طعنه ریاست سازمان مدیریت بحران به ساخت و ساز ها نشست مشترک گروه تخصصی نقشه برداری و مسئولان دفاتر طراحی

نشست مشترک اعضای گروه تخصصی نقشه برداری و مسئولان دفاتر طراحی سازمان برگزار شد

نشست مشترک گروه تخصصی نقشه برداری و مسئولان دفاتر طراحی در مورد موضوع طراحی نقشه برداری روز 3 شنبه در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد.

کد خبر: 960324035 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ خرداد ۹۶ - ۵:۳۸ ق.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)، به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی نشست مشترک گروه تخصصی نقشه برداری و مسئولان دفاتر طراحی در مورد موضوع طراحی نقشه برداری روز ۳ شنبه در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد.نشست مشترک اعضای گروه تخصصی نقشه برداری و مسئولان دفاتر طراحی

نشست مشترک اعضای گروه تخصصی نقشه برداری و مسئولان دفاتر طراحی

نشست مشترک اعضای گروه تخصصی نقشه برداری و مسئولان دفاتر طراحی

نشست مشترک اعضای گروه تخصصی نقشه برداری و مسئولان دفاتر طراحی

در این نشست ابتدا اعضای گروه تخصصی نقشه برداری تاریخ چه و روند طی شده در مورد عملیاتی شدن طراحی نقشه برداری، مشکلات و موانع پیش آمده در طول یک سال گذشته از اجرای این موضوع و خواسته های گروه نقشه برداری از دفاتر طراحی برای بهبود روند موجود را بیان کردند. سپس مسئولان دفاتر طراحی نقطه نظرات خود در این مورد، مشکلات موجود و راه کارهای اصلاح مشکلات را بیان کردند.طبق این اساس مقرر شد:
• گروه نقشه برداری خواسته ها (نقشه های مورد نیاز نظارت نقشه برداری) و استانداردهای تعریف شده برای تهیه نقشه طراحی نقشه برداری در ساختمانهای ج و د را مجدد در اختیار دفاتر طراحی قرار دهد.
• گروه نقشه برداری در مورد آموزش و هم گونی عمل کرد مهندسان نقشه بردار اقدامات بیش تری نماید.


• گروه نقشه برداری از طریق هیات مدیره و یا درصورت ضرورت کمیته ۴ نفره استان پی گیر مشکلات موجود در مورد تناقضات و موانع پیش روی استفاده درست از نقشه طراحی نقشه برداری شود. (ایجاد تعامل شهرداری و سازمان درمورد استفاده از خدمات نقشه برداری)
• دفاتر طراحی در به کارگیری و استفاده از صلاحیت نقشه برداری مطابق دستورالعمل تعریف شده و پیش از تهیه نقشه معماری اقدام کنند و جانمایی پلان معماری و سازه روی این نقشه تهیه شده صورت گیرد.
• هماهنگی بیش تری بین دفاتر طراحی و مهندسان نقشه بردار عضو دفاتر انجام گیرد و از طریق دفاتر مسئولیتها و شرح وظایف مهندس نقشه بردار در مورد طراحی، مطالبه گری گردد و مهندسانی که در این زمینه هم کاری مناسبی ندارند به گروه نقشه برداری معرفی شوند.
• هماهنگی از سوی گروه نقشه برداری با گروه کنترل نقشه معماری سازمان انجام پذیرد تا در فرآیند کنترل نقشه معماری حتما کنترل تطبیق نقشه معماری با نقشه برداری صورت بگیرد و موارد مد نظر گروه نقشه برداری در فرآیند کنترل معماری چک شود.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی

 

دانلود رایگان راهنمای مبحث ۱۳ نظام مهندسی

۲۴ خرداد ۹۶
191 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0