در جامعه مهندسی امنیت روانی وجود ندارد ریاست سازمان نظام مهندسی مطرح کرد:

ایمنی بخش باقی مانده ساختمان پلاسکو را تایید نمی‌ کنیم/ پنجاه درصد مهندسین، مازاد بر نیاز کشور هستند

ریاست سازمان نظام مهندسی کشور با اشاره به این که نمیتوانیم بطور قطعی ایمنی بخش باقی مانده ساختمان پلاسکو را تایید کنیم، بیان کرد: در تعداد مهندسین فارغ التحصیل رتبه سوم را در دنیا داریم و پنجاه درصد مهندسین مازاد نیاز کشور هستند.

کد خبر: 960427002 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶ - ۷:۲۶ ق.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (https://www.akhbarmohandesi.ir)،ریاست سازمان نظام مهندسی کشور با اشاره به این که نمیتوانیم بطور قطعی ایمنی بخش باقی مانده ساختمان پلاسکو را تایید کنیم، بیان کرد: در تعداد مهندسین فارغ التحصیل رتبه سوم را در دنیا داریم و پنجاه درصد مهندسین مازاد نیاز کشور هستند.ایمنی بخش باقی مانده ساختمان پلاسکو را تایید نمی‌ کنیم

 

ایمنی بخش باقی مانده ساختمان پلاسکو را تایید نمی‌ کنیم

ایمنی بخش باقی مانده ساختمان پلاسکو را تایید نمی‌ کنیم

ایمنی بخش باقی مانده ساختمان پلاسکو را تایید نمی‌ کنیم

 

فرج الله رجبی، در پاسخ به این سوال که آیا سازمان نظام مهندسی به بررسی ایمنی بخش باقی مانده ساختمان پلاسکو ورود کرده است، گفت: در مقطعی که بصورت کوتاه در عملیات بررسی ایمنی ساختمان باقی مانده پلاسکو حضور داشتیم نیازی به تخریب بقیه ساختمان ندیدیم ولی بنده بازدیدی از بخش باقی مانده ساختمان نداشتم و نمیتوانیم با قطعیت ایمنی ساختمان موجود را تایید کنیم.

رجبی تصریح کرد:  معتقد هستم در کنار تیمهای عملیاتی سایر نهادها که در بخش بازرسی مسکن فعال هستند،کارشناسین سازمان نظام مهندسی هم باید حاضر باشند. برای تحقق این امر نامه‌ ای را برای شهرداری فرستاده‌ ایم و مذاکراتی انجام شده است و شهرداری هم موافقت خود را با این پیشنهاد اعلام نموده است ولی هنوز جلساتی برای تکمیل و پی گیری مذاکرات برگزار نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: بر اساس قانون و با استناد بر ماده پنجاه و پنج  قانون شهرداریها، این نهاد است که باید وارد موضوعات بازسازی ساختمان و بررسی ایمنی ساختمانهای عمومی شود زیراکه احتمال این وجود دارد که برخی از ساختمانها مخاطراتی را برای مردم بوجود بیاورند.

رییس سازمان نظام مهندسی افزود: برای جلوگیری از حوادثی مانند پلاسکو پیشنهاد ما بعنوان متولیان سازمان نظام مهندسی کشوری این است که اجرای مبحث بیست و دو مقررات ملی در ساخت و ساز در دستور کار وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور قرار بگیرد و بطور قطع سازمان نظام مهندسی هم در اجرای این مقررات ساختمان با دستگاههای مربوطه هم کاری میکند.

رجبی هم چنین با اشاره بموضوع فارغ التحصیلین رشته مهندسی که بیش از نیاز کشور است، عنوان کرد: اکنون سیصد و هشتاد هزار مهندس داریم که با توجه به این تعداد مهندس و نسبت آن با جمعیت، از نظر تعدد مهندسین رتبه سوم را در دنیا را از آن خود کرده ایم ولی پنجاه درصد این تعداد مهندسین، نیروی کار مازاد بر نیاز کشور محسوب میشوند.

رجبی اظهار داشت: در قالب صدور خدمات فنی و مهندسی میتوانیم مهندسین مازاد کشور را در پروژههای خارجی  از جمله پروژههای همرانی کشورهای آسیای میانه و آسیای مرکزی مشغول بکار کنیم.

منبع : ایلنا

 

لینک کانال تلگرام برق

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۷ تیر ۹۶
333 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0