پرسش و پاسخ آزمون نظام مهندسی اطلاعات کامل آزمون نظام مهندسی-بخش 14

پرسش و پاسخ آزمون نظام مهندسی

در این بخش، سوالات رایج در مورد آزمون نظام مهندسی پاسخ داده خواهد شد، شما نیز می توانید هر پرسش در مورد آزمون نظام مهندسی را در انتهای این صفحه (بخش نظرات) وارد کنید تا پاسخ داده شود.

کد خبر: 970213013 تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ بهمن ۹۷ - ۲:۵۰ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز_ مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، در این بخش، سوالات رایج در مورد آزمون نظام مهندسی پاسخ داده خواهد شد، شما نیز می توانید هر پرسش در مورد آزمون نظام مهندسی را در انتهای این صفحه (بخش نظرات) وارد کنید تا پاسخ داده شود. قبل از طرح سوال، حتما سوالات جواب داده شده را مطالعه کنید و همچنین برای هر رشته به صورت اختصاصی مطالب آموزش کامل و بی نظیر آماده شده که در لینک های زیر قابل مشاهده است.

پرسش و پاسخ آزمون  نظام مهندسی

۱) زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی بعد کی هست؟
معمولاً بین دو آزمون نظام مهندسی حداقل ۶ و حداکثر ۸ ماه فاصله است؛ پس مبنای محاسبه شما برای آزمون نظام مهندسی بعدی، زمان برگزاری آخرین آزمون نظام مهندسی باید باشد. به صورت میانگین ۷ ماه بعد از روز برگزاری آزمون نظام مهندسی قبلی آزمون بعدی برگزار خواهد شد. بنابراین، زمان آزمون بعدی در سال ۹۸، احتمال شهریور یا مهر باید باشد.

 

۲) زمان اعلام کلید های آزمون نظام مهندسی کی هست؟

معمولا کلید های آزمون نظام مهندسی ۲۰ تا ۴۰ روز بعد از برگزاری آزمون در سایت دفتر مقررات ملی ساختمان منتشر می شود برای دریافت کلید های آزمون نظام مهندسی کلیک کنید. پس تاریخ حدودی آزمون بهمن ۹۷، نیمه اول اسفندماه است.

 

اطلاعات کامل آزمون نظام مهندسی عمران

 

۳) نتایج آزمون کی اعلام می شود؟

معمولا حدود ۳ ماه بعد از برگزاری آزمون برگزاری آزمون، نتایج و کارنامه های داوطلبان منتشر می شود. پس ننایج آزمون نظام مهندسی بهمن ۹۷، حدودا اواسط اردیبهشت ۹۸ اعلام خواهد شد.

 

۴) چطور می توان به نتایج آزمون اعتراض کرد؟

اعتراض به آزمون نظام مهندسی به دو صورت انجام می شود اولین اعتراض به کلید های آزمون و دومی اعتراض به کارنامه است برای مشاهده جزئیات کامل اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی کلیک کنید.

اطلاعات کامل آزمون نظام مهندسی معماری

۵) آیا یک نفر همزمان می تواند در چند صلاحیت (مثلا طراحی یا نظارت) شرکت کند؟

پاسخ) بله، امکان شرکت همزمان در چند صلاحیت وجود داشته و هیچکدام اشتراک زمان برگزار آزمون را ندارند. برای اطلاعات بیشتر «زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی» را مطالعه کنید.

 

۶) در صورتی که کارت اعتباری آزمون نظام مهندسی را خریداری کرده و موفق به ثبت نام نشدیم، آیا هزینه برگشت داده می شود؟

پاسخ) بله، معمولا چند روز بعد از آزمون، از سوی ثبت نام آزمون نظام مهندسی نحوه عودت هزینه اعلام می شود. برای اطلاعات بیشتر «هزینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی» را مطالعه کنید.

اطلاعات کامل آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

۷) در صورت قبولی در آزمون، تا چه مدت فرصت برای اقدام اخذ پروانه اشتغال به کار است؟

پاسخ) چهار سال از تاریخ برگزاری آزمون نظام مهندسی فرصت برای استفاده از گواهی قبولی برای اخذ پروانه داشته و در صورتی که بعد از چهار اقدام نکنید، قبولی کان لم یکون فرض می شود.

