نامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی

نامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی

نامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ، با موضوع انتقاد از شیوه تعیین نرخ تعرفه خدمات مهندسی صادر شد

کد خبر: 000118008 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰۰ - ۷:۵۸ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، نامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ، با موضوع انتقاد از شیوه تعیین نرخ تعرفه خدمات مهندسی صادر شد

نامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی

نامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی
با انتقاد از شیوه تعیین نرخ تعرفه خدمات مهندسی؛
نامه احمد خرم به محمود محمودزاده: تعرفه های ناچیز موجب نابودی «حرفه مهندسی» شده است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در نامه ای به معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با انتقاد از شیوه تعیین نرخ تعرفه خدمات مهندسی، بیان داشت: تعرفه های ناچیز موجب نابودی «حرفه مهندسی» شده است.
احمد خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در نامه ای به محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با انتقاد از شیوه تعیین نرخ تعرفه خدمات مهندسی، تعرفه های ناچیز را موجب نابودی “حرفه مهندسی” خواند و پیشنهاد جایگزین برای عبور از این شرایط ارایه کرد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در این نامه تاکید کرده است: تا زمان تعیین تکلیف مبانی قیمت گذاری خدمات مهندسی، جدول شماره ده مبحث دوم مقررات ملی از طریق متره و برآورد ساختمان های نمونه در هر گروه ساختمانی براساس فهرست بهای سال جاری به روزرسانی و مبنای محاسبه تعرفه خدمات مهندسی در سال ۱۴۰۰ شود.
متن کامل نامه خرم به محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به شرح ذیل است:
«جناب آقای دکتر محمودزاده
معاون محترم مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی
با سلام،
احتراماً، ضمن سپاس از مساعی و حسن ‏نیت جنابعالی و همکاران محترم در تأیید به هنگام هزینه ساخت و تعرفه خدمات مهندسی در سال ۱۴۰۰، به استحضار می رساند تعرفه خدمات مهندسی که از طریق به روزرسانی جدول شماره ۱۰ مبحث دوم مقررات ملی بدست می آید به دلیل فقدان مطالعات دقیق این جدول با واقعیت ‏های روز و سایر اسناد موجود در نظام ساخت و ساز کشور مغایرت جدی داشته و موجب تحدید معیشت و دلسردی و ناامیدی گسترده در جامعه مهندسی شده است.
با کمال تأسف طی سالهای متمادی گذشته کاهش بودجه‏ های عمرانی کشور موجب تعطیلی بسیاری از مشاغل مهندسی گردیده و همزمانی این پدیده با تعرفه های ناچیز و غیرقابل دفاع خدمات مهندسی، موجب آسیب‏ های جدی به «حرفه مهندسی» گردیده است.
لذا خواهشمند است دستور فرمایید تا زمان تعیین تکلیف مبانی قیمت گذاری خدمات مهندسی، جدول شماره ۱۰ مبحث دوم مقررات ملی از طریق متره و برآورد ساختمان های نمونه در هر گروه ساختمانی براساس فهرست بهای سال جاری به روزرسانی گردیده و مبنای محاسبه تعرفه خدمات مهندسی در سال ۱۴۰۰ گردد. قبلاً از دستوری که صادر می ‏فرمایید کمال تشکر و امتنان را دارد.»
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۸ فروردین ۰۰
726 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0