ویژه ها

صنعت ساختمان حدود نیمی از حوادث منجر به مرگ را به خود اختصاص داده مصاحبه اختصاصی با عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران کد خبر 970528007

صنعت ساختمان حدود نیمی از حوادث منجر به مرگ را به خود اختصاص داده

دکتر روانشادنیا، عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، در گفتگوی اختصاصی با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی، گفت: صنعت ساختمان حدود نیمی از حوادث منجر به مرگ را به خود اختصاص داده که این آمار بیش از میانگین جهانی است.

۲۸ مرداد ۹۷ 77 بازدید ادامه مطلب
صحبت های معاون دفتر امور مقررات ملی و کنترل ساختمان بعد از اتمام مهلت اعتراض به آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 97 در مصاحبه اختصاصی با مهندسین نیوز کد خبر 970525006

صحبت های معاون دفتر امور مقررات ملی و کنترل ساختمان بعد از اتمام مهلت اعتراض به آزمون اردیبهشت ۹۷

مهندس شیخ انصاری معاون دفتر امور مقررات ملی ساختمان، در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، اعلام کرد: کارنامه ها در دست بررسی است و کمیته مربوطه پس از بررسی های نهایی حداکثرتا 10 روز دیگه اعلام می کنند.

۲۵ مرداد ۹۷ 434 بازدید ادامه مطلب
مقایسه آزمون های نظام مهندسی طراحی و نظارت تاسیسات برقی اردیبهشت 97 بررسی تحلیلی کد خبر 970521012

مقایسه آزمون های نظام مهندسی طراحی و نظارت تاسیسات برقی اردیبهشت ۹۷

در اين يادداشت، به تحليل و مقايسه دو آزمون نظام مهندسی طراحی و نظارت تاسیسات برقی اردیبهشت 97 مي پردازيم. براي اين منظور، ابتدا منابع دو آزمون مورد بررسي قرار گرفته و سپس هر منبع از پرسش ها ارائه مي شود. در بخش سوم يادداشت به بررسي کيفي منابع خواهيم پرداخت. در بخش بعدي، راهکاري واقعي براي پاسخ به پرسش ها ارائه مي شود و در نهايت، از مطالب گفته شده جمع بندي خواهد شد.

۲۱ مرداد ۹۷ 217 بازدید ادامه مطلب
با 12 سال سابقه حضور در سازمان نظام مهندسی، کاندید نشدم رئیس نظام مهندسی خراسان رضوی در مصاحبه اختصاصي با مهندسین نیوز کد خبر 970519003

با ۱۲ سال سابقه حضور در سازمان نظام مهندسی، کاندید نشدم

مهندس دیسفانی، رئیس سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی، در مصاحبه اختصاصي با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی گفت: حضور 12 ساله در سازمان نظام مهندسی داشتم و در دوره هشتم کاندید نشدم.

۱۹ مرداد ۹۷ 138 بازدید ادامه مطلب
حضور حداقلی باشد کیفیت انتخابات پایین می آید مصاحبه اختصاصی با رئیس نظام مهندسی کرمان کد خبر 970518001

حضور حداقلی باشد کیفیت انتخابات پایین می آید

مهندس اسماعیلیان، رئیس سازمان نظام مهندسی استان کرمان و عضو شورای مرکزی، در مصاحبه اختصای با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی، گفت: وقتی تعداد کاندیداها کم باشد، پای صندوق آمدن اعضا هم کم می شود و معتقدم در انتخاباتی که حضور حداقلی باشد کیفیت انتخابات پایین می آید.

۱۸ مرداد ۹۷ 151 بازدید ادامه مطلب
باید جامعه به مهندسان اعتماد کامل داشته باشد رئیس نظام مهندسی قزوین، در مصاحبه اختصاصی با مهندسین نیوز کد خبر 970517010

باید جامعه به مهندسان اعتماد کامل داشته باشد

مهندس جلوخانی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین، در مصاحبه اختصاصی با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی گفت: متاسفانه به خاطر محدودیت هایی که از طرف وزارت خانه گذاشته شده مشارکت کم شده است، کم شدن مشارکت هیچگاه ملاک عمل نبود و البته این نقدی است که به این دوره انتخابات وارد است.

۱۷ مرداد ۹۷ 135 بازدید ادامه مطلب
باید به جایی برسیم که تخلفات ساختمانی حذف شوند رئیس نظام مهندسی چهار محال و بختیاری در مصاحبه اختصاصی با مهندسین نیوز کد خبر 970516001

باید به جایی برسیم که تخلفات ساختمانی حذف شوند

مهندس بنایی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهار محال و بختیاری، در مصاحبه اختصاصی با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی تاکید کرد: وقت و انرژی زیادی در این دوره هیات مدیره بر اثر اختلافات وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی تلف شد و اگر این نرژی را روی ارتقای سطح کیفی خدمات گداشته بودیم اتفاقات خوبی میفتاد.

