هر آنچه بايد در مورد آزمون نظام مهندسي برق بدانيد

هر آنچه بايد در مورد آزمون نظام مهندسي برق بدانيد

در یادداشت پیش رو، قصد داریم جزئیات کاملی از آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی را ارائه نمایم. برای این منظور ابتدا مفهوم کلی نظام مهندسی ساختمان بیان می شود. جزئیاتی از نحوه برگزاری آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی در بخش دوم ارائه شده است. در سومین بخش، منابع آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی (طراحی و نظارت) ذکر می گردد. مشخصه های موردنیاز برای شرکت در آزمون طراحی و نظارت تاسیسات برقی در بخش بعدی مورد بحث قرار می گیرد. در نهایت نیز راهکارهای بی نظیری برای مطالعه و موفقیت در آزمون مورد بحث قرار می گیرد.

کد خبر: 960404004 تاریخ انتشار: یکشنبه ۴ تیر ۹۶ - ۶:۴۹ ق.ظ

پایگاه خبری مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، در یادداشت پیش رو، جزئیات کاملی از آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی را ارائه می کند. برای این منظور ابتدا مفهوم کلی نظام مهندسی ساختمان بیان می شود. جزئیاتی از نحوه برگزاری آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی در بخش دوم ارائه شده است. در سومین بخش، منابع آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی (طراحی و نظارت) ذکر می گردد. مشخصه های موردنیاز برای شرکت در آزمون طراحی و نظارت تاسیسات برقی در بخش بعدی مورد بحث قرار می گیرد. در نهایت نیز راهکارهای بی نظیری برای مطالعه و موفقیت در آزمون مورد بحث قرار می گیرد.

 

هر آنچه بايد در مورد آزمون نظام مهندسي برق بدانيد

 

۱) تاریخچه سازمان نظام مهندسي ساختمان

دولت دوم زنده یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی، با هدف سامان دهي به قوانين ساخت و ساز در کشور در اوايل دهه ۷۰ خورشيدي، شروع به تدوين و جمع آوري آئين نامه هاي مرتبط با ساخت مسکن در کشور کرده و در مورخه ۲۰ تيرماه سال ۷۴، به صورت لايحه اي مدون به شماره ۶۲۷۴۳ تقديم مجلس شوراي اسلامي گرديد. اين لايحه که در اواخر مجلس چهارم، بدست وکلاي ملت رسيده بود، بعد از تصويب در ۲۲ اسفندماه همان سال، با ۴۲ ماده، ۲۱ تنصره و ۶۰ بند در آن مجلس به تصويب رسيد و براي تائيد به شوراي نگهبان ارسال و پنج روز بعد به تاييد شوراي نگهبان رسيد. رئيس جمهور هاشمي با ابلاغ آن وزارت مسکن و شهرسازي وقت (بعدا با ادغام با وزارت راه و ترابري به وزارت راه و شهرسازي تغيير نام داد) اجراي آن را رسمي کرده و از تاريخ نهم فروردين ماه ۷۵، به اجرا در آمد. جالب اينکه، وزير وقت وزارت مسکن و شهرسازي، عباس آخوندي، الان نيز سکاندار وزارت عريض شده راه و شهرسازي و نايب رئيس اول وقت مجلس چهارم، حسن روحاني، نيز عهدار بالاترين پست اجرائي کشور است. هم اکنون ويرايش سال ۹۰ اين قانون، مورد استفاده و استناد است.

هر آنچه بايد در مورد آزمون نظام مهندسي برق بدانيد

 

۲) برگزاري آزمون

آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي، آزمونیست که در آن مهندسان برق با موفقیت در آن امکان اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی را از سازمان نظام مهندسی ساختمان دریافت کرده و اجازه فعالیت به عنوان طراح یا ناظر در پروژه های ساختمانی را اخذ می کنند. دفتر مقررات ملی ساختمان، متولی اصلی برگزاری این آزمون بوده و برای برگزاری آزمون با شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور همکاری می کند. اين آزمون تا شهریور ۹۵ تنها شامل یک آزمون بود و در آن داوطلبان برای ارزشیابی طراحی و نظارت به صورت واحد و همزمان در یک نوبت برگزار می شد. اما از آزمون اسفند ۹۵ آزمون های طراحی و نظارت از هم جدا شده و در واقع دو آزمون جداگانه برای رشته تاسبسات برقی برگزار می شود.

