با برگزاری اجلاس نظام مهندسی در گران ‌ترین هتل ایران موافق نبودم معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان داشت:

وزارت راه و شهرسازی، پرچم ‌دار اصلاحات نظام مهندسی

حامد مظاهریان افزود: وزارت راه و شهرسازی پرچم ‌دار اصلاحات در نظام مهندسی است و در جهت اصلاح این بخش، دخالت می‌ کند.

کد خبر: 961121011 تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ بهمن ۹۶ - ۱:۳۴ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز-مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،  حامد مظاهریان افزود: وزارت راه و شهرسازی پرچم ‌دار اصلاحات در نظام مهندسی است و در جهت اصلاح این بخش، دخالت می‌ کند.

وزارت راه و شهرسازی، پرچم ‌دار اصلاحات نظام مهندسی

وزارت راه و شهرسازی، پرچم ‌دار اصلاحات نظام مهندسی

وزارت راه و شهرسازی پرچم ‌دار  اصلاحات نظام مهندسی است

وی با اشاره به این که وزارت راه و شهرسازی پرچم‌ دار اصلاحات نظام مهندسی در کشور است، ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی با ابلاغ دو بخش نامه از جمله حذف پنج درصدی پرداخت دستمزد مهندسان ناظر به نظام مهندسی و اجرای دستورالعمل منع پذیرش یا قبول منافع متعارض در ارائه خدمات فنی و مهندسی، اصلاحات در این حوزه را شروع کرده است.
مظاهریان تاکید کرد: پرداخت پنج درصد از دستمزد مهندسان ناظر دوازده سال پیش از طرف وزیر مسکن ارائه شده بود که با دستور آخوندی این دستورالعمل لغو گردید و هم اینک مهندسان ناظر تمام حق‌الزحمه خود را بطور کامل دریافت کرده، و مالک کامل پول خود هستند.
وی ادامه داد: اگر مهندسی نظارت خود را به سازمان ارجاع نمی ‌داد، باید پنج درصد را دریافت می ‌کرد و این امر به ضرر مهندسان بود.
به گفته معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی ؛ براساس این بخش نامه برخی از مسئولان منتفع و برخی متضرر و می‌ شوند، بنابراین دولت بدون در نظر گرفتن این دو بخش موظف به اجرای این طرح است.

وزارت راه و شهرسازی، پرچم ‌دار اصلاحات نظام مهندسی

وی با تاکید بر این که نهاد نظارتی نظام مهندسی، وزارت راه و شهرسازی است، افزود: نظام مهندسی نماینده مهندسان و وزارت راه و شهرسازی نماینده مردم است، بنابراین باید تمام حقوق مردم و مهندسان رعایت گردد .
مظاهریان گفت: تعامل خوبی بین نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی است و باید وزارت راه بوظیفه نظارتی خود عمل کند و تعادل را در این بین اجرایی کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: دولت در جهت اصلاح نظام مهندسی دخالت و عمل می ‌کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

سوالات آزمون نظام مهندسی برق اسفند ۹۶

مهندسین نیوز
۲۱ بهمن ۹۶
121 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0