معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مراسم گشایش نمایشگاه الکامپ خبر داد:

سازمان نظام مهندسی کامپیوتر: فروش شرکت های دانش بنیان به ۳۰ هزار میلیارد تومان می رسد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به فروش 20 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان گفت: تا پایان سال فروش سالیانه این شرکت‌ها به 30 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

کد خبر: 3271 تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ آذر ۹۵ - ۹:۱۵ ق.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.irسورنا ستاری پنجشنبه در مراسم افتتاح بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ با اشاره به وضعیت توسعه علم و فناوری ایران و جایگزینی اقتصاد دانش بنیان به جای اقتصاد نفت گفت: بر اساس گزارشی که از سوی سازمان آنکتاد در رابطه با وضعیت توسعه علم و فناوری ایران در سه دهه از سال ۱۹۹۰ تاکنون منتشر شده است حوزه فناوری ایران در سه بخش توسعه علمی، توسعه پژوهشی و توسعه نوآوری رشد داشته است. فروش شرکت های دانش بنیان به ۳۰ هزار میلیاردمی رسد

فروش شرکت های دانش بنیان به 30 هزار میلیاردمی رسد

فروش شرکت های دانش بنیان

فروش شرکت های دانش بنیان به ۳۰ هزار میلیاردمی رسد

وی گفت: بر مبنای این گزارش مشخص شده است که ۲۷۰۰ شرکت دانش بنیان با سرمایه گذاری ۶٫۶ میلیارد دلار در کشور فعال هستند.

ستاری با تاکید بر جهت گیری مراکز پژوهشی و دانشگاه ها به سمت ایجاد فضای کسب و کارهای نوین خاطرنشان کرد: هم اکنون فروش سالیانه شرکت های دانش بنیان ۲۰ هزار میلیارد تومان برآورد می شود که امیدواریم تا پایان سال این رقم به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

وی با اشاره به فعالیت شرکت‌های استارت آپ در کشور گفت: موفقیت این شرکت ها به سرعت در حال شکل گیری است به نحوی که  برخی از این شرکت ها بالای ۳  تا ۵ هزار میلیارد تومان درآمد دارند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به مزایای حمایت از قانون شرکت های دانش بنیان برای ارتقا فضای کسب و کار در کشور گفت: هم اکنون بیش از ۶۰ خدمت در این قانون  به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود که این خدمات از معافیت گمرکی تا تسهیلات سربازی و صادرات گسترده است. ما امیدواریم با این خدمات بتوانیم محیط کسب و کار را برای این بخش تسهیل کنیم.

ستاری با تاکید بر اینکه شاهد فعالیت هزاران استارت آپ در این محیط هستیم گفت: امیدواریم تا پایان امسال تعداد شرکت های دانش بنیان به بیش از سه هزار شرکت برسد.

وی لازمه این تغییر را تغییر جهت گیری مراکز پژوهشی و دانشگاهی و ایجاد تغییرات بنیادی در فضای کسب و کار عنوان کرد تا شرایط برای فعالیت بهتر این شرکت‌ها در کشور فراهم شود.

منبع: روابط عمومی سازمان

 

 

 

مرجع اخبار نظام مهندسی و آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده مجموعه کامل اخبار نظام مهندسی کلیک کنید.

مجموعه کامل محصولات آزمون نظام مهندسی را در اینجا ببنید.

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۶ آذر ۹۵
756 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0