غلط بودن پرسش های آزمون نظام مهندسی برای تمامی دست اندر کاران علمی غلط بودن پرسش های آزمون نظام مهندسی برای تمامی دست اندر کاران علمی

غلط بودن پرسش های آزمون نظام مهندسی برای تمامی دست اندر کاران علمی

غلط بودن پرسش های آزمون نظام مهندسی برای تمامی دست اندر کاران علمی ، محقق شده است اما مشخص نیست چرا و به چه علت، سازمان نظام مهندسی نسبت به حذف این سوالات اقدام نمی‌ کند

کد خبر: 991002001 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲ دی ۹۹ - ۸:۳۳ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، غلط بودن پرسش های آزمون نظام مهندسی برای تمامی دست اندر کاران علمی ، محقق شده است اما مشخص نیست چرا و به چه علت، سازمان نظام مهندسی نسبت به حذف این سوالات اقدام نمی‌ کند

غلط بودن پرسش های آزمون نظام مهندسی برای تمامی دست اندر کاران علمی

غلط بودن پرسش های آزمون نظام مهندسی برای تمامی دست اندر کاران علمی
ادامه اعتراضات به آزمون نظام مهندسی
براساس بررسی ‌های انجام شده، غلط بودن پرسش های آزمون نظام مهندسی برای تمامی دست اندر کاران علمی محقق شده است اما مشخص نیست چرا و به چه علت، سازمان نظام مهندسی نسبت به حذف این سوالات اقدام نمی‌ کند تا شاهد گسترده شدن اعتراضات به آزمون نباشیم.
فعالیت مهندسی در حوزه ساختمان نیازمند احراز شرایط علمی به واسطه شرکت در آزمون است و همه ساله متقاضیان ورود به عرصه مهندسی ساخت و ساز در کشور می ‌بایست عیار علمی خود را در آزمون نظام مهندسی محک زده و شرایط علمی حضور در این حوزه را تامین کنند.
در همین راستا و در سال نود و نه، آزمون نظام مهندسی رشته‌های مختلف مرتبط با حوزه ساختمان در سوم و چهارم مهر ماه برگزار گردید. پس از دو هفته از برگزاری آزمون و انتشار نسخه اولیه کلید سوالات آزمون مذکور، مهلت یک هفته‌ای برای اعتراض به پاسخ نامه سوالات به داوطلبان داده شد.
*بی‌تفاوتی نظام مهندسی نسبت به سوالات غلط آزمون
پایش اطلاعات مندرج در پاسخ سوالات و تطابق با دفترچه سوال بیانگر این نکته بود که تعدادی از پرسش های این آزمون غلط بوده و منجر به بروز ابهام برای متقاضیان شرکت‌کننده در آزمون بوده است.
بر همین اساس، بسیاری از متقاضیان ضمن اعتراض به پرسش های غلط آزمون نسبت به ثبت اعتراض خود از طریق رایانامه مبادرت کردند.
بعد از این اقدام قانونی متقاضیان و اعتراض به غلط بودن پرسش ها، انتشار کارنامه در تاریخ پنجم آذرماه مشخص کرد متولی برگزاری آزمون هیچ توجهی به اعتراض متقضیان نداشته است و بسیاری از سوالات غلط و مبهم هم‌چنان براساس نظر سازمان تصحیح شده و به اعتراضات که البته بر مبنای مستندات و مباحت مقررات ملی ساختمان ارائه شده بود، ترتیب اثر داده نشده است.
*اعتراض متقاضیان آزمون نظام مهندسی ادامه دارد
در همین مورد، و پس از بی توجهی نظام مهندسی نسبت اعتراضات مطرح شده، متقاضیان این آزمون نسبت به برگزاری تجمعی مقابل این سازمان در تاریخ یازدهم آذرماه سال جاری اقدام کردند.
بعد از برگزاری این تجمع، سازمان نظام مهندسی ضمن فراخواندن نماینده معترضان، قول رسیدگی به این سوالات غلط را داده اما با گذشت بیش از بیست روز از این قول هم‌چنان شاهد رسیدگی به این اعتراض نبودیم.
در همین راستا، یکی از معترضان آزمون نظام مهندسی، با اشاره به غلط بودن هشت سوال در این آزمون تاکید کرد:« تمامی متخصصان این حوزه اعمم از تمامی درست اندرکاران جامعه علمی مهندسی نسبت به غلط بودن این سوالات اذعان کردند و مشخص نیست علت مقاومت سازمان نظام مهندسی در مقابل این حذف این سوالات چیست.»
*معیشت مهندسان به این آزمون وابسته است
این متقاضی معترض به آزمون نظام مهندسی در تشریح این نکته که قبولی در آزمون نظام مهندسی مستلزم رسیدن به نمره و حد نصاب خاصی است، بیان داشت:« غلط بودن حتی ۱ سوال می‌تواند نتایج آزمون را تحت تاثیر گذاشته و منجر به تایید یا رد یک متقاضی شود، بنابراین اهمیت سوالات غلط بالا می‌رود.»
این شرکت کننده در آزمون نظام مهندسی نود و نه، در بیان این نکته که معیشت متقاضیان مذکور به این آزمون نظام مهندسی وابسته است، گفت:« این درست نیست که مهندسان متقاضی در طول این یک سال با مکافات و رنج های شدید معیشتی و زیستی و شرایط موجود تمام بضاعت زمانی و زندگی خود را جهت توفیق در این آزمون غیر اصولی هزینه می‌کنند و حال به دلیل چند سوال غلط و مبهم از کسب مجوز لازم برای کار باز بمانند.»
تنها مجوز فعالیت مهندسان حوزه ساخت و ساز، پروانه‌ای است که بعد از قبولی در آزمون نظام مهندسی واگذار می‌شود و این نکته می ‌تواند، اهمیت این آزمون را بیش از پیش نشان دهد.
براساس بررسی‌ های انجام شده، غلط بودن سوالات آزمون نظام مهندسی برای تمامی دست اندر کاران علمی محقق شده است اما مشخص نیست چرا و به چه علت، سازمان نظام مهندسی نسبت به حذف این سوالات اقدام نمی‌ کند تا شاهد گسترده شدن اعتراضات به آزمون نباشیم.
لازم به ذکر است، پیش از این حذف رشته‌های خاص نظیر مدیریت پروژه از فهرست شرایط متقاضیان آزمون نظام مهندسی منجر به اعتراض متقاضیان شده بود.
منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲ دی ۹۹
214 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0