سامانه ‌های شفاف‌سازی و خدمات الکترونیک در حوزه شهری و روستایی استان تهران سامانه ‌های شفاف‌سازی و خدمات الکترونیک در حوزه شهری و روستایی استان تهران

سامانه ‌های شفاف‌سازی و خدمات الکترونیک در حوزه شهری و روستایی استان تهران

سامانه ‌های شفاف‌سازی و خدمات الکترونیک در حوزه شهری و روستایی استان تهران ، به بهره برداری رسید. 3 سامانه سیستم خدمات فنی و مهندسی روستایی راهئ اندازی شد

کد خبر: 991122007 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ بهمن ۹۹ - ۸:۱۵ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، سامانه ‌های شفاف‌سازی و خدمات الکترونیک در حوزه شهری و روستایی استان تهران ، به بهره برداری رسید. ۳ سامانه سیستم خدمات فنی و مهندسی روستایی راهئ اندازی شد

سامانه ‌های شفاف‌سازی و خدمات الکترونیک در حوزه شهری و روستایی استان تهران

سامانه ‌های شفاف‌سازی و خدمات الکترونیک در حوزه شهری و روستایی استان تهران
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران خبر داد:
بهره‌برداری از سامانه ‌های شفاف‌سازی و خدمات الکترونیک در حوزه شهری و روستایی استان تهران
نشست مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از بهره برداری سه سامانه ثبت و رصد پروژه های عمرانی شهری و روستایی و ثبت درخواست روستاییان استان تهران خبر داد.
خلیل محبت خواه بیان کرد: ۳ سامانه سیستم خدمات فنی و مهندسی روستایی، داشبورد مدیریتی سامانه ارجاع مهندسی در دفاتر نمایندگی استان تهران و سامانه مدیریت و کنترل پروژه‌های عمرانی استان، در محل استانداری تهران و با حضور مدیر کل بنیاد مسکن و رییس سازمان نظام مهندسی استان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به بهره برداری رسید.
محبت خواه ادامه داد: بهره‌برداری از این ۳ سامانه خدمات الکترونیک علاوه بر خدمات‌رسانی سریع و شفاف به شهروندان باعث شفافیت در هزینه پروژه‌های عمرانی شده و از ایجاد هر گونه فساد جلوگیری می ‌کند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: بهره‌برداری از سامانه‌های جدید اداره کل بنیاد مسکن و نظام مهندسی استان تهران باعث سامان‌بخشی به شرایط ساخت و ساز شهری در تهران شده و از آشفتگی حوزه‌های مهندسی و شهرسازی و معماری خواهد کاست.
وی با اشاره به بند دوم قانون نظام مهندسی ساختمان افزود: احیاء و گسترش معماری ایرانی – اسلامی مصوب قوانین نظام مهندسی است و در حال حاضر وضعیت موجود در این زمینه رضایت بخش نیست.
وی ادامه داد: با بهره‌برداری از سامانه‌های الکترونیک جدید میزان پیشرفت، هزینه کرد و آخرین وضعیت و مشکلات پروژه‌های عمرانی و ساختمانی در سطح استان در کنار ارزیابی کیفی پیمانکاران رصد می‌ شود.
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با تقدیر از طراحی و اجرای سامانه‌های مذکور توسط اداره کل بنیاد مسکن و نظام مهندسی استان تهران بیان کرد: روستاییان از این پس می ‌توانند برای تمام خدمات مورد نیاز فنی و مهندسی خود بدون مراجعه به بنیاد مسکن به صورت برخط از این خدمات بهره‌مند گردند و تمام خدمات مورد نیاز روستاییان در این سامانه پیش بینی شده است.
وی، خط حرکت سیستم خدمات الکترونیک در حوزه شهری و روستایی استان تهران را حرکت در مسیر توسعه برشمرد و افزود: در صدد هستیم تا ارائه خدمات الکترونیک، دسترسی شهروندان به خدمات و شفاف سازی را در سال ۱۴۰۰ نیز ادامه بدهیم.
محبت خواه، در مورد “داشبورد مدیریتی سامانه ارجاع مهندسی “در دفاتر نمایندگی استان تهران نیز بیان کرد: باید دفاتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی استان با شهرداری ‌های شهرهای استان تهران در تعامل باشند و به این صورت شفاف سازی در ارجاع پرونده‌های نظام مهندسی انجام خواهد گرفت، اما نکته قابل توجه این است که در حوزه شهرداری تهران باید این سامانه اجرایی و عملیاتی شود تا با یک سیستم یک پارچه ارجاع کار عملکرد شهرداری‌ها و ناظرین حقیقی و حقوقی مشخص شده و قابل رصد کردن، ارزیابی و کنترل باشد که در این زمینه استاندار و شهردار تهران می ‌توانند به روند صحیح‌تر خدمت‌رسانی الکترونیک به تمامی شهروندان کمک کنند.
منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۲ بهمن ۹۹
672 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0