 

close

برای مشاور مستقیم با مدرس و مولف (مهندس محمدکریمی) تماس بگیرید: ۰۲۱۶۶۴۰۴۱۸۶

۲-۱) رشته و گرایش های آزمون

آزمون نظاک مهندسی ساختمان در هفت رشته اصلی برگزار می شود:

 • عمران (در سه گرایش: محاسبات، نظارت و اجرا)
 • معماری (در سه گرایش: طراحی، نظارت و اجرا)
 • تاسیسات برقی (در دو گرایش: طراحی و نظارت)
 • تاسیسات مکانیکی (در دو گرایش: طراحی و نظارت)
 • ترافیک
 • شهرسازی
 • نقشه برداری

از عنوان گرایش های طراحی و نظارت نیز کاملا مشخص است که طراح، وظیفه طرح نقشه ها و ناظر، وظیفه نظارت بر حسن اجرای نقشه رسم شده را دارد.

 

۲-۲) تاريخ برگزاري

اولين دوره آزمون نظام مهندسي سال ۷۳ برگزار شده و قبلا سالي يکبار يا گاهي هر دو سال يکبار برگزار مي شد اما چند سالي هست که اين آزمون هر سال دو بار برگزار مي شود. تاريخ دقيق برگزاري آزمون مشخص نيست اما به نظر مي رسد دفتر مقررات ملي ساختمان بنا دارد هر کدام از آزمون ها را در اواخر دو شش ماهه سال (مرداد يا شهريور در نيمه اول و بهمن يا اسفند در نيمه دوم سال) برگزار نمايد. ثبت نام و تاريخ برگزاري آزمون معمولا حدود دو ماه قبل از روز برگزاري اعلام شده و نتايج نيز بين دو تا سه ماه بعد در سايت دفتر مقررات ملي منتشر مي شود.

 

۲-۳) تعداد پرسش

تعداد سوالات آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي براي هر دو گرايش ۶۰ پرسش است. داوطلبان طراحي و نظارت به ترتيب ۱۸۰ و ۱۲۰ دقيقه زمان براي پاسخگوئي دارند. داوطلبان برای قبولی باید به حداقل ۵۰ درصد سوالات پاسخ صحیح دهند. پرسش ها به صورت تستی چهارگزینه ای و پاسخ اشتباه دارای منفی است. ارزش هر پاسخ اشتباه به اندازه یک سوم پاسخ صحیح است.

 

۲-۴) نحوه ثبت نام

براي ثبت نام در آزمون نظام مهندسي نيازي به عضويت در سازمان نظام مهندسي نيست اما بايد داوطلبان داراي کارت پايان خدمت يا معافيت از خدمت سربازي باشند (ثبت در آزمون نظام مهندسي)

 

۳) مواد آزمون

منابع و سرفصل های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، اساسا ارتباط مستقیم با هیچ یک از دروس دانشگاه نداشته و یک آزمون ورود به حرفه است. منابع آزمون هاي طراحي و نظارت تاسيسات برقي به جز مبحث ۱۲ (ايمني و حفاظت كار در حين اجرا) کاملا مشابه است؛ از اين مبحث در آزمون طراحي سوالي طرح نمي شود و مختص آزمون نظارت است. منابع آزمون نظام مهندسی برق را از نظر محتوا می توان به چهار دسته کلی تقسیم بندی کرد.

 

۳-۱) منابع عمومی

این گروه از منابع، مجموعه ای از مباحثی هستند که بین رشته های مختلف نظام مهندسی مشترک اند.

 • قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه‌هاي اجرائي آن: ویرایش سال ۹۲
 • مبحث اول (تعاریف): ويرايش سال ۹۲
 • بحث دوم (نظامات اداري): ويرايش سال ۸۴
 • مبحث سوم (حفاظت ساختمانها در مقابل حريق): ویرایش سال ۹۵
 • مبحث دوازدهم (ايمني و حفاظت كار در حين اجرا): ویرایش سال ۹۲ (فقط براي گرايش نظارت)
 • مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي): ویرایش سال ۸۹
 • مبحث بيست و يکم (پدافند غيرعامل): ویرایش سال ۹۵
 • مبحث بيست و دوم (مراقبت و نگهداري از ساختمانها): ویرایش سال ۹۲

 

۳-۲) منابع تخصصی

دومین دسته از منابع، دو مبحث بسیار مهم ۱۳ و ۱۵ هستند. این دو مبحث، چارچوب اصلی و کلی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، برای هر دو گرایش طراحی و نظارت، را شامل می شود.

 • مبحث سيزدهم (طرح و اجراي تاسيسات برقي ساختمانها)- ۱۳۹۵
 • مبحث پانزدهم (آسانسورها و پلکان‌ برقي)- ۱۳۹۲

 

۳-۳) منابع فرعی

سومین گروه از منابع ازمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، دو منبع هستند که در سنوات اخیر تعداد قابل توجهی از پرسش ها از آن مطرح می شود:

 • کتاب راهنمای طراحی و اجرای تاسیسات برقی (راهنمای مبحث ۱۳)
 • نشریه ۱۱۰-۱ و ۱۱۰-۲ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

 

۳-۴) منابع متفرقه

آخرین گروه از منابع آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، منابع متفرقه ای هستند که اساسا منبع مشخصی نداشته و می توان آنها را اطلاعات عمومی و کلی در مورد تاسیسات برقی ساختمان دانست:

 • اطلاعات عمومی تاسیسات برقی و الزامات، مراجع علمی و فنی معتبر
 • مسائل مربوط به اجرا و نظارت تاسیسات برقی در ساختمان ها
 • اطلاعات عمومي تأسيسات برقي و الزامات آن، مراجع علمي و فني معتبر، انتشارات فني سازمان مديريت و برنامه ريزي
 • مسايل مربوط به طراحي، اجرا و نظارت بر ساخت و سازها
 • مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها
 • راهنماهاي مقررات ملي ساختمان

 

۴) واجدان شرايط

برای شرکت در آزمون، نیاز به داشتن مدرک مهندسی (کارشناسی)، از یکی از هفت رشته عمران، معماری، برق، مکانیک، ترافیک، شهرسازی و نقشه برداری است. همچنین، افراد بعد از گذشت ۳ سال از مدرك كارشناسی یا ۲ سال از مدرك كارشناسی ارشد و یا ۱ سال از مدرك دكترای خود می توانند در آزمون نظام مهندسی شركت كنند.  البته افرادی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته هستند، هر پنج سال از تاریخ مدرک کاردانی شان، معادل یک سال کارشناسی محسوب می شود. براساس تبصره ۲ ماده ۷ قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان جدول كد رشته‌هاي مختلف و نوع پروانه اشتغال بكار (اعم از اصلي يا مرتبط) براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاهي و آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته‌ها از دفتر سازمان‌هاي مهندسي و امور بين‌الملل وزارت مسكن و شهرسازي به كليه سازمان‌هاي نظام‌ مهندسي ساختمان استان‌ها به شرح زير ابلاغ شده که داوطلبان باید با تطبیق آن با مدرک خود اقدام به ثبت نام در آزمون نمایند. اساسا مدارک مجاز به شرکت آزمون نظام مهندسی به دو دسته کلی اصلی و مرتبط دسته بندی می شوند. جدول (۱) فهرست كد، نوع پروانه و مدرك دانشگاهي مربوط به تاسیسات برقی را نمایش می دهد.

 

جدول (۱): مدارک تحصيلي مجاز براي آزمون

كد پروانه نوع پروانه عناوين مدرك تحصيلي دانشگاهي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
اصلي مرتبط
۵۰۰ * برق (قدرت)، الكترومكانيك (برق) قبل از سال ۶۰، برق خارج از كشور، الكتروتكنيك، مهندسي برق و الكترونيك، شبكه‌هاي انتقال و توزيع
۵۱۰ * مرتبط با مهندسي تأسيسات برقي ساختمان، معادل كارشناسي مهندسي برق (قدرت) -دبيري فني برق (قدرت)، مهندسي برق- مخابرات، مهندسي برق- كنترل ،مهندسي كنترل و ابزار دقيق، مهندسي تكنولوژي كنترل و ابزار دقيق
۵۳۰ * مرتبط با مهندسي برق (الكترونيك)

 

همچنین طبق مصوبه کمسیون تبصره ۲ ماده ۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به تاریخ ۰۹/۰۴/۹۴، جدول تعیین کدرشته و حدود صلاحیت کارشناسی ناپیوسته، به صورت جدول (۲) خواهد بود.

