بازنگری قانون نظام‌ مهندسی عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد:

بازنگری قانون نظام‌ مهندسی

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: اصلاح و بازنگری قانون نظام‌ مهندسی در کمیسیون عمران مطرح و پیش‌ نویس آن تهیه شده است.

کد خبر: 970516010 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ مرداد ۹۷ - ۳:۲۰ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _ مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: اصلاح و بازنگری قانون نظام‌ مهندسی در کمیسیون عمران مطرح و پیش‌ نویس آن تهیه شده است.

بازنگری قانون نظام‌ مهندسی

بازنگری قانون نظام‌ مهندسی

بازنگری قانون نظام‌  مهندسی

سیدهادی بهادری، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بحث اصلاح و بازنگری قانون نظام‌ مهندسی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار دارد.
بهادری عنوان داشت: یک قانون در مجلس شورای اسلامی وجود داشته که نظام فنی و اجرایی کشور نام دارد و از پنجاه سال گذشته مطرح است و سیستم پیمانکار، مشاور و کارفرما طبق این قانون تعریف شده که کلیه پروژه ‌های دولتی را به مناقصه گذاشته و کارها را تحویل پیمانکار دهند.
وی ادامه داد: علاوه بر آن قانونی نیز به نام نظام مهندسی ساختمان وجود دارد که از بیست سال گذشته مهندسانی تربیت شده و ساختمان ‌سازی می ‌کنند.


نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که این ۲ قانون در برخی مواقع دارای تناقض، همپوشانی و یا خلاء است، یاد آور شد: بنابراین در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصمیم بر این است که این ۲ قانون را با یک دیگر تلفیق کرده و در این رابطه پیش نویسی تهیه و در حال بررسی است.
وی تصریح کرد: بنابراین تلاش می گردد که از مزایای این ۲ قانون استفاده شده و یک قانون واحد ایجاد گردد.

منبع : خبرگزاری فارس

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

بسته برنزی آزمون نظام مهندسی برق

مهندسین نیوز
۱۶ مرداد ۹۷
135 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0