۱۶ مرداد ۹۷ 138 بازدید ادامه مطلب
تجدید نظر در گزینش رشته های مهندسی که اشباع شدند رئیس نظام مهندسی زنجان، در مصاحبه اختصاصی با مهندسین نیوز کد خبر 970515011

تجدید نظر در گزینش رشته های مهندسی که اشباع شدند

مهندس مجتبی زاده، رئیس سازمان نظام مهندسی استان زنجان، در مصاحبه اختصاصی با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی گفت: متاسفانه در استان زنجان حضور و ثبت نام در انتخابات با استقبال خیلی کمی روبرو شده است.

۱۵ مرداد ۹۷ 172 بازدید ادامه مطلب
اعتراضات داوطلبان آزمون بررسی خواهد شداعتراضات داوطلبان آزمون بررسی خواهد شد مصاحبه اختصاصی بعد از اعلام نتایج آزمون اردیبهشت 97 کد خبر 970515009

اعتراضات داوطلبان آزمون بررسی خواهد شد

به گفته شیخ انصاری، معاون دفتر مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در مصاحبه اختصاصی با مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی، کارنامه های اعلام شده با اعمال اعتراضات بوده است.

۱۵ مرداد ۹۷ 1787 بازدید ادامه مطلب
مهندسان در آینده خودشان و سازمان سهیم باشند و تصمیم بگیرند رئیس نظام مهندسی فارس در مصاحبه اختصاصی با مهندسین نیوز کد خبر 970514009

مهندسان در آینده خودشان و سازمان سهیم باشند و تصمیم بگیرند

مهندس نامورچی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در مصاحبه اختصاصی با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی درباره هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: قبل از هرچیز باید به سمتی برویم که مشارکت حداکثری اعضا را در انتخابات پیش رو داشته باشیم.

۱۴ مرداد ۹۷ 146 بازدید ادامه مطلب
شفافیت و پاسخگویی در NGO ها و تشکل های مردم نهاد مصاحبه اختصاصی با رئیس نظام مهندسی تهران کد خبر 970513010

شفافیت و پاسخگویی در NGO ها و تشکل های مردم نهاد

مهندس احمد خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در مصاحبه اختصاصی با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی، استقبال برای کاندیداتوری در دوره هشتم انتخابات سازمان های نظام مهندسی کمتر بود.

۱۳ مرداد ۹۷ 141 بازدید ادامه مطلب
همایش آنلاین و رایگان آزمون نظام مهندسی یرق برای اولین بار در کشور کد خبر 970513002

برگزار همایش رایگان آزمون نظام مهندسی برق

پایگاه خبری مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، به منظور ارائه اطلاعات و جامع آزمون نظام مهندسی برق، حل تشریحی و کامل پیچیده ترین پرسش های آزمون های اخیر و ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت در این آزمون، اقدام به برگزار همایش آنلاین و رایگان آزمون نظام مهندسی برق می نماید.

۱۳ مرداد ۹۷ 161 بازدید ادامه مطلب
ممنوعیت تدریس دوره های ارتقاء پایه توسط داوطلبان انتخابات نظام مهندسی در نامه منوچهر شیبانی کد خبر 970511007

ممنوعیت تدریس دوره های ارتقاء پایه توسط داوطلبان انتخابات نظام مهندسی

منوچهر شیبانی، رئیس دستگاه نظارت بر انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، در نامه ای به مدیران کل راه و شهرسازی سراسر کشور، تدریس دوره های ارتقاء پایه توسط داوطلبان انتخابات هیات مدیره را تا زمان برگزاری انتخابات ممنوع اعلام کرد.

۱۱ مرداد ۹۷ 161 بازدید ادامه مطلب
گزارش اعلام نتايج آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان دفتر مقررات ملی ساختمان منتشر کرد کد خبر 970510008

گزارش اعلام نتايج آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان ارديبهشت ماه سال ۱۳۹۷

اولين دوره از آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان در سال ۱۳۹۷ به روال دوره‌های گذشته، بطور همزمان و هماهنگ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ ارديبهشت ماه جاری در سراسر کشور برگزار گرديد. اگرچه بعلت مخاطرات غير قابل پيش‌بيني در اثر وقوع زلزله‌هاي مكرر در استان كهكيلويه و بوير احمد و بنا به تاكيد مديريت بحران استان در اين حوزه آزمون برگزار نشد.