 

 

جدول (۲): حدود صلاحیت کارشناسی ناپیوسته

عنوان مدرک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته عنوان مدرک تحصیلی کاردانی کدرشته حدود صلاحیت پروانه اشتغال به کار
کارشناسی ناپیوسته در رشته های ساختمان یا عناوین مندرج در ماده «قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان» و یا رشته های هم ارز با آنها کاردانی در رشته های اصلی رشته مقطع کارشناسی اصلی حدود صلاحیت رشته اصلی
کاردانی در رشته های مرتبط با رشته مقطع کارشناسی مرتبط حدود صلاحیت طراحی و نظارت
کاردانی در سایر رشته های هفتگانه ساختمان مرتبط حدود صلاحیت نظارت
کاردانی در رشته های غیرمرتبط با رشته هفتگانه ساختمان صدور پروانه اشتغال به کار امکان پذیر نمی باشد
کارشناسی ناپیوسته با عناوین تکنولوژی و یا علمی کاربردی در رشته های اصلی و یا رشته های هم ارز با آنها کاردانی در رشته های مرتبط و یا اصلی رشته مقطع کارشناسی مرتبط حدود صلاحیت طراحی و نظارت
کاردانی در سایر رشته های هفتگانه ساختمان مرتبط حدود صلاحیت نظارت
کاردانی در رشته های غیرمرتبط با رشته های هفتگانه ساختمان صدور پروانه اشتغال به کار امکان پذیر نمی باشد

 

برای مشاهده جزئیات محصولات کلیک کنید

فيلم آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي

کتاب درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

کتاب تاسيسات برق پلاس

کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

کتاب واژگان کلیدی تاسیسات برقی

کتاب میکرو تاسیسات برقی

آزمون های آزمایشی نظام مهندسی تاسیسات برقی

 

۵- چگونگی طرح سوالات

براي موفقیت در ازمون نظام مهندسی تاسیسات برقی باید استراتژی مشخص به منظور پاسخ به هر دسته گروه از پرسش ها داشت، در اين بخش راهکارهاي پيشنهادي براي پاسخ به سوالات هر گروه ارائه مي گردد:

 

۵-۱) منابع عمومی

در آزمون هاي طراحي و نظارت به ترتيب هفده و دوازده درصد از اين مراجع سوال مطرح مي شود. اين گروه از سوالات را مي توان راحتترين پرسشهاي آزمون نظام مهندسي تاسیسات برقی قلمداد نمود به شرط آنکه بتوان اصول جواب دادن به پرسش ها را دانست. با توجه به حجم حدود هشتصد صفحه اي اين مباحث، «میکرو تاسیسات برقی» که خلاصه بهینه از این مباحث است، پیشنهاد می شود. همچنین در «کتاب واژگان کلیدی تاسیسات برقی» که در آن کلمات کلیدی براساس آخرین ویرایش ها مباحث ارائه شده استفاده گردد. کلیدواژه به داوطلب این امکان را می دهد که بدون مطالعه به غالب پرسش های منابع عمومی پاسخ دهد و زمان و تمرکز خود را برای پاسخ به پرسش های چالشی و مساله ذخیره کند.

 

۵-۲) منابع اختصاصی

سهم دو مبحث ۱۳ و ۱۵ از آزمون هاي طراحي و نظارت به ترتيب همچنان قابل توجه است. این دو مبحث باید صورت مداوم و روزانه مطالعه شود. مرور آن به هر میزان که باید کم است! برای جواب دادن به سوالات این مباحث علاوه بر «کتاب واژگان کلیدی تاسیسات برقی»، دو محصول «فیلم آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی» و «کتاب درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی» نیز بايد مورد استفاده قرار گيرد. هرچند، توقعی که از داوطلبی که تصمیم به قبولی در آزمون دارد این است که با تسلط کامل بر اين مباحث، بدون نیاز به مراجعه به کلیدواژه، به پرسش های آن جواب دهد.

