یادداشت

عملیاتی شدن بخشنامه های جنجالی کد خبر 970206010

دوئل

شروع اجرای بخشنامه از سازمان نظام مهندسی استان تهران، که حدود یک سوم اعضا کل کشور را مدیریت می کند، نشان از عزم جدی و قاطع وزارت راه و شهرسازی در اجرای #شیوه نامه مصوب و ابلاغی خود دارد. در این یادداشت، سه سناریوی احتمالی که گمان می رود که بعد از تعلیق پروانه رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران رخ دهد، را بررسی خواهیم کرد.

۶ اردیبهشت ۹۷ 145 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
کارفرما یا سازمان نظام مهندسی آسیب شناسی نحوه انتخاب ناظر ساختمان کد خبر 970203006

کارفرما یا سازمان نظام مهندسی

چند صباحی است که نحوه انتخاب ناظر ساختمان محل بحث، مصاحبه و نامه نگاری های متعدد بین سازمان نظام مهندسی ساختمان و وزارت راه و شهرسازی تبدیل شده است. در نوشته پیش رو، تلاش شده که طرح های دو طرف مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفته و مزایا و ایرادات هر کدام بیان شود.

۳ اردیبهشت ۹۷ 122 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
سابقه کار نظام مهندسی یک پیشنهاد کاربردی کد خبر 970201009

کارآموزی به جای سابقه کار

یکی از پیش نیازهای شرکت در آزمون نظام مهندسی و به دنبال آن اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی، داشتن سابقه کار است. در یادداشت پیش رو، پایگاه خبری مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی، به آسیب شناسی الزام به داشتن سابقه کار پرداخته و پیشنهاد جایگزینی طرح دیگری ارائه می کند.

۱ اردیبهشت ۹۷ 139 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
چالش استقلال سازمان نظام مهندسی تا چه حد مستقل است؟ کد خبر 970128012

چالش استقلال

در نوشته پیش رو، به تحلیل جنبه و دلایل قانونی و عملی تاثیرپذیری سازمان نظام مهندسی از وزارت راه و شهرسازی و اثرات آن می پردازیم.

۲۸ فروردین ۹۷ 105 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
مهندسی و باز مهندسی به قلم عباس آخوندی کد خبر 970114003

مهندسی و باز مهندسی

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، در کانال تلگرامی شخصی خود یادداشتی با هدف تعریف نوینی از مهندسی و بازمهندسی منتشر کرد.

۱۴ فروردین ۹۷ 116 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
سازمان نظام کارفرمائی آسیب شناسی شیوه نامه جدید ارجاع کار کد خبر 970102001

سازمان نظام کارفرمائی

ادداشت پیش رو، به آسیب شناسی نحوه تاثیرگذاری اجرای شیوه نامه جدید نحوه ارجاع کار نظارت ساختمان ابلاغی آخوندی در فرآیند ساخت و ساز می پردازد.

۲ فروردین ۹۷ 287 بازدید یک نظر ادامه مطلب
به بهانه سومین استیضاح آخوندی به بهانه سومین استیضاح آخوندی کد خبر 961223016

جان سخت

عباس آخوندی را می توان مرد استیضاح ها نامید؛ کسی که برای بار سوم توانست مسیر بهارستان به دفترش در ساختمان وزارتخانه را با کلید اتاقش برگردد.

۲۳ اسفند ۹۶ 138 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
نظام مهندسی به وظایف خود درست عمل نمیکند پرونده ویژه روز مهندس سال 96 کد خبر 961209010

رویکرد روز مهندس در جامعه

پایان سال بهانه ای است برای بررسی و آنالیز عملکرد یک مجموعه و تحلیل این عملکرد می تواند نقشه راه برای برنامه ریزی و سیاست گذاری آینده باشد.

۹ اسفند ۹۶ 159 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
کاهش نقش دولت در سازمان نظام مهندسی کشاورزی تامین امنیت غذایی کد خبر 961208023

توانمندسازی خدمات فنی و مهندسی در حوزه کشاورزی

تامین امنیت غذایی در همه دولت ها بیش از هر چیزی اهمیت داشته و در راستای محوریت کشاورزی، روابط تجاری و فعالیت اقتصادی سمت و سوی خاصی می گیرد.

۸ اسفند ۹۶ 94 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
نظام مهندسی به وظایف خود درست عمل نمیکند برای داشتن یک ساختمان ایده آل باید در شاخه های مختلف نظارت داشته باشد. کد خبر 961206041

نظارت کمرنگ مهندسان، حیاط خلوت سازندگان بی صلاحیت

به گفته مسئولان در تهران بیش از 50 درصد ساختمان ها تنها با یک ناظر ساخته شده و آموزش مهندسی در کشور متناسب با نیاز بازار صورت نگرفته است. برای داشتن یک ساختمان ایده آل باید در شاخه های مختلف نظارت داشته باشد.

۶ اسفند ۹۶ 82 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
ساختار نظام مهندسی امیدبخش/به مناسبت روز مهندس به مناسبت روز مهندس کد خبر 961205001

ساختار نظام مهندسی امیدبخش

مناسبتهای مختلفی در طول سال وجود دارد که هرکدام نام و سمبلی خاص به خود اختصاص دادهاند ازجمله روز پنجم اسفند که بزرگداشت دانشمند فرزانه ایران زمین، خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندسی نامگذاری شده است. مهندسین نیوز فرصت را مغتنم دانسته این روز را به همه اندیشمندان و مهندسان تبریک می گوید.

۵ اسفند ۹۶ 132 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
نظام مهندسی به وظایف خود درست عمل نمیکند نقش مهندسان در بهبود کیفیت ساخت و ساز کد خبر 961119015

آموزش نیاز جامعه مهندسی و تولید ساختمان های باکیفیت است.

همان طور که می دانید کاهش کیفیت ساخت و ساز و نداشتن ساختمان های مقاوم و ایمن، از به کار گیری نیروی غیر متخصص در حوزه صنعت ساختمان ناشی می شود. از سوی دیگر نظارت بر روند ساخت و ساز و رعایت ضوابط و استانداردها جدی گرفته نمی شود و همانند سایر کشورها در ایران از الگوی نظارتی استفاده نمی شود.

۱۹ بهمن ۹۶ 136 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
تعارض منافع در سازمان نظام مهندسی بررسی تحلیلی آئین نامه منع فعالیت کد خبر 961105010

آسیب شناسی دستورالعمل منع پذیرش همزمان اعضای نظام مهندسی و کارکنان دولت بدلیل تعارض منافع

روز پنجم بهمن ماه سال 96، بخشنامه ای جدید در به امضای عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی منتشر شد که منجر به منع فعالیت بخش قابل توجهی از اعضا سازمان نظام مهندسی، بدلیل اشتغال در مشاغل دولتی که احتمال تعارض منافع آن با وظایف محوله در سازمان نظام مهندسی ساختمان وجود دارد، منتشر شد. در یادداشت پیش رو، به آسیب شناسی این بخشنامه خواهیم پرداخت.

۵ بهمن ۹۶ 1888 بازدید 20 نظر ادامه مطلب
آسیب شناسی آزمون نظام مهندسی یادداشت مدیرمسئول کد خبر 961022006

آسیب شناسی آزمون نظام مهندسی

آزمون نظام مهندسی ساختمان، امتحانی است که همه ساله توسط دفتر مقررات ملی ساختمان از مهندسان رشته های هفتگانه برای ارزشیابی مهندسان به منظور اعطا پروانه اشتغال پایه 3 به کار مهندسی برگزار می شود. برای شرکت در آزمون، نیاز به داشتن مدرک مهندسی (کارشناسی)، از یکی از هفت رشته عمران، معماری، برق، مکانیک، ترافیک، شهرسازی و نقشه برداری است. همچنین، افراد بعد از گذشت ۳ سال از مدرك كارشناسی یا ۲ سال از مدرك كارشناسی ارشد و یا ۱ سال از مدرك دكترای خود می توانند در آزمون نظام مهندسی شركت كنند. برگزاری این آزمون دارای چالش ها و ایرادات بنیادی است که در این یادداشت به مرور مهمترین این مشکلات می پردازیم.

۲۲ دی ۹۶ 534 بازدید 5 نظر ادامه مطلب
منابع آزمون نظام مهندسی برق نحوه قبولی در آزمون نظام مهندسی برق کد خبر 961019012

بررسی تحلیلی منابع آزمون نظام مهندسی برق

با توجه به تجربه سالهای تدریس و تالیف در زمینه آزمون نظام مهندسی برق، می توان گفت که یکی از اصلی ترین دلایل عدم موفقیت در آزمون نظام مهندسی، استراتژی اشتباه در زمینه مطالعه است. از نظر بسیاری از داوطبان، مطالعه همه منابع معرفی شده برای قبولی کافی است حال آنکه نه تنها کافی نیست بلکه اساسا لازم نیست. در این یادداشت، منابع آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی در چهار گروه دسته بندی شده است. برای هر دسته از دسته منابع خاص معرفی شده و اصول و نحوه مطالعه هر دسته معرفی شده اند. در هر بخش نیز محصولات پیشنهادی برای پاسخ دهی ارائه شده اند.

۱۹ دی ۹۶ 1090 بازدید 13 نظر ادامه مطلب
تحلیل آزمون نظام مهندسی نظارت تاسیسات برقی مهر 96 بررسی آزمون نظام مهندسی برق کد خبر 961013013

تحلیل آزمون نظام مهندسی نظارت تاسیسات برقی مهر ۹۶

در اين يادداشت، بررسي دقيق آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي-نظارت مهر 96 به صورت آماري و محتوايي انجام خواهد شد. براي اين منظور، ابتدا دسته بندی پرسش های 7 دوره آزمون اخیر، تحلیل منابع و تحلیل محتوایی انجام شده و راهکارهای کلیدی برای موفقیت در آزمون برحسب انواع مختلف منابع ارائه خواهد شد. در ادامه کارنامه منابع آموزشي پيشنهادي در قالب دو جدول قابل مشاهده خواهد شد. در نهايت، جمع بندي مطالب انجام خواهد شد.

۱۳ دی ۹۶ 766 بازدید 13 نظر ادامه مطلب
مبحث 13 مقررات ملی ساختمان (طرح و اجرای تاسیسات برقی ساختمان ها) بررسی مبحث سیزدهم کد خبر 961008004

تحلیل مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان (طرح و اجرای تاسیسات برقی ساختمان ها) ویرایش سال ۹۵

در یادداشت پیش رو به معرفی و تحلیل مبحث 13 مقررات ملی ساختمان می پردازیم. برای این منظور، ابتدا مشخصات کلی مبحث 13 معرفی شده و سپس سوالات مطرح شده از آن مورد تحلیل قرار می گیرد. راهکارهای کاملا کاربردی برای موفقیت در پاسخ دهی این مبحث ارائه خواهد شد.

۸ دی ۹۶ 1227 بازدید 5 نظر ادامه مطلب
تحلیل آزمون نظام مهندسی طراحی تاسیسات برقی بررسی جامع کد خبر 960926007

تحلیل آزمون نظام مهندسی طراحی تاسیسات برقی مهر ۹۶

: دومین آزمون صلاحیت طراحی نظام مهندسی طراحی تاسیسات برقی در مهر ماه 1396 برگزار شد. بعد از تحلیل آزمون نظام مهندسی طراحی تاسیسات برقی اسفند 95، قصد داریم در این یادداشت، بررسی دقیق و کیفی از آزمون مهرماه 96 انجام دهیم. از این رو، ابتدا تحلیل آماری و محتوائی از آزمون طراحی مهر 96 انجام داده و سپس راهکارهای کاربردی برای موفقیت در آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی ارائه شده است. در نهایت کارنامه عملکردی در ادوار گذشته ارائه شده است.

۲۶ آذر ۹۶ 895 بازدید 4 نظر ادامه مطلب
دو زلزله بزرگ به فاصله ۳۲ سال در تاریخ یک شهر زلزله مکزیک کد خبر 960702056

دو زلزله بزرگ به فاصله ۳۲ سال در تاریخ یک شهر !

در ۱۹ سپتامبر ۱۹۸۵ میلادی و در ساعت 7:19 صبح به وقت محلی، یکی از بزرگترین و زیان بارترین زلزله های تاریخ جهان با بزرگی 1.8 مقیاس ریشتر، به لرزه درآمد و بخش‌های بزرگی از مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک را ویران کرد و در پی آن صدها هزار نفر را به كام مرگ فرو برد. کانون این زلزله در ساحل اقیانوس آرام' واقع در یکی از ایالات مکزیک به نام Michoac و در فاصله 350 کیلومتری مکزیکوسیتی و برروی منطقه لغزشی صفحه cocos قرار داشته که عکس العمل آن در مناطقی از لس آنجلس و کالیفرنیا نیز به خوبی احساس شده است.

