استان زنجان

در دیدار استاندار با اعضای نظام مهندسی زنجان: فقدان طراحی متناسب با فرهنگ بومی کیفیت ساختمان در کشور را با اُفت مواجه کرده است

استاندار زنجان گفت: فقدان طراحی و معماری نو متناسب با فرهنگ بومی، کیفیت ساختمان در کشور را با اُفت شدید مواجه کرده است.

کد خبر: 3925 تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ دی ۹۵ - ۱۲:۲۸ ب.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)اسدالله درویش امیری در دیدار با اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسیساختمان استان، بر ضرورت توجه به هنر معماری فاخر در کشور، استفاده بهینه از ثروت‌ ملی در صنعت ساختمان و ارائه راهکارهای مناسب برای صرفه جویی در مصرف انرژی در بناها تاکید کرد و همراهی شهرداری‌ها و مدیران اجرایی را در این زمینه خواستار شد.فقدان طراحی متناسب با فرهنگ بومی کیفیت ساختمان

فقدان طراحی متناسب با فرهنگ بومی کیفیت ساختمان

کیفیت ساختمان

فقدان طراحی متناسب با فرهنگ بومی کیفیت ساختمان

وی اظهار کرد: نبود همراهی مناسب شهرداری‌ها و نیز ارائه طرح‌های ساختمانی مشابه و کپی برداری شده و فقدان طراحی ها و معماری نو متناسب با فرهنگ بومی، کیفیت ساختمان در کشور را با اُفت شدیدی مواجه کرده و عمر بناهای ساخته شده امروز به کمتر از ۲۰ یا حتی ۱۵ سال رسیده است.
درویش امیری با تاکید بر سابقه معماری فاخر در ایران، با بیان این مطلب که ایرانیان در معماری، سرآمد همه تمدن‌های بشری هستند، خاطرنشان کرد: با وجود آثار فاخر فرهنگی و تاریخی در کشور، ایران می تواند به یکی از مقاصد و اهداف مهم گردشگری فرهنگی و تاریخی در سطح جهان تبدیل شود.
استاندار زنجان زمین، مصالح ساختمانی و زیرساختهایی نظیر آب، برق و گاز را از جمله ثروت‌های ملی در صنعت ساختمان برشمرد و اظهار کرد: به دلیل استفاده از ثروت‌های ملی در صنعت ساختمان، مهندسان نباید از کمیت و کیفیت بنا به راحتی چشم‌پوشی کنند.
وی از نبود احداث ‌بناهای فاخر در سطح کشور طی سال های اخیر انتقاد کرد و گفت: معماری عالی در بناها و آثار تاریخی گذشته همچون عمارت ‘چهل ستون’ اصفهان و عمارت ‘مسعودیه’ در تهران زمانی ساخته شده اند که مهندسان و معماران از امکانات و دانش امروز بهره‌مند نبوده اند.
درویش امیری در سخنان خود بر ضرورت همراهی سازمان نظام مهندسی در تامین و صرفه‌جویی از انرژی در ساختمان‌ها و بناها تاکید کرد و افزود: در احداث ساختمان‌های مسکونی باید با فکر فعال و ارائه طرح‌های نو به معماری فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی جامعه توجه بیشتری شود.
وی ایجاد انسجام در نظام مهندسیدر حوزه‌های مختلف را مهم دانست و ابراز امیدواری کرد، ارائه دیدگاه‌های تخصصی مهندسین به مدیران اجرایی کشور در احداث بناهای فاخر کمک کند و معماران نیز با مهندسین همراهی بیشتری داشته باشند.
مدیرعالی استان همچنین وجود بخشی از کاستی‌ها در سازمان نظام مهندسیو جامعه مهندسین کشور را به دلیل شرایط اقتصادی و عدم رونق اقتصادی در بخش مسکن عنوان کرد.
در ادامه این دیدار هر یک از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات موجود در حوزه عمرانی و معماری پرداختند.

فقدان طراحی متناسب با فرهنگ بومی کیفیت ساختمان

منبع:ایرنا

 

 

مرجع اخبار نظام مهندسی و آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده مجموعه کامل اخبار نظام مهندسی کلیک کنید.

مجموعه کامل محصولات آزمون نظام مهندسی را در اینجا ببنید.

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۷ دی ۹۵
803 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0