 

۸) آیا با کارت اعتباری یک می توان در چند صلاحیت (مثلا طراحی یا نظارت) ثبت نام کرد؟

پاسخ) خیر، برای هر صلاحیت باید یک کارت مجزا خریداری شود.

اطلاعات کامل آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی

۹) آیا برای شرکت در آزمون نیاز به عضویت در سازمان نظام مهندسی هست؟

پاسخ) خیر، برای آزمون الزامی به عضویت نیست و کادر مربوط در فرم ثبت نام را خالی بگذارید. برای اطلاعات بیشتر «راهنمای ثبت نام آزمون نظام مهندسی» را مطالعه کنید.

 

۱۰) آیا می توانیم هر کتابی با خود سر جلسه آزمون ببریم؟

پاسخ) آزمون کتاب باز است ولي به علت محدوديت فضاي حوزه امتحاني، از ورود کتاب در حجم هاي وسيع و غيرمعقول جلوگيري خواهد شد. داوطلبان حق رد و بدل کردن کتاب، جزوه، يادداشت و يا هر وسيله ديگري را به هيچ شکل نخواهند داشت و به مراقبين تأکيد گرديده است بخاطر رعايت حقوق عامّه داوطلبان در صورت مشاهده اين گونه موارد بدون هيچ تذکري موارد را به عنوان تقلب صورت جلسه نمايند.

اطلاعات کامل آزمون نظام مهندسی نقشه برداری

 

۱۱) آیا استفاده از ماشین حساب مجاز است؟

پاسخ) بله، استفاده از هر نوع ماشین حسابی مجاز می باشد.

 

۱۲) چه چیزهایی نباید در آزمون همراه خود داشته باشیم؟

پاسخ) از آوردن تلفن همراه (موبايل) و يا لپ تاپ و تبلت جداً خودداري گردد، همراه داشتن موبايل و يا لپ تاپ و تبلت در جلسه آزمون تقلب محسوب مي شود. حوزه هاي امتحاني امکان نگهداري موبايل و لپ تاپ و تبلت داوطلبان را ندارند و هرگونه مسئوليت در اين مورد به عهده داوطلب مي باشد.

 اطلاعات کامل آزمون نظام مهندسی ترافیک

 

۱۳) انجام چه کارهایی در آزمون تقلب محسوب می شود؟

پاسخ) صحبت نمودن داوطلب با داوطلب ديگر، نگاه كردن به پاسخنامه داوطلبان مجاور، رد و بدل كردن جزوه، كتاب و . . . ، جايگزيني (شركت فردي بجاي داوطلب) ، رد و بدل كردن پاسخنامه ، اخلال و ايجاد بي‌نظمي و بر هم زدن نظم جلسه ، استفاده از وسايل غير مجاز: موبايل، رايانه، … ، پاره نمودن مدارك امتحاني (كارت، پاسخنامه و دفترچه سؤال) ، خارج نمودن مدارك امتحاني (پاسخنامه، دفترچه سؤال و كارت) ، استفاده از كاربن براي نسخه برداري.

 

۱۴) مجازات کسانی که در آزمون تقلب می کنند، چیست؟

پاسخ) حداقل دوره محرومیت براي موارد تخلف ناشی از استفاده از وسایل الکترونیکی غیر مجاز نظیر دوربین، تلفن همراه، تبلت، لپ تاب، ساعت هوشمند و … و تخلف هاي سازماندهی شده گروهی، محرومیت از شركت در ۵ دوره آتی آزمون هاي ورود به حرفه خواهد بود. حداقل دوره محرومیت براي خارج نمودن اوراق امتحانی و رد و بدل كردن پاسخنامه، محرومیت از شركت از ۳ دوره آتی آزمون هاي ورود به حرفه خواهد بود️ و براي سایر مصادیق تخلف، شامل محرومیت از شركت در یك دوره آزمون هاي آتی ورود به حرفه خواهد بود.

اطلاعات کامل آزمون نظام مهندسی شهرسازی

 

۱۵) زمان محاسبه سنوات مجاز آزمون نظام مهندسی از تاریخ اخذ تا چه زمان ثبت نام است یا روز آزمون؟پرسش و پاسخ آزمون نظام مهندسی

پاسخ) زمان تا روز دو برگزاری آزمون نظام مهندسی است.

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۳ بهمن ۹۷
34523 بازدید
71 نظر
امتیاز به این خبر:
0 0