زندگی نامه John A. Roebling جان آگوستوس روبلینگ

زندگی نامه John A. Roebling

جان آگوستوس روبلینگ (زاده یوهان آگوست روبلینگ ؛ 12 ژوئن 1806 - 22 ژوئیه 1869) مهندس عمران آمریکایی آلمانی بود. وی پل های معلق کابلی ، به ویژه پل بروکلین را که به عنوان یک مکان ملی تاریخی و یک نقطه عطف ملی مهندسی عمران معرفی شده ، طراحی و ساخته است.

کد خبر: 190912007 تاریخ انتشار: پنجشنبه 12 سپتامبر 19 - 11:37 ق.ظ

جان آگوستوس روبلینگ (زاده یوهان آگوست روبلینگ ؛ 12 ژوئن 1806 – 22 ژوئیه 1869) مهندس عمران آمریکایی آلمانی بود. وی پل های معلق کابلی ، به ویژه پل بروکلین را که به عنوان یک مکان ملی تاریخی و یک نقطه عطف ملی مهندسی عمران معرفی شده ، طراحی و ساخته است.

زندگی نامه John A. Roebling

زندگی نامه John A. Roebling

زندگی نامه  John A. Roebling

تحصیلات

مادر روبلینگ با شناخت هوش و استعداد وی در سن جوانی ، ترتیب داد که او توسط افررا سالومون اونگر در ریاضیات و علوم در تدریس شود. او در 15 سالگی به ارفورت رفت. در 1824 او آزمون نقشه برداری را گذراند و به مدت یک سال به خانه بازگشت. در سال 1824 او به مدت دو ترم درBauakademie در برلین ثبت نام کرد ، جایی که در معماری و مهندسی تحت آموزش مارتین فردریش رابه ، ساخت پل و ساخت و ساز پی را تحت یوهان فردریش دیتلین، هیدرولیک را تحت آموزش یوهان آلبرت اتلوینیاد گرفت. روبلینگ همچنین در سخنرانی های فیلسوف جورج ویلهلم فردریش هگل شرکت کرد. روبلینگ به فلسفه علاقه نشان داد و سال ها بعد روییک رساله 1000 صفحه ای درباره مفاهیم خود در مورد جهان کار کرد.

آزمون نظام مهندسی عمران 98

منابع آزمون نظام مهندسی عمران محاسبات پایه 3

در سال 1825 ، روبلینگ در آرنزبرگ ، وستفالن شغل دولتی گرفت و به مدت چهار سال در ساخت جاده نظامی کار کرد. در این دوره او طرح هایی را برای پل های معلق تهیه کرد. در سال 1829 او به خانه خود بازگشت تا پایان نامه نهایی خود را تدوین کند و برای امتحان مهندس دوم خود آماده شود. به دلایل نامعلوم ، او هرگز امتحان را شرکت نکرد.

زندگی حرفه ای

در 22 مه 1831 ، روبلینگ به همراه برادرش کارل و یوهان آدولفوس اتلر ، که معتقد به یک آرمانشهر تکنولوژیکی بودند ، و گروهی از مهاجران ، پروس را ترک کردند. مهندسان در پیشرفت و دستیابی به تحرک اقتصادی در جامعه پروس مشکل داشتند. جنگ های ناپلئونی که تا سال 1815 ادامهیافت ، سرمایه گذاری در زیرساخت ها را سرکوب کرده بود. در این دوره ، پروس ناآرامی سیاسی داشت ، زیرا دولت های استبدادی مکان های دموکراتیک را به دست گرفتند. اتلر ایده هایی در مورد ایجادیک مدینه فاضله در ایالات متحده داشت ، اما اختلافات در این مسیر به وجود آمد و این گروه شکافته شد.جان و کارل در 28 اکتبر 1831 در شهر باتلر ، پنسیلوانیا با هدف ایجاد شهرک آلمانی ، 1582 هکتار زمین (6.4 کیلومتر مربع) خریداری کردند که به آن ساکسونبورگ می گویند. بیشترمهاجران دیگر در کنار اتلر مانده بودند. خانه جان روئبلینگ در ساکسونبورگ در سال 1976 در فهرست آثار ملی مکان های ثبت شده قرار گرفت.

وقتی روبلینز و سایرین به ایلات متحده رسیدند ، ایالات متحده در مراحل بعدی رونق اقتصادی بود. کشاورزان به شدت تحت تأثیر آن بودند. تا دهه 1840 ، بسیاری از آمریکایی ها به سرنوشت آشکار این کشور برای گسترش مرزهای خود و دستیابی به عظمت اعتقاد داشتند. حمل و نقل بین مراکز صنعتی شرقی و بازارهای کشاورزی مرزی موضوعی مورد توجه ملی و مردمی قرار گرفته بود. بسیاری از پروژه های راه آهن و حمل و نقل در نزدیکی محلی که Roebling برای مستعمره خود انتخاب کرده بود ، در حال انجام بودند ، اما به جای ادامه در حرفه مهندسی ، وی به دامداری پرداخت. پس از پنج سال او با یوهانا هرتینگ ، دختر خیاط ازدواج کرد.

او دریافت که کار کشاورزیاو را راضی نمی کند و مهاجران بسیار کمی را به خود جلب کرد. در سال 1837 ، پس از درگذشت برادرش کارل و تولد فرزند اولش ، روبلینگ به حرفه مهندسی بازگشت. او ابتدا بر روی پروژه هایی برای بهبود ناوبری رودخانه و ساخت کانال بود، کار کرد. وی به مدت سه سال ، نقشه برداری از خطوط ریلی در سراسر کوه های آلژنی ، از هریسبورگ تا پیتسبورگ را برای ایالت پنسیلوانیا انجام داد.

در سال 1840 ، او به طراح پل معلق Charles Ellet نامه ای نوشت ، و پیشنهاد داد تا در طراحییک پل در نزدیکی فیلادلفیا به وی کمک کند:

زندگی نامه John A. Roebling

مطالعه پل های معلق در چند سال اخیر اقامت من در اروپا زمینه مورد علاقه من بود. بگذاریدیک پل از این نوع پل در فیلادلفیا ساخته شود و….

پل بروکلین

مرگ

در سال 1867 ، روبلینگ کار طراحی را روی آنچه که اکنون پل بروکلین نامیده می شود ، آغاز کرد و بر روی رودخانه شرقی در نیویورک قرار دارد. در 28 ژوئن 1869 در Fulton Ferry ، در حالی که او در حاشیه بار انداز ایستاده بود ، در حال کار بر روی مکانی که قرار بود پل در انجا ساخته شود، بود. پای او توسط یک کشتی که رد می شد خرد شد. انگشتان مصدوم وی را قطع کردند. وی از معالجه بیشتر پزشکی خودداری کرد و می خواست با استفاده از “آب درمانی” (ریختن مداوم آب بر روی زخم) پای خود را معالجه کند. وضعیت وی رو به وخامت گذاشت. وی در 22 ژوئیه 1869 در اثر کزاز در خانه پسرش در خیابان هیکس ، در بروکلین درگذشت. روبلینگ در گورستان Riverview در ترنتون ، نیوجرسی به خاک سپرده شد.

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
12 سپتامبر 19
28 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0