 

۵-۳) منابع فرعی

اتفاق جالب در آزمون های بعد اسفند ۹۵، کاهش سهم پرسش های منابع فرعي است. با توجه به روند سنوات اخير، تصور می شد که اين منابع سهمی بیش از اين داشته باشند، اما عدم توجه به این منابع به هيچ عنوان منطقي نيست. در مطالعه و فهم مطالب اين مراجع دو مشکل عمده وجود دارد: اول حجم بالاي آنها (حدود ۱۵۰۰ صفحه) و دومي پراکندگي مطالب و آزمون محور نبودن مطالب آنهاست. پس استفاده از «کتاب تاسیسات برق پلاس» براي پاسخگویی به پرسش های آنها توصيه مي شود که در آن برجسته ترين قسمتهای این کتابها خلاصه نویسی شده، سپس موارد خلاصه شده مجددا تدوین شده و در نهايت پرسش های مربوط به هر بخش به صورت طبقه بندی شده با پاسخ تشریحی پاسخ داده شده است. محصول کمکی دیگر همان «کتاب واژگان کلیدی تاسیسات برقی» است که در آن کلید واژه های کتاب راهنمای طراحی و اجرای تاسیسات برقی (راهنمای مبحث ۱۳) و جلدهاي اول و دوم نشریه ۱۱۰ نیز قابل مشاهده است.

 

۵-۴) آزمون های سنوات قبل

اين مجموعه پرسش ها را مي توان تاثیرگذارترین گروه پرسش های آزمون معرفی کرد. نکته مهم اینکه صرف داشتن پاسخ کامل آزمونها برای پاسخ به این پرسش ها کافی نیست، حتی داشتن درسنامه اي عالي نیز نمی تواند متضمن موفقیت باشد. ساختار پرسش های سنوات پیش که در آزمون های بعد تکرار می شود، بیشتر حالت چالشی و مفهومی دارند و نیاز به حضور در کلاس و آموزش مستقیم دارند. از این رو، «فیلم آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی» و «رفع اشکال تلگرامی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی» به منظور آموزش مستقیم و بی واسطه مطالب و رفع اشکال توسط مدرس ارائه شده است. همچنین، نحوه سازماندهی و تدوین مطالب و سوالات باید به گونه ای باشد که پرسش و درسنامه مربوطه هر دو در یک جا و با هم ارائه شوند یعنی کاملا به صورت طبقه بندی شده و نه اینکه نخست درسنامه ای ارائه شده و بعدا حل آزمون هاي سالهای قبل به صورت پیوست به آن اضافه گردد. چنین ساختاري اولا باعث عمیق شدن فهم داوطلب نشده و دوما در جلسه آزمون نیز امکان ارجاع داوطلب به پرسش مشابه به آزمون را نمی دهد. روند طبقه بندی پرسش های از اولین دوره (سال ۷۶) تا آخرین دوره علاوه بر «فیلم آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی» در «کتاب درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی» نیز عملیاتی شده است. در «آزمون های آزمایشی تاسیسات برقی» و «کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی» نيز با جمع بندي مفاهيم گفته شده و بيان تکنيک هاي طراحي سوالات و ريزه کاري هر پرسش، کمک شاياني به تعمق فهم داوطلب از آزمون مي شود.

 

۵-۵) پرسش های متفرقه

پرسش های متفرقه را می توان سخت ترین دسته از مجموعه پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی معرفی کرد که یا از منابع معرفی شده توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان نيستد و یا اینکه دارای سطح دشواری خیلی زیادی دارند. یکی از این منابع، آئین نامه های شرکت توزیع بوده که در «کتاب تاسیسات برق پلاس» مهمترین آنها جمع آوری شده است.

 

۶) کارنامه

آنچه در بخش قبل به عنوان راهکار برای شما معرفی شد کاملا عملی و کاربردی است. در جدول زیر، سهم چهار محصول در پاسخگوئی به آزمون طراحی و نظارت اردیبهشت ۹۷ را مشاهده می کنید در جدول زیر، سهم هر محصول در آزمون طراحي نشان داده شده است.