۱۰ مرداد ۹۷ 1102 بازدید ادامه مطلب
هدف این است که سازمان نظام مهندسی به ارتقای کیفی برسد رئیس نظام مهندسی استان مرکزی در مصاحبه اختصاصی با مهندسین نیوز کد خبر 970509004

هدف این است که سازمان نظام مهندسی به ارتقای کیفی برسد

مهندس کازرانی، رئیس سازمان نظام مهندسی استان مرکزی در مصاحبه اختصاصی با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی: برنامه های بلند مدت، برنامه های کلانی است که سازمان ها و داوطلبان پیش بینی می کنند به ایده آلی که در قانون آمده برسند و هدف این است که سازما ن نظام مهندسی به ارتقای کیفی برسد یعنی خدماتشان را به بهترین نحو از طریق اعضا ارائه کنند.

۹ مرداد ۹۷ 135 بازدید ادامه مطلب
بازارهای جدید برای خدمات مهندسی مصاحبه اختصاصی با مهندسین نیوز کد خبر 970509003

بازارهای جدید برای خدمات مهندسی

مهندس رضایی، رئیس سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان در مصاحبه اختصاصی با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی گفت: با بخشنامه های جدید وزارت راه و شهرسازی می توان بازارهای جدیدی برای فعالیت در حوزه خدمات مهندسی ایجاد کرد.

۹ مرداد ۹۷ 181 بازدید ادامه مطلب
نظام مهندسی خانه مهندس است رئیس سازمان نظام مهندسی لرستان در مصاحبه اختصاصي با مهندسین نیوز کد خبر 970506010

نظام مهندسی خانه مهندس است

مهندس بختیاری رئیس سازمان نظام مهندسی استان لرستان در مصاحبه اختصاصي با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی، گفت: خدمات مهندسی به مردم و همچنین خدمات به همکارانمان اولویت برنامه هایم است. نظام مهندسی خانه مهندس است معتقدم مهندسان بهترین ارزیاب هستند.

۶ مرداد ۹۷ 140 بازدید ادامه مطلب
شفاف سازی مالی در مورد نحوه پرداختی های مهندسین و گردش مالی سازمان رئیس سازمان نظام مهندسی يزد در مصاحبه اختصاصي با مهندسین نیوز کد خبر 970506002

شفاف سازی مالی در مورد نحوه پرداختی های مهندسین و گردش مالی سازمان

مهندس فرشید رئیس سازمان نظام مهندسی استان یزد در مصاحبه اختصاصي با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی، گفت: افزایش خدمات مهندسی، در واقع ترغیب سرمایه گذار و فعالیت مثبت در حوزه اشتغالزایی بود.

۶ مرداد ۹۷ 173 بازدید ادامه مطلب
با افزایش سطح خدمات مهندسی امضافروشی وجود نخواهد داشت رئیس سازمان نظام مهندسی استان همدان، در مصاحبه اختصاصي با پایگاه مهندسین نیوز کد خبر 970506001

با افزایش سطح خدمات مهندسی امضافروشی وجود نخواهد داشت

مهندس مقصود خواه، رئیس سازمان نظام مهندسی استان همدان، در مصاحبه اختصاصي با پایگاه مهندسین نیوز- مرجع اخبار نظام مهندسی، اظهار داشت: عده ای بین مالک و مهندس قرار گرفته، 30 تا 50 درصد از حق الزحمه مهندسان را برای خودشان برمی داشتند.

۶ مرداد ۹۷ 160 بازدید ادامه مطلب
متن تنقیح شده شیوه نامه تبصره ۲ ماده ۲۴ آیین نامه اجرایی ماده ۳۳ حامد مظاهریان کد خبر 970505001

متن تنقیح شده شیوه نامه تبصره ۲ ماده ۲۴ آیین نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون مهندسی و کنترل ساختمان

حامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی، طی نامه ای، متن تنقیح شده شیوه نامه تبصره ۲ ماده ۲۴ آیین نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون مهندسی و کنترل ساختمان را به روسای ادارات کل راه و شهرسازی سراسر کشور ابلاغ کرد.

۵ مرداد ۹۷ 297 بازدید ادامه مطلب
ابلاغ تبصره 2 ماده 24 آئین نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی پیروزی وزرات راه و شهرسازی در مقابل نظام مهندسی کد خبر 970504010

ابلاغ تبصره ۲ ماده ۲۴ آئین نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

بالاخره بعد از کش و قوس چند ماهه، تعریف جدید ارجاع کار نظارت توسط که وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد و پیگیری شده بود، نهایی شده و به ارگان مربوطه ابلاغ گردید.

