تفاهنامه زاهدان :

اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و سازمان نظام مهندسی ساختمان در زاهدان تفاهمنامه امضا کردند

به منظور ارتقاء فرهنگ ایمنی و بهداشت کار و کاهش حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی تفاهم نامه ای در این زمینه به امضای رسید.

کد خبر: 1500 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ آبان ۹۵ - ۱۲:۲۴ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در آیین امضای این تفاهمنامه گفت: صیانت از حق انسانی در هر شغل و کار؛ یک ضرورت و اولویت مهم شناخته می شود. امضای تفاهمنامه اداره تعاون رفاه اجتماعی و نظام مهندسی

مهرداد جهاندیده افزود: در طی چند سال اخیر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با همکاری مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار؛ توانسته بر اساس قوانین و مقررات مربوطه دوره های آموزش ایمنی مهندسان ناظر ساختمان به مدت ۴۰ ساعت و ارزیابی ریسک و شناسایی خطر به مدت ۱۶ ساعت برگزار نماید که علاوه بر افزایش ایمنی در کار، باعث کاهش ۳۸ درصدی حوادث ساختمانی در استان شده است.
نرماشیری، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هم گفت: ۱۲ گروه نظارتی در این سازمان کار بازرسی و کنترل رعایت مسائل ایمنی در کار را رصد می کنند.
امضای تفاهمنامه اداره تعاون رفاه اجتماعی و نظام مهندسی

سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان

امضای تفاهمنامه اداره تعاون رفاه اجتماعی و نظام مهندسی 

وی همچنین از راه اندازی دفتر سازمان نظام مهندسی ساختمان در منطقه آزاد چابهار به منظور نظارت بر ساخت و سازهای این منطقه خبر داد.

امضای تفاهمنامه اداره تعاون رفاه اجتماعی و نظام مهندسی 

در پایان مقرر شد تا سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تمامی کارگاه هایی که دارای بیش از ۱۰۰۰ متر مربع زیر بنا یا ۱۸ متر ارتفاع از کف و یا دارای حداقل یک طبقه زیر زمین گودبرداری؛ یک نفر مسئول ایمنی مورد تایید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان داشته باشند و در خصوص جلوگیری از ادامه فعالیت کارگاه هایی که فاقد مسئول ایمنی باشند اقدام نماید.
همچنین به منظور نظارت مستقیم بر فعالیت کارگاه های ساختمانی، مقرر شد گروه مشترک بازرسی از کارگاه ها با عضویت نماینده سازمان نظام مهندسی ساختمان در شهرستان ها و مرکز استان و بازرسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی حداقل هفته ای یکبار فعال گردد.

منبع: خبرنگاران جوان

مرجع اخبار نظام مهندسی و آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده مجموعه کامل اخبار نظام مهندسی کلیک کنید.

مجموعه کامل محصولات آزمون نظام مهندسی را در اینجا ببنید.

امضای تفاهمنامه اداره تعاون رفاه اجتماعی و نظام مهندسی  بیشتر ببینید

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۰ آبان ۹۵
770 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0