رونمایی از سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی نظام مهندسی قم رونمایی از سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی نظام مهندسی قم

رونمایی از سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی نظام مهندسی قم

رونمایی از سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی نظام مهندسی قم ، با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صورت گرفت

کد خبر: 991128001 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹ - ۱۱:۲۷ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، رونمایی از سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی نظام مهندسی قم ، با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صورت گرفت

رونمایی از سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی نظام مهندسی قم

رونمایی از سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی نظام مهندسی قم
با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صورت گرفت؛
رونمایی از سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی نظام مهندسی قم
فعالیت رسمی سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم با رونمایی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از این سامانه شروع شد.
با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، سرمست استاندار قم، مقومی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و اخوان علوی رییس پارک علم و فناوری قم، سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم رونمایی و فعالیت رسمی آن شروع شد.
در این مراسم، امین مقومی با اشاره به برنامه های سازمان نظام مهندسی ساختمان استا قم در راستای گسترش و توسعه خدمات الکترونیک، تصریح کرد: یکی از دلایل طولانی شدن فرآیند صدور پروانه‌های ساختمانی، طولانی شدن طراحی نقشه‌ ها در بخش‌ های مختلف سازه، معماری، مکانیک و برق است.
مقومی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در راستای تکریم مراجعین، تسهیل در روند صدور پروانه ساختمانی و کنترل دقیق زمان‌بندی طراحی، هم‌چنین کنترل فنی دقیق‌تر نقشه‌های طراحی شده، برقراری ارتباط مستقیم و بدون واسطه مهندسان با سازمان و هم‌چنین جلوگیری از خدشه‌دار شدن نقشه‌های طراحی شده و صرفه جویی در کاغذ و زمان و بمنظور جلوگیری از تردد مراجعین به سازمان، سامانه کنترل الکترونیکی نقشه‌های ساختمانی را طراحی و اجرایی کرده است.
وی افزود: در این سامانه، کلیه الزامات مربوط به تهیه و کنترل نقشه در رشته‌های مختلف، برق، مکانیک، سازه و معماری دیده شده که پس از طراحی نقشه ‌ها توسط طراحان، در مرحله بعدی بررسی نقشه‌ ها توسط کنترل کننده در سازمان نظام مهندسی ساختمان قم و هم‌چنین بررسی نقشه‌های سازه و معماری توسط کنترل کننده شهرداری بصورت الکترونیکی صورت می‌ پذیرد.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ادامه داد: هم اکنون امکان تهیه و کنترل نقشه های ساختمانی در شهرهای استان و هم‌چنین در شهرکهای صنعتی نیز بصورت الکترونیک فراهم شده است.
مدیرعامل شرکت نرم افزاری آفاق مجری این پروژه نیز بیان کرد: آفاق، یک شرکت نرم‌افزاری دانش‌بنیان فعال، در حوزه بانکداری الکترونیک و سازمان الکترونیک است، که با بیش از ۱۵ سال سابقه، محصولات و خدمات نرم‌افزاری فناورانه و خلاقانه متنوعی، در زمینه‌های کاری خود ارائه کرده و موفق به اخذ عنوان دانش‌بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارزیابی به‌ عنوان سرآمد دانش‌بنیان فناوری اطلاعات، از منظر بنیاد نخبگان شده است.
محمد رضا نادری زاد با اشاره به اجرای سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی در نظام مهندسی ساختمان استان قم، گفت: جلسات بسیار زیادی در راستای اجرایی شدن این سامانه با کارشناسان نظام مهندسی و همچنین دیگر نهادها و مراجع صدور پروانه برگزار شد تا این پروژه به سرانجام برسد.
نادری زاده افزود: حذف فرایند چاپ و اسکن نقشه، حذف مراجعات حضوری شهروندان، کاهش زمان صدور پروانه و ارزیابی دقیق عملکرد مهندسین از جمله مزایای استفاده از این سامانه است که برخی دیگر از استان‌ها نیز برای استفاده از این سامانه اعلام تمایل داشته اند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز از تلاشهای صورت گرفته از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم و هم‌چنین شرکت دانش بنیان آفاق در راستای راه اندازی سامانه جامع ارسال و کنترل الکترونیک نقشه های ساختمانی قدردانی و ابراز امیدواری کرد قطعا تا این اقدام برای متقاضیان بهره مندی از خدمات مهندسی در این شرایط مفید خواهد بود.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۸ بهمن ۹۹
97 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0