۴ مرداد ۹۷ 410 بازدید ادامه مطلب
شیوه نامه ی تبصره ۲ماده ۲۴ آیین نامه اجرائی ماده ۳۳ نهایی شد به قلم معاون وزیر راه و شهرسازی کد خبر 970504007

شیوه نامه ی تبصره ۲ماده ۲۴ آیین نامه اجرائی ماده ۳۳ نهایی شد

امروز شیوه نامه ی تبصره ۲ ماده ۲۴ آیین نامه اجرائی ماده ۳۳ نظام مهندسی ساختمان با داوری انجام شده توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری در موضوع اختلاف نظر میان دو وزارت خانه راه و شهرسازی و کشور نهایی و با ابلاغ وزیر راه و شهرسازی در سراسر کشور لازم الاجراء شد.

۴ مرداد ۹۷ 214 بازدید ادامه مطلب
ابلاغ اصلاحیه شیوه ‌نامه تبصره دو ماده بیست و چهار آیین ‌نامه اجرایی از طرف عباس آخوندی صادر گردید: کد خبر 970504001

ابلاغ اصلاحیه شیوه ‌نامه تبصره دو ماده بیست و چهار آیین ‌نامه اجرایی ماده سه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی طی صدور اصلاحیه‌ ای شیوه‌نامه تبصره دو ماده بیست و چهار آیین ‌نامه اجرایی ماده سه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را اعلام و تمامی دستگاه ‌های ذی ربط را در ارجاع کار به مهندسان ناظر، میزان دستمزد و نحوه دریافت و پرداخت آن موظف به اعمال این شیوه ‌نامه کرد.

۴ مرداد ۹۷ 320 بازدید ادامه مطلب
جزییات طرح کنترل اجاره‌ بها حامد مظاهریان بیان کرد: کد خبر 970503011

جزییات طرح کنترل اجاره‌ بها

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: لایحه اصلاح قانون روابط موجر و مستأجر در راستای نهادینه شدن امضای قراردادهای بلند مدت اجاره مسکن در کشور گرداوری گردیده است.

۳ مرداد ۹۷ 111 بازدید ادامه مطلب
تحلیل آزمون نظام مهندسی طراحی تاسیسات برقی اردیبهشت 97 بررسی تحلیلی کد خبر 970430001

تحلیل آزمون نظام مهندسی طراحی تاسیسات برقی اردیبهشت ۹۷

در یادداشت پیش رو، آزمون نظام مهندسی برق اردیبهشت 1397 صلاحیت طراحی مورد ارزیابی و تحلیل قرار خواهد گرفت. هدف از این تحلیل، ارایه دید جامع و کاملی از آزمون طراحی برق اردیبهشت 97 بوده تا داوطلبان به الگوی صحیحی برای مطالعه و تسلط به منابع برسند. برای این منظور، با ارایه چندین جدول و منحنی، داده های کاربردی برای داوطلب استخراج شده و راهکارهای عملی برای موفقیت فهرست خواهد شد.

۳۰ تیر ۹۷ 312 بازدید ادامه مطلب
خطاب به روسای شورای انتظامی استان ها حامد مظاهریان کد خبر 970425007

خطاب به روسای شورای انتظامی استان ها

حامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی، طی ابلاغیه به روسای شورای انتظامی سازمان های نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور، خواستار تعیین تکلیف فوری پرونده های باز داوطلبین عضویت در هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی تا قبل از اعلام اسامی داوطلبان شد.

۲۵ تیر ۹۷ 142 بازدید ادامه مطلب
عباس آخوندی، نظارت را اختیاری می‌ داند فرج الله رجبی کد خبر 970423011

عباس آخوندی، نظارت را اختیاری می‌ داند

فرج الله رجبی بیان کرد: عباس آخوندی، نظارت را اختیاری می‌ داند ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان با عنوان این که، وزیر راه و شهرسازی، نظارت بر ساخت ساختمان ‌ها را امری اختیاری می ‌داند، عنوان کرد: اغلب استان ‌ها براساس روال سابق و منویات ما جلو می‌ روند ولی دو، سه استان معدود به علت استفاده وزارتخانه از قوه قهریه مجبور هستند ملاحظاتی صورت دهند و براساس بخش نامه های وزیر عمل می‌ کنند.

۲۳ تیر ۹۷ 218 بازدید ادامه مطلب
اتلاف بیش از نود درصد انرژی در بیست و دو میلیون خانه رئیس سازمان نظام مهندسی کشور، بیان کرد: کد خبر 970423005

اتلاف بیش از نود درصد انرژی در بیست و دو میلیون خانه

فرج الله رجبی از اتلاف انرژی در سازه ها انتقاد کرد و افزود: باید ساختمانهای پر مصرف را مورد بازبینی قرار داد و برای نیل به این مهم دولت باید بصورت یک الزام به آن بپردازد.

