مجید جی افرام: دستورالعمل تغییر ناظر، تصویب شد/ابلاغ به زودی انجام می گردد مجید جی افرام: دستورالعمل تغییر ناظر، تصویب شد/ابلاغ به زودی انجام می گردد

مجید جی افرام: دستورالعمل تغییر ناظر، تصویب شد/ابلاغ به زودی انجام می گردد

مجید جی افرام: دستورالعمل تغییر ناظر، تصویب شد/ابلاغ به زودی انجام می گردد ، یکی از خدماتی که سازمان نظام مهندسی ساختمان توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه می دهد، خدمات نظارت بر ساختمان ها است

کد خبر: 020630009 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۰ شهریور ۰۲ - ۵:۰۲ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، مجید جی افرام: دستورالعمل تغییر ناظر، تصویب شد/ابلاغ به زودی انجام می گردد ، یکی از خدماتی که سازمان نظام مهندسی ساختمان توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه می دهد، خدمات نظارت بر ساختمان ها است

مجید جی افرام: دستورالعمل تغییر ناظر، تصویب شد/ابلاغ به زودی انجام می گردد

مجید جی افرام: دستورالعمل تغییر ناظر، تصویب شد/ابلاغ به زودی انجام می گردد
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان خبر داد
دستورالعمل تغییر ناظر، تصویب شد/ابلاغ به زودی انجام می گردد
مجید جی افرام اظهار داشت: طبق مصوبه امروز شورای مرکزی پیرامون تغییرات ناظر، نظرات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها طی دو هفته به شورای مرکزی این سازمان اعلام شده و سپس توسط شورای مرکزی و وزارت راه وشهرسازی مورد بازنگری قرار گرفته و ابلاغ می گردد.
مجید جی افرام، عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه یکی از خدماتی که سازمان نظام مهندسی ساختمان توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه می دهد، خدمات نظارت بر ساختمان ها است، گفت: یکی از ارکان ارائه این خدمات، قرارداد نظارت است که بین کارفرما و ناظر منعقد شده و در سازمان نظام مهندسی استان ثبت می گردد. فرآیند ارائه خدمات ناظر بر اساس این قرارداد انجام می شود. این قرارداد مدت زمان مشخصی برای گروه های مختلف ساختمانی دارد.
جی افرام گفت: ممکن است در حین مدت زمان قرارداد یا پس از زمان قرارداد مواردی به وجود بیاید که موضوع تغییر ناظر مطرح شود. به عبارتی موضوع تغییر ناظر بنا بر دلایل و شرایطی ممکن است قبل یا بعد از پایان مدت زمان قرارداد، مطرح شود. براساس قوانین و مقررات سازمان نظام مهندسی ساختمان، بررسی این درخواست ها توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان انجام می شود.
به گفته این عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، اگر مالک ( کارفرما ) یا ناظر درخواست خاتمه قرارداد را داشته باشد، درخواست خود را با ذکر علل و مستندات به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ارائه می دهد. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نیز طبق شواهد، شرایط و مستندات موجود، موضوع را بررسی کرده و در مورد تغییر کردن یا تغییر نکردن ناظر تصمیم گیری می کند.
وی ادامه داد: تمامی فرآیند اقدامات لازم برای تغییر ناظر (بنا به خواسته ناظر یا کارفرما) در پیش نویس دستورالعمل تغییر ناظر که با همکاری شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان و وزارت راه و شهرسازی، تدوین شده است، امروز در سیصد و دهمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان مطرح و با اصلاحات لازم مورد تصویب قرار گرفت.
جی افرام گفت: طبق مصوبه امروز شورای مرکزی پیرامون تغییرات ناظر، نظرات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها طی ۲ هفته به شورای مرکزی این سازمان اعلام شده و سپس توسط شورای مرکزی و وزارت راه وشهرسازی مورد بازنگری قرار گرفته و ابلاغ می گردد.
وی افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها مجاز هستند تا شش ماه طبق ابلاغیه مذکور یا طبق روش قبلی استان خود عمل نمایند ولی بعد از گذشت ۶ ماه، دستورالعمل ابلاغی لازم الاجرا خواهد بود.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۳۰ شهریور ۰۲
138 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0