آئین رونمایی از سامانه شهروند سپاری با حضور استاندار و مدیران ارشد استان یزد آئین رونمایی از سامانه شهروند سپاری با حضور استاندار و مدیران ارشد استان یزد

آئین رونمایی از سامانه شهروند سپاری با حضور استاندار و مدیران ارشد استان یزد

آئین رونمایی از سامانه شهروند سپاری با حضور استاندار و مدیران ارشد استان یزد ، به منظور ارائه خدمات غیر حضوری به شهروندان برگزار گردید

کد خبر: 000427003 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۰۰ - ۹:۲۹ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، آئین رونمایی از سامانه شهروند سپاری با حضور استاندار و مدیران ارشد استان یزد ، به منظور ارائه خدمات غیر حضوری به شهروندان برگزار گردید

آئین رونمایی از سامانه شهروند سپاری با حضور استاندار و مدیران ارشد استان یزد

آئین رونمایی از سامانه شهروند سپاری با حضور استاندار و مدیران ارشد استان یزد
کاهش تخلفات با صدور مکانیزه پروانه ساختمانی
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، بیان کرد: بهره برداری از طرح مکانیزه کردن صدور پروانه ساختمانی نقش مهمی در کاهش تخلفات ساختمانی و تمایل شهروندان به ساخت و ساز قانونی خواهد داشت.
علی اصغر زحمتکش در آئین رونمایی از سامانه شهروند سپاری که با حضور استاندار و مدیران ارشد استانی و شهری و بمنظور ارائه خدمات غیر حضوری به شهروندان برگزار گردید، طرح مکانیزه کردن صدور پروانه ساختمانی را مهم و ضروری دانست و افزود: بسیاری از کارشناسان خبره ماه‌ها روی این طرح کار کردند.
زحمتکش گفت: زمان‌بر بودن و بروکراسی اداری پیچیده و نفس‌گیر صدور پروانه ساختمانی همواره یکی از دغدغه های اصلی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوده است که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تخلف‌سازی داشت و مردم را دل‌زده می ‌کرد که سراغ اخذ پروانه ساختمانی نروند.
وی با عنوان اینکه پروسه غیر حضوری شدن صدور پروانه ساختمانی با همکاری دستگاه ها و نهادهای مختلف انجام شد، ادامه داد: یک بخش این طرح مربوط به شهرداری بود که با همت و پشتیبانی شهردار، معاونین شهرداری و کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر با محوریت مهندس قمی و مهندس سفید انجام گردید و بخش دیگر آن در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و با فراهم کردن زیرساخت های امضای دیجیتال و فرم‌ها به انجام رسید.
وی با تاکید بر اهمیت مکانیزه شدن صدور پروانه ساختمانی، بیان کرد: موضوعی که معاونت عمرانی استانداری یزد بارها در جلسات پیش‌گیری از تخلفات ساختمانی تاکید زیادی بر آن داشتند، بحث زمان بر بودن صدور پروانه ساختمانی و ضرورت کوتاه تر شدن پروسه اخذ آن بود که اکنون در این تفاهم نامه لحاظ شده است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد گفت: در این تفاهم‌نامه‌های دیده شده است که پروانه های ساختمانی حتما با نقشه های معماری صادر شوند. تهیه نقشه های سازه، برق و مکانیک پروسه زمان‌بری است که می‌ تواند عامل مهمی در افزایش تخلفات ساختمانی باشد که این موضوع خوشبختانه در این تفاهم‌نامه آمده است.
وی در خاتمه افزود: لازم است از تلاش ‌های تیم انفورماتیک و همکاران خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و هم‌چنین پشتیبانی و حمایتهای مستمر مدیران شهرداری و کمیسیون شهر هوشمند و راهنماییها و همکاری ‌های مدیران ارشد استانی از جمله دکتر طالبی استاندار و مهندس صادقیان معاونت عمرانی استانداری یزد تشکر کنم.
از این پس شهروندان می ‌توانند با مراجعه به سامانه شهروند سپاری خدمات تخصصی مانند پاسخ استعلام بانک،گواهی نقل و انتقال،گواهی عدم خلاف و هم‌چنین پروانه شهرسازی را بصورت الکترونیکی دریافت و از خدمات عمومی شامل پرداخت عوارض نوسازی، اعلام هوشمند ضابطه، سوابق آراء کمیسیون و محاسبه زیربنای ساخت استفاده کنند.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۷ تیر ۰۰
121 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0