۲۳ تیر ۹۷ 141 بازدید ادامه مطلب
واکنش معاون وزیر راه و شهرسازی به اظهارات ریاست سازمان نظام مهندسی حامد مظاهریان کد خبر 970422002

واکنش معاون وزیر راه و شهرسازی به اظهارات ریاست سازمان نظام مهندسی

حامد مظاهریان با انتقاد از مواضع ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان، بیان کرد: آقای رجبی به مدیران نظام مهندسی توصیه می ‌کند که به بخش نامه‌ های وزارت خانه توجه نکنند؟ هیچ مماشاتی نخواهیم کرد. برخورد قانونی با مدیران متخلف نظام مهندسی / مماشات نمی ‌کنیم

۲۲ تیر ۹۷ 217 بازدید ادامه مطلب
لزوم بازتعریف ارائه خدمات مهندسی ساختمان ارائه خدمات مهندسی کد خبر 970422001

لزوم بازتعریف ارائه خدمات مهندسی ساختمان

بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان با پایان دوره هفتم انتخابات هیات مدیره متقارن گردیده است و در فاصله کوتاهی از برگزاری اجلاس انتخابات هیات مدیره دوره هشتم انجام خواهد شد و از این منظر میتوان گفت که اجلاس سال جاری وجه تمایزی با سالهای قبل دارد.

۲۲ تیر ۹۷ 172 بازدید ادامه مطلب
تهران جنگل ساختمانی است عباس آخوندی بیان کرد کد خبر 970421006

تهران جنگل ساختمانی است

عباس آخوندی بیان کرد: بعنوان کسیکه سال‌ ها عضو نظام مهندسی و عضو شورای مرکزی این سازمان بوده‌ ام می‌ گویم به پیر، به پیغمبر اگر کار نظام مهندسی با میل و رغبت بهره ‌بردار نباشد، به زور نمی ‌توان خدمتی را به مردم فروخت.

۲۱ تیر ۹۷ 126 بازدید ادامه مطلب
نظام مهندسی شترمرغ نمی ‌شود ریاست سازمان نظام مهندسی کشور بیان کرد: کد خبر 970421003

نظام مهندسی شترمرغ نمی ‌شود

فرج الله رجبی عنوان کرد:‌ سازمان نظام مهندسی یا خصوصی است یا دولتی؛ شترمرغ که نمی‌ شود.

۲۱ تیر ۹۷ 167 بازدید ادامه مطلب
در مورد التهابات بازار مسکن 2 سال قبل به معاون اول هشدار داده بودیم فرج الله رجبی بیان داشت: کد خبر 970419010

در مورد التهابات بازار مسکن ۲ سال قبل به معاون اول هشدار داده بودیم

ریاست شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی با عنوان این که در مورد وضعیت امروز بازار مسکن به آقای جهانگیری از 2 سال قبل هشدار داده بود، بیان کرد: اختلاف ‌نظرهایی با وزارت راه و شهرسازی در مورد قانون نظام مهندسی داریم که هنوز به نتیجه نرسیده و مشکلاتی را برای مهندسین ایجاد کرده است.

۱۹ تیر ۹۷ 179 بازدید ادامه مطلب
روایت جدید ریاست سازمان نظام مهندسی از تهدید وزارت راه فرج الله رجبی کد خبر 970419008

روایت جدید ریاست سازمان نظام مهندسی از تهدید وزارت راه

فرج الله رجبی با عنوان این ‌که هزینه برگزاری بیست ‌و یکمین اجلاس هیئت عمومی کم تر از 1 میلیارد تومان بوده و بصورت خانوادگی نیز برگزار نمی گردد، بیان کرد: وزارت راه طی نامه ‌ای بنده را تهدید کرد.

۱۹ تیر ۹۷ 240 بازدید ادامه مطلب
مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان؛شایدوقتی دیگرمبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان؛شایدوقتی دیگر مدیرکل مقررات ملی ساختمان کد خبر 970418002

قانونی که روی طاقچه ماند/مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان؛شایدوقتی دیگر

چهل و یک درصد انرژی تولیدی معادل سالی پنج میلیارد دلار در ساختمان ها به هدر میرود؛ با این وجود عزمی برای اجرای مباحث مقررات ملی ساختمان که ناظر بر رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی است، وجود ندارد.

۱۸ تیر ۹۷ 193 بازدید ادامه مطلب