۲ مهر ۹۶ 278 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
تحلیلی بر آزمون نظام مهندسی طراحی تاسیسات برقی-اسفند 95 یادداشت اختصاصی کد خبر 960512011

تحلیلی بر آزمون نظام مهندسی طراحی تاسیسات برقی-اسفند ۹۵

آزمون نظام مهندسی در اسفند 95 برای داوطلبان رشته تاسیسات برقی معنای دیگر داشت. در این آزمون برای اولین گرایش های طراحی و نظارت از هم تفکیک شدند. در یادداشت پیش رو، به نقد آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی-طراحی که در اسفند 1395 برگزار شد می پردازیم. برای این منظور، ابتدا منابع آزمون دسته بندی شده و سپس پرسش های 6 دوره اخیر با پرسش های طراحی اسفندماه 96 مورد مقایسه قرار خواهد گرفت. در نهایت راهکاری استثنائی برای موفقیت در این آزمون ارائه خواهد شد.

۱۲ مرداد ۹۶ 890 بازدید 12 نظر ادامه مطلب
تحلیلی بر آزمون نظام مهندسی نظارت تاسیسات برقی-اسفند 95 بررسی جامع کد خبر 960506005

تحلیلی بر آزمون نظام مهندسی نظارت تاسیسات برقی-اسفند ۹۵

در اسفند 95، آزمون هاي طراحي و نظارت تاسيسات برقي از هم تفکيک شد و مهندسان برق براي اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسي مجبور به شرکت در دو آزمون شدند. در اين يادداشت به تحليل و بررسي اولين دوره آزمون نظارت تاسيسات برقي ساختمان در اسفند 95 مي پردازيم. براي اين منظور، ابتدا منابع ازمون معرفي شده و دسته بندي دقيقي از پرسش ها بر مبناي منابع ارائه مي شود. بعد از آن منابع مورد تحليل قرار گرفته و راهکاري عملي براي موفقيت در پاسخ دادن به سوالات هر مجموعه ارائه مي شود.

۶ مرداد ۹۶ 1409 بازدید 16 نظر ادامه مطلب
لزوم بازنگری در فهرست بهای ابلاغی سال 96 راه و باند یک خواسته منطقی کد خبر 960426001

لزوم بازنگری در فهرست بهای ابلاغی سال ۹۶ راه و باند

طبق بند 2-8-1 مشخصات فنی عمومی راه چنانچه زمين بستر اوليه خاكريز از نوع خاكهاي ريزدانه A5 تا A7 بوده و احتمال بالا آمدن آب زيرزميني در اثر خاصيت موئينه خاك وجود داشته باشد، بايد از مصالح زهكشي در اولين لايه خاكريزي استفاده شود. اين مصالح از حركت ذرات آب به طرف بالا و به جسم خاكريز جلوگيري نموده و مانع افزايش رطوبت و كاهش مقاومت آن مي‌گردد.

۲۶ تیر ۹۶ 452 بازدید 2 نظر ادامه مطلب
شش اشتباه موثر در عدم قبولی در آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی تحلیل عدم موفقیت در آزمون نظام مهندسی برق کد خبر 960418003

شش اشتباه موثر در عدم قبولی در آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

تجربه سالها تدریس و تالیف در زمینه آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، تجربه گرانبهائی را در مورد نحوه موفقیت و دلایل شکست داوطلبان در این آزمون را در اختیار نگارنده قرار داده است. به وضوح مشاهده شده است که داوطلبان زیادی با وجود زحمات قابل توجهی، در نتیجه دچار مشکل شده اند، صرفا به این خاطر که برخی نکات را مدنظر خود قرار نداده اند. در این یادداشت، 6 عامل اصلی در عدم قبولی در آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی به صورت دقیق بیان شده و سهم هر عامل در عدم موفقیت در آزمون بیان شده است. همچنین راهکارهای کاربردی برای حل هر عامل ارائه شده است.

۱۸ تیر ۹۶ 1732 بازدید 7 نظر ادامه مطلب
بحران ریزگردها در استان خوزستان کد خبر 11316

لزوم بازنگری در ضرایب منطقه ای کارهای پیمانکاری و حق الزحمه مشاوران

"بحران ریز گردها باعث شده است شهر اهواز مرکز استان خوزستان از سوی سازمان بهداشت جهانی به‌عنوان یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان شناخته شود.که باعث مشکلات تنفسی ساکنان این شهر شده است.احتمال آلوده بودن این ریز­گرد به مواد رادیواکتیو نگرانی­های گسترده­ای در مورد تأثیر این پدیده بر سلامت شهروندان به وجود آورده است. در آبان ماه سال 1394 در پی بارش باران اسیدی در این استان، برای صدها نفر مشکلات تنفسی پیش آمد. شدت ریزگردها در اهواز به اندازه­ای هست که از نهایت قدرت سنجش آنالیزورهای سازمان محیط‌زیست ایران بیشتر است."شرح فوق قسمتی از توضیحات ویکی‌پدیا از شهر اهواز و وضعیت ریزگردها و آب‌وهوای این شهر است.

۹ اردیبهشت ۹۶ 575 بازدید 2 نظر ادامه مطلب
اعلام نتايج آزمون‌ هاي ورود به حرفه مهندسان رشته معماري آزمون از نگاه داوطلبان کد خبر 9461

مشاهدات و تجربیات شما از آزمون نظام مهندسی اسفند ۹۵

پایگاه اخبار نظام مهندسی از شما درخواست ثبت نظرات، مشاهدات و تجربیات از حضور در آزمون نظام مهندسی اسفند 95 در این بخش نظرات در انتهای همین صفحه دارد. نظرات شما به محض وارد شدن در سایت با اسم خودتان بازنشر خواهد شد.

۱۹ اسفند ۹۵ 372 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
مطالبات اعضا نظام مهندسی ساختمان از رئیس جدید کد خبر 6505

اقدام در صورت صلاحدید

با صدور حکم دکتر فرج الله رجبی از سوی رئیس جمهوری روحانی به عنوان رئیس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و با توجه به سوابق کم نظیر این مهندس شیرازی، مروری به اصلی ترین مطالبات و خواسته های مهندسان خواهیم کرد.

۷ بهمن ۹۵ 613 بازدید 2 نظر ادامه مطلب
بررسی تحلیلی تصمیم جدید سازمان کد خبر 5898

نگاهی بر تفکیک آزمونهای نظام مهندسی طراحی و نظارت تاسیسات برقی

تفکیک برگزاری آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی در دو سطح طراحی و نظارت، دارای نکات مثبت و منفی بوده که از یک سو باعث ارتقا کیفی آزمون شده و از سوی دیگری دغدغه های جدیدی را برای داوطلبان این رشته در آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی ایجاد کرده است.

۳۰ دی ۹۵ 2335 بازدید 11 نظر ادامه مطلب
دلنوشته اي براي پايه گذار سازمان نظام مهندسي ساختمان کد خبر 4972

بدرود معمار نظام مهندسي

فردا مراسم تشييع جنازه مردي در تهران برگزاري می شود که خود يکي از معماران بنائي بود بنام انقلاب اسلامي ايران؛ آيت الله علي اکبر هاشمي رفسنجاني، مرد مبارز دهه پنجاه شمسي، مجلس دهه شصت، دولت دهه هفتاد، مصلحت دهه هاي هشتاد و نود و البته صدرنشين مطلق در ادوار مختلف انتخابات خبرگان رهبري. از آخرين ساعات روز يکشنبه تمامي رسانه ها و مردم در مورد خدمات مرد روزهاي سخت نظام سخن مي گويند، اما از ديد مهندسان عضو سازمان نظام مهندسي ساختمان، نام او يادآور سازماني است که اکنون بيش از 300 هزار مهندس از سراسر کشور عضو آن هستند.

۲۰ دی ۹۵ 761 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
مجتمع‌ رسانه‌ای ‌ساختمان، رحلت آیت‌الله هاشمی ‌رفسنجانی را تسلیت عرض می‌نمايد کد خبر 4965

خاطره‌ای از دیداری صنفی با مرد مصلحت کشور

درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در حالی در صدر اخبار قرار گرفت که حتی مخالفان نیز نتوانستند ویژگی‌های منحصر به فرد ایشان را نادیده بگیرند.

۲۰ دی ۹۵ 329 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
جانشین ترکان کد خبر 4503

جانشین اکبر ترکان به چالش کشیده شد

در روزهای آینده اکبر ترکان صندلی ریاست سازمان نظام مهندسی را ترک می کند و از میان سه گزینه که توسط اعضای نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور انتخاب شده اند یک نفر توسط وزیر راه و شهرسازی انتخاب و برای تصدی پست ریاست سازمان نظام مهندسی به رییس جمهور معرفی می شود؛ این در حالی است که دو نفر از این افراد نماینده مجلس هستند و برخی معتقدند این موضوع مصداق دوشغلگی است.

۱۴ دی ۹۵ 368 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
انتصاب رئیس جدید کد خبر 4499

چرا انتخاب ریاست نظام مهندسی معطل ماند؟

فرآیند انتصاب رئیس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، تحت تاثیر جایگاه شغلی و ویژگی‌ حرفه‌ای سه گزینه انتخاب شده برای ریاست، به حالت «آچمز» درآمد.

۱۴ دی ۹۵ 348 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
تحلیل کد خبر 4481

فضای به‌هم ریخته کسب و کار در پی فاصله دانشگاه و صنعت/چرا مهندسان بیکارند؟

امروزه با توجه به وجود دانشگاه های متعدد در کشور، مدرک گرایی و گرفتن مدرک رواج یافته است. اگرچه ارتقای سطح سواد و تحصیلات در کشور از نظر مسائل اجتماعی، بهبود روابط اجتماعی و ارتقای فرهنگ جامعه امری بسیار مثبت و تأثیرگذار است؛ اما جای تأسف دارد که تا به امروز مسئله اشتغال برای این فارغ التحصیلان مدیریت نشده و در شرایط رکود اقتصادی، بیکاری قشر تحصیل کرده هم معضل دیگری را به چالش‌های موجود افزوده است.

۱۴ دی ۹۵ 389 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
سازمان نظام مهندسی کد خبر 4255

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان ، بوسیله یک نماینده مجلس غیر قانونی است

در چند روز گذشته در رسانه ها مقالات مختلفی در مغایر قانون بودن انتخاب رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان دوره هفتم از میان سه نفری که آن شورا به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد کرده از سه جهت یعنی: " وجود منافع متعارض" ، "نقض استقلال قوه مقننه و قوه مجریه " و" مغایرت با قانون منع مداخله در معاملات دولتی" درج شده اما تاکنون مغایرت آن با اصل 141 قانون اساسی و " قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل مصوب1373" که بر اساس اصل مذکور تدوین شده پرداخته نشده است.بنا براین خوبست برای صیانت از حقوق جامعه مهندسی و حقوق مردم بعنوان موکلان نمایندگان مجلس به این مقوله بپردازیم.

۱۱ دی ۹۵ 352 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
بررسی: کد خبر 3212

چالش‌های پیش روی مدیركل جدید دفترمقررات ملی ساختمان/ دلایل تاخیر در یک انتخاب

با گذشت سه سال ازآغاز به کاردولت یازدهم، سرانجام وزیر راه و شهرسازی برسرانتخاب مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان به تصميم رسید و روزگذشته طی حکمی حامد مانی‌فر را به این سمت منصوب کرد.

۲۵ آذر ۹۵ 384 بازدید بدون نظر ادامه مطلب
بیانیه: کد خبر 3171

بیانیه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان (کشور ) نسبت به رفتار غیر حرفه‌ای برخی از رسانه‌ها

ارتقاء جایگاه مهندسی در کشور از لوازم توسعه ملی است."اخیراً 25 نفر اعضاء اصلی شورای مرکزی دوره هفتم و همچنین 7 نفر اعضاء علی البدل، اعتبارنامه خود را از وزیر محترم راه و شهرسازی دریافت نموده و بر طبق قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آئین نامه‌های اجرایی آن، در حضور ایشان و در فضایی کاملاً آزاد، نسبت به انتخاب و معرفی سه نفر پیشنهادی ریاست شورای مرکزی اقدام نمودند.

۲۴ آذر ۹۵ 398 بازدید بدون نظر ادامه مطلب