 

براي مشاهده جزئيات دقيق اين کارنامه در دو يادداشت «تحليل آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي-نظارت اسفند ۹۵» و «تحليل آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي-طراحي اسفند ۹۵» ارائه شده است. قابل توجه آنکه، به هيچ عنوان نبايد از تاثير گذاري دو محصول ويژه « آزمون های آزمایشی تاسیسات برقی» و «کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی» در ارتقا کيفيت داوطلبان چشم پوشي کرد. براساس اين کارنامه، محصولات آموزشي قابليت ارتقا نمره داوطلبان به بالاي ۷۰ درصد را دارد.

 

 

۷) جمع بندی

کارنامه محصولات آموزشي در آزمون اردیبهشت در جدول بالا قابل مشاهده است. براي مشاهده جزئيات دقيق اين کارنامه در دو يادداشت «تحليل آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي-نظارت اردیبهشت ۹۷» و «تحليل آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي-طراحي اردیبهشت ۹۷» ارائه شده است.

در انتها بسته ویژه آموزشی که بسیار کامل بوده و هر کدام ویژگی منحصر بفردی دارند را مرور می کنیم:

 

۷-۱) بسته طلائی-تصمینی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

الف) محتوای بسته: پنج جلد کتاب (کتاب تاسیسات برق پلاس، کتاب درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، کتاب واژگان کلیدی تاسیسات برقی، کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی و کتاب میکرو تاسیسات برقی)، فیلم آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی و گروه تلگرامی رفع اشکال آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، آزمون های آزمایشی تاسیسات برقی

ب) ویژگی ها: پرداخت ۵۰ درصد هزنیه بعد از تحویل، بازگشت کل وجه درصورت عدم رضایت از محصول و بازگشت وجه در صورت عدم قبولی در آزمون و تخفیف ۲۰ درصدی.

 

۷-۲) بسته نقره ای آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

الف) محتوای بسته: پنج جلد کتاب (کتاب تاسیسات برق پلاس، کتاب درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، کتاب واژگان کلیدی تاسیسات برقی، کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی و کتاب میکرو تاسیسات برقی)، فیلم آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

ب) ویژگی ها: پرداخت ۵۰درصد هزنیه بعد از تحویل، تخفیف حجمی

 

۷-۳) بسته برنزی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

الف) محتوای بسته: دو جلد کتاب (درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی و کتاب واژگان کلیدی تاسیسات برقی) و فیلم آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

ب) ویژگی ها: پرداخت اقساطی، تخفیف حجمی

 

۷-۴) گنجینه کتاب های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

الف) محتوای بسته: پنج جلد کتاب (کتاب تاسیسات برق پلاس، کتاب درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، کتاب واژگان کلیدی تاسیسات برقی، کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی و کتاب میکرو تاسیسات برقی)

ب) ویژگی ها: تخفیف حجمی

 

 

close

درباره نویسنده این مقاله

من محمدکريمي همحمدکریمیستم، کارشناس ارشد مهندسي برق قدرت که تا بحال  بيش از ۵۰ عنوان مقاله علمي در معتبرترين ژورنالها و کنفرانس هاي داخلي و خارجي از من منتشر شده، ۱۵عنوان کتاب تالیف کرده ام، چند بار به عنوان پژوهشگر و معلم نمونه انتخاب شده ام. در زمينه نظام مهندسي هم، علاوه بر مديرمسئولي اولين و تنها پايگاه خبري-تحليلي اختصاصي نظام مهندسي ايران (https://www.mohandesinnews.ir/)، هفت عنوان کتاب، چند فيلم آموزشي، ده ها جزوه آموزشي و يادداشت و نقد تحليلي نوشته و ده ها دوره آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي در نقاط مختلف کشور برگزار کرده ام. براي مشاهده جزئيات و اسناد سوابق علمي و کاري من لطفا به سايت شخصي (http://mohammad-karimi.ir) مراجعه فرمائيد.

 

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۴ تیر ۹۶
7886 بازدید
20 نظر
امتیاز به این خبر:
0 0