عضویت بیش از هشت هزار فارغ‎التحصیل بخش کشاورزی گلستان در سازمان ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان مطرح کرد:

عضویت بیش از هشت هزار فارغ‎التحصیل بخش کشاورزی گلستان در سازمان نظام مهندسی

ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان از عضویت بیش از هشت هزار فارغ‎التحصیل بخش کشاورزی گلستان در سازمان نظام مهندسی خبر داد و بیان کرد: شصت درصد از این اعضا فاقد شغل بوده یا شغل مناسبی ندارند.

کد خبر: 961125008 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ بهمن ۹۶ - ۱۱:۳۹ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز-مرجع اخبار نظام مهندسی،ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان از عضویت بیش از هشت هزار فارغ‎التحصیل بخش کشاورزی گلستان در سازمان نظام مهندسی خبر داد و بیان کرد: شصت درصد از این اعضا فاقد شغل بوده یا شغل مناسبی ندارند.

عضویت بیش از هشت هزار فارغ‎التحصیل بخش کشاورزی گلستان در سازمان

بیش از هشت هزار فارغ‎التحصیل  بخش کشاورزی گلستان در سازمان نظام مهندسی عضو هستند

حسین عابدی در جلسه خبری با اصحاب رسانه استان گلستان، گفت: سازمان نظام مهندسی کشور در بیست و سوم مردادماه سال هشتاد و یک در مجلس شورای اسلامی تصویب و در قالب آیین‎ نامه سازمان نظام مهندسی به سراسر کشور فرستاده شد.
عابدی، برون ‎سپاری دولت و فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی و حرکت در راستای اصل چهل و چهار قانون اساسی را از اهداف تشکیل سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی نام برد و افزود: در برون‎سپاری با سازمان جهاد کشاورزی و تعدادی از دستگاههای اجرایی قرارداد داشتیم، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان هشت هزار و دویست و هشتاد عضو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد که این تعداد عضو ظرفیت ویژه برای استان گلستان به ‎شمار می ‎رود.
وی با اشاره به این که فعالیتهای مختلف اعم از صدور مجوز، پلاک ‎گذاری ماشین ‎آلات کشاورزی، مستثنیات سوخت و … در قالب تفاهم ‎نامه و قرارداد به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی واگذار گردیده ،گفت: سیصد و هشتاد و سه مجوز سم فروشی در استان گلستان صادر شده که هر مجوز فروش سموم کشاورزی حداقل برای ۲ نفر شغل مستقیم ایجاد میکند.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان با اعلام این که اخذ مجوز فروش سموم کشاورزی شرایط خاصی دارد، تصریح کرد: فارغ‎التحصیلان رشته گیاه ‎پزشکی بدون سابقه کار مجوز دریافت می ‎کنند ولی رشته ‎های زراعت و تولیدات گیاهی باید از سه سال سابقه کاری برخوردار باشند، در کنار این مهم، عضویت در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، انجام رتبه ‎بندی و برخورداری از پروانه اشتغال؛ سه الزامی است که در دریافت مجوز فروش سموم کشاورزی وجود دارد.
عابدی با گلایه از اداره کل منابع‎ طبیعی و آبخیز داری استان، اظهار داشت: از سال نود و دو طبق تفاهم ‎نامه ‎ای که با منابع طبیعی داشتیم مستثنیات به کