ناصرعلی سعادت رئیس پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات عنوان کرد

سازمان نظام مهندسی کامپیوتر: سازمان به دنبال توسعه اشتغالزایی فناوری اطلاعات

ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای و رئیس پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری این دوره از همایش گفت: امسال نیز همچون چهاردوره گذشته سازمان در راستای ارتقاء سطح آگاهی مدیران دولتی و خصوصی با موضوع مدیریت فناوری اطلاعات و به خدمت گرفتن آن درارگان ها و سازمان ها، پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را برگزار می کند.

کد خبر: 3944 تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ دی ۹۵ - ۱:۱۸ ب.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)، رئیس سازمان نظام مهندسیایانه ای با اشاره به رویکرد سلسله همایش های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات طی چهار دوره اخیر همایش ادامه داد: دردوره های گذشته، همایش بیشتر به تشریح مفاهیمی همچون راهبری سازمانیIT  “و” آموزش و آگاهی کارفرمایان فناوری اطلاعات”، “ممیزی فناوری اطلاعات”، “سازوکارهای سنجش، پایش درحوزه راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ” پرداخته است؛ دراین دوره ، مبحث ” کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک” به عنوان موضوع پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات انتخاب شده است.سازمان به دنبال توسعه اشتغالزایی فناوری اطلاعات

سازمان به دنبال توسعه اشتغالزایی فناوری اطلاعات

توسعه اشتغالزایی فناوری اطلاعات

سازمان به دنبال توسعه اشتغالزایی فناوری اطلاعات

رئیس هیات مدیره سازمان نظام مهندسیرایانه ای تهران با بیان اینکه  کشور در ابتدای راه مدیریت فناوری اطلاعات است، گفت: برخلاف ایران، درکشورهای دیگر سال هاست که استانداردهای راهبری و مدیریتICT  کاملا تبیین و اجرایی شده و سازمان مصر است که از طریق برگزاری این همایش ها، فضایی فراهم کند تا متخصصان، مدیران و دانشجویان بتوانند با چالش های مدیریت فناوری اطلاعات و استانداردهای روز دنیا آشنا شوند.
سعادت با اشاره به اینکه اولویت سازمان نظام مهندسی رایانه ای، فراهم کردن زمینه برای توسعه صنعت ICT گفت: هدف نهایی سازمان، توسعه اقتصادی صنعت فاوا و اشتغال زایی در این حوزه است؛ درواقع برگزاری این همایش علاوه بر اطلاع رسانی و افزایش آگاهی جامعه فناوری اطلاعات کشور، باید منجر به تاثیرات مثبت اقتصادی در کسب و کار ICT شود.
رئیس پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تاکید کرد: به دلیل ضرورت آشنایی تمام نهادها و سازمان های دولتی و خصوصی با بحث مدیریت فناوری اطلاعات، مخاطبان این همایش همه مدیران بخش خصوصی، دولت وصاحبان صنایع و بانک ها هستند.
سعادت با اشاره به ضرورت آشنایی کارفرمایان پروژه های حوزه ICT با مدیریت فناوری اطلاعات گفت: یکی ازمشکلات بخش خصوصی ناآگاهی کارفرمایان به ویژه کارفرمایان دولتی نسبت به نیازهای خود در این صنعت است و ضرورت دارد بخش خصوصی به ارتقاء این آگاهی کمک کند. بالارفتن این آگاهی باعث می شود فرایند کاری سازمان ها درحوزه فاوا بهبود پیدا کرده و بهینه شود.
به گفته سعادت، مدیریت بهینه فناوری اطلاعات در سازمان ها تاثیر مستقیمی بر افزایش درآمدهای آن سازمان دارد؛ سازمان نظام مهندسیرایانه ای تهران قصد دارد در این همایش با معرفی چند نمونه موفق مدیریت فناوری اطلاعات در مجموعه ها، کاربرد این موضوع در توسعه صنایع را نشان دهد.

سازمان به دنبال توسعه اشتغالزایی فناوری اطلاعات

رئیس سازمان نظام مهندسی رایانه ای با اشاره به ضرورت تدوین نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات از سوی بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی برای ترسیم نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات نباید منتظر دولت شده و باید پیش قدم شود؛ قطعا جلب مشارکت و حمایت دولت برای اجرای هدفمند و فراگیر این موضوع از سوی بخش خصوصی ضرورت دارد.
او ادامه داد: در این راه ضروری است که ممیزان فناوری اطلاعات در دل بخش خصوصی شکل بگیرند و با تایید سازمان نظام مهندسی رایانه ای در نهایت از سوی نهادهای دولتی و حاکمیتی فاوا به دستگاه های مختلف ابلاغ شوند.

سازمان نظام مهندسی رایانه ای تهران، پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را از ساعت ۸ صبح الی ۱۶روز چهارشنبه ۱۵دی ماه ۱۳۹۵ در سالن همایش  کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد کرد.

سازمان به دنبال توسعه اشتغالزایی فناوری اطلاعات

منبع: روابط عمومی سازمان

 

مرجع اخبار نظام مهندسی و آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده مجموعه کامل اخبار نظام مهندسی کلیک کنید.

مجموعه کامل محصولات آزمون نظام مهندسی را در اینجا ببنید.

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۷ دی ۹۵
729 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0