دبیر کمیسیون انرژی و محیط‌زیست نظام مهندسی تهران مطرح کرد:

دبیر کمیسیون انرژی و محیط‌زیست نظام مهندسی تهران مطرح کرد: ضرورت رعایت اصول زیست پایدار در طراحی معماری پایدار

کارگاه معماری پایدار و روش‌های صرفه جویی انرژی در ساختمان (مدیرت انرژی) با ارائه دکتر حیدر جهانبخش، رئیس محیط زیست سازمان نظام مهندسی استان تهران، در دومین رو از همایش اجرای قوانین انرژی در ساختمان برگزار شد.

کد خبر: 1237 تاریخ انتشار: پنجشنبه 3 نوامبر 16 - 4:12 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)، دبیر کمیسیون انرژی و محیط‌زیست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه جامعه هنوز به اهمیت معماری پایدار و روش‌های صرفه‌جویی انرژی ساختمان کاملاً واقف نیست و در این مورد فرهنگ سازی صورت نگرفته است، گفت: هدف از برگزاری کارگاه معماری پایدار و روش‌های صرفه جویی انرژی در ساختمان (مدیرت انرژی) بررسی همین موضوعات بود.

حیدر جهان‌بخش  بابیان مطلب فوق افزود: این کارگاه دارای دو مبحث بررسی شکل‌گیری رویکرد معماری پایدار (شامل مصرف صحیح انرژی، محیط‌زیست و معماری سالم) و بررسی انرژی (یکی از ارکان معماری پایدار) بود.

وی گفت: معماری باید بتواند نقش خود را در کنار روش‌های مدرن مدیریت هوشمند برای جلوگیری از هدر رفت انرژی ایفا کند.

جهان‌بخش در ادامه گفت: با ایجاد معماری پایدار به دنبال معماری هستیم که علاوه بر کاهش مصرف انرژی توجه شایانی به محیط‌زیست دوم داشته باشد.

دبیر کمیسیون انرژی و محیط‌زیست سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران گفت: در ایجاد و فرهنگ‌سازی معماری پایدار باید به دنبال نگاه جامع و کامل باشیم.

 ضرورت رعایت اصول زیست پایدار در طراحی معماری پایدار

اصول زیست پایدار در طراحی معماری پایدار

جهان‌بخش بابیان اینکه برای رسیدن به اهداف انرژی پایدار نباید به دنبال دید چندبخشی و مطالبات تک‌وجهی باشیم خاطرنشان کرد: تمام جهان برای رسیدن به مبحث بهینه‌سازی انرژی به دنبال تأمین و استفاده از فنّاوری‌های نوین هستند.

جهان‌بخش در این خصوص رسیدن به مباحث کاهش مصرف انرژی تأکید کرد: ارتقای کیفیت ساختمان و استفاده از تجهیزات مدافع محیط‌زیست از وجوه قابل‌توجه در مبحث معماری پایدار است.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)، وی گفت: معماری پایدار باید زیست پایداری داشته باشد.

دبیر کمیسیون انرژی با اشاره به اینکه مهندسان می‌توانند زندگی خوبی را به بهره‌برداران تقدیم کنند عنوان داشت: لزوم وجود قوانین و آئین‌نامه‌ها وابستگی تنگاتنگی با اجرا و نظارت قوانین دارد.

جهان‌بخش بابیان اینکه این کارگاه توانست مخاطبان خود را متوجه اهمیت معماری پایدار و محیط‌زیست کند تأکید کرد: فرهنگ‌سازی نیازمند بسترسازی‌هایی مانند کارگاه‌ها و همایش‌های تخصصی در این مباحث است.

منبع: صما

مرجع اخبار نظام مهندسی و آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده مجموعه کامل اخبار نظام مهندسی کلیک کنید.

مجموعه کامل محصولات آزمون نظام مهندسی را در اینجا ببنید.

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
3 نوامبر 16
727 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0