قزوین میزبان گردهمایی ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان است گردهمایی ملی معماری و شهرسازی

قزوین میزبان گردهمایی ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان است

پنجمین دوره گردهمایی ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی (رحمه الله) و سازمان نظام مهندسی ساختمان با نظری بر ملاحظات علوم محیطی در آمایش سرزمین آبان ماه سال جاری در قزوین برگزار می گردد.

کد خبر: 970620013 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۰ شهریور ۹۷ - ۷:۰۱ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،پنجمین دوره گردهمایی ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی (رحمه الله) و سازمان نظام مهندسی ساختمان با نظری بر ملاحظات علوم محیطی در آمایش سرزمین آبان ماه سال جاری در قزوین برگزار می گردد.

قزوین میزبان گردهمایی ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان است

قزوین میزبان گردهمایی ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان است

قزوین میزبان گردهمایی ملی معماری و  شهرسازی در گذر زمان است

دبیر این گردهمایی بیان کرد: این گردهمایی با هدف ارتقای سطح علمی اساتید دانشگاهها، محققان حوزه های مختلف سازمانی، علمی و حرفه ای و دانشجویان دانشگاههای کشور و بررسی مشکلات موجود در مسیر توسعه و رشد همه جانبه کشور بیست و هشتم آبان ماه برگزار می گردد.
رحیم هاشم پور گفت: نقش معماری و شهرسازی در آمایش سرزمین، چالشهای تهیه مطالعات آمایش استانهای کشور، آمایش سرزمین و توسعه متوازن منطقه ای، نقش روابط بین الملل آمایش سرزمین، آمایش سرزمین و میراث شهری، نقش جغرافیا در آمایش سرزمین از جمله محورهای این گردهمایی بشمار میروند.
به گفته هاشم پور، تمرکز زدایی و آمایش سرزمین، اقتصاد و آمایش سرزمین، نقش مدیریت، فرهنگ و توسعه انسانی در آمایش سرزمین، راهکارهای اجرا و ساماندهی طرحهای آمایش استانها و نقش بهداشت در آمایش سرزمین دیگر محورهای یازده گانه این گردهمایی را تشکیل میدهند.
دبیر پنجمین همایش معماری و شهرسازی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره این گردهمایی، ادامه داد: طی ۴ دوره گذشته شاهد حضور و حمایت اقشار مختلف علمی، تخصصی و مدیریتی کشور از این گردهمایی بوده ایم و دانشگاه با برگزاری سالانه این گردهمایی توانسته است در سطح کشور و خیلی از کشورهای مختلف جهان توجه اساتید، محققان و دانشجویان را به خود جلب کند.
وی اظهار داشت: در این ۴ دوره گذشته هر ساله شاهد دریافت چند صد مقاله علمی و تحقیقاتی بوده ایم و با کمک حامیان مالی و معنوی لوح فشرده و کتابچه چکیده مقالات را از طریق انتشارات دانشگاه به چاپ رساندیم.
هاشم پور با اشاره به موضوع انتخابی این دوره گردهمایی در مورد علوم محیطی در آمایش سرزمینی، ادامه داد: با انتخاب این موضوع تلاش شده از همه تخصصها و رشته های موجود در کشور برای شرکت در گردهمایی دعوت گردد بنابراین گردهمایی به همه علوم اختصاص داشته و هر تخصص و رشته علمی میتواند در این گردهمایی شرکت کرده و مقاله و حضور خود را به این گردهمایی اعلام کند.


این استاد دانشگاه گفتت: آمایش سرزمین یک علم و یا یک تخصص نیست بلکه هنر مدیریت با بهره گیری از علوم مختلف در جهان حاضر برای توزیع بهینه امکانات در سطح کشور و یا حتی در سطح جهان است.
هاشم پور با عنوان این که ۳ مقوله انسان، فضا و فعالیت در علوم محیطی مورد توجه بوده و همان چیزی است که آمایش سرزمینی در دستور کار خود دارد، افزود: با توجه به بحرانهای متعددی که امروزه کشور ما را تهدید میکند، بررسی و مطالعه آن ها و همین طور شناخت برون رفت از این بحرانها از جمله مسائلی است که این گردهمایی در اهداف خود قرارداده است.
وی خاطر نشان ساخت: در چهارمین گردهمایی ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان که با عنوان تعامل مجموعه ها و ساختمانهای نیروگاهی برگزار گردیده بوده سی و چهار مقاله ارایه گردید.
وی افزود: در جستجوی فضاهای گمشده و هم چنین در جستجوی شهرسازی و معماری آینده عناوین دوره های دوم و سوم این گردهمایی بوده اند.
منبع : ایرنا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

دانلود رایگان جزوه آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۰ شهریور ۹۷
114 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0