشست مجمع عمومی عادی سالانه نوبت اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان از ساعت پانزده لغایت هفده روز شنبه 12-03-97 در محل فلکه لاله – جنب فروشگاه رفاه – تالار هنر برگزار می گردد. بدین وسیله از جنابعالی دعوت می شود در ساعت مقرر در نشست مجمع عمومی شرکت نمایید.

۲۵ اردیبهشت ۹۷ 77 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
نیاز به سیاست‌ های جدید در حوزه زمین شهری داریم حامد مظاهریان کد خبر 970225009

نظام مهندسی با اصلاحات به جایگاه اصلی خود بر می ‌گردد

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: نظام مهندسی با اصلاحات به جایگاه اصلی خود بر می ‌گردد.

۲۵ اردیبهشت ۹۷ 103 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
عدم تعریف جایگاه صنفی و بنگاه داری برای سازمان نظام مهندسی دبیر کانون سراسری انبوه سازان ایران در مصاحبه اختصاصی با مهندسین نیوز کد خبر 970224001

عدم تعریف جایگاه صنفی و بنگاه داری برای سازمان نظام مهندسی-بخش دوم

فرشید پور حاجت، دبیر کانون سراسری انبوه سازان ایران در مصاحبه اختصاصی با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی، گفت: برای سازمان جایگاه صنفی و بنگاه داری تعریف نشده و امیدواریم با شیوه نامه جدید وزارت راه و شهرسازی از این انحراف جلوگیری شود.

۲۴ اردیبهشت ۹۷ 98 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
عدم تعریف جایگاه صنفی و بنگاه داری برای سازمان نظام مهندسی دبیر کانون سراسری انبوه سازان ایران در مصاحبه اختصاصی با مهندسین نیوز کد خبر 970223001

عدم تعریف جایگاه صنفی و بنگاه داری برای سازمان نظام مهندسی-بخش اول

فرشید پور حاجت، دبیر کانون سراسری انبوه سازان ایران ئر مصاحبه اختصاصی با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی، گفت: برای سازمان جایگاه صنفی و بنگاه داری تعریف نشده و امیدواریم با شیوه نامه جدید وزارت راه و شهرسازی از این انحراف جلوگیری شود.

۲۳ اردیبهشت ۹۷ 142 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
کد خبر 970222016

برگزاری آزمون ورود به حرفه نظام‌ مهندسی در استان همدان

۲۲ اردیبهشت ۹۷ 36 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
ارائه آموزشهای نادرست از مشکلات اساسی حوزه صنعت ساختمان ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی کد خبر 970222014

ارائه آموزشهای نادرست از مشکلات اساسی حوزه صنعت ساختمان

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی ارائه آموزش های نادرست در دانشگاهها را از مشکلات اساسی حوزه صنعت ساختمان در کشور عنوان کرد.

۲۲ اردیبهشت ۹۷ 68 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
آخرین وضعیت مسکن مهر استان قزوین سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان استان قزوین بیان داشت: کد خبر 970222007

آخرین وضعیت مسکن مهر استان قزوین

 سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین عنوان کرد: در پروژه مسکن مهر علی‌ رغم این که حوزه نظارت تحت پوشش نظام ‌مهندسی بوده است ولی در نظارت عالیه، اداره راه و شهرسازی قزوین عالی نظارت داشته است.

۲۲ اردیبهشت ۹۷ 82 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
معرفي کد خبر 970222001

پایگاه ولدیکا | مرجع دانش جوشکاری

پایگاه ولدیکا (Weldica) شامل مجموعه ای یکپارچه از سامانه های مختلفی است که با هدف ارائه خدمات موثر در زمینه آموزش آنلاین علوم و فناوری های جوشکاری و سایر روش های اتصال و نیز نشر مفاهیم علمی، تازه های فناوری، اطلاعات تامین کنندگان جوشکاری و موارد دیگر، طراحی و تدوین شده اند. در ادامه به معرفی برخی از این امکانات پرداخته می شود.

۲۲ اردیبهشت ۹۷ 60 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
دکتر فرشید مالک قاینی از اساتید دانشگاه ایران در زمینه علوم و فناوری های جوشکاری کد خبر 970220010

دکتر مالک در مصاحبه با پایگاه ولدیکا از سوابق خود و جایگاه جوشکاری در دانشگاه و صنعت ایران می گوید

جناب آقای دکتر فرشید مالک قاینی از باسابقه ترین اساتید دانشگاه ایران در زمینه علوم و فناوری های جوشکاری، بازرسی فنی و آزمون های غیرمخرب می باشند. ایشان نزدیک به سه دهه در صحنه فعالیت های صنعتی، آموزشی، مشاوره و پژوهشی در زمینه های مختلف مهندسی جوش شامل متالورژی، بازرسی و مدیریت کیفیت حضور داشته که حاصل آن تربیت ده ها مهندس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی در دانشگاه های گوناگون از جمله دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران و نیز تدوین ده ها طرح پژوهشی و مشارکت در تالیف مقالات فراوان می باشد.

۲۰ اردیبهشت ۹۷ 42 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب
مصاحبه با یکی از قدیمی ترین اساتید علوم و فناوری های جوشکاری کد خبر 970220009

جناب آقای دکتر کوکبی در مصاحبه با پایگاه ولدیکا از سوابق خود و صنعت جوشکاری ایران می گوید

جناب آقای دکتر کوکبی از قدیمی ترین اساتید دانشگاه ایران در زمینه علوم و فناوری های جوشکاری می باشند. ایشان نزدیک به نیم قرن فعالیت علمی، پژوهشی و اجرایی در زمینه های گوناگون جوشکاری داشته که حاصل مکتوب آن تدوین صدها طرح پژوهشی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، تالیف چندین جلد کتاب تخصصی از جمله کتاب معروف "تکنولوژی جوشکاری" و نیز مشارکت در تالیف مقالات فراوان می باشد که برخی از آنها مفتخر به دریافت جوایز معتبر ملی و بین المللی شده اند.

۲۰ اردیبهشت ۹۷ 62 بازدید بدون نظر نظر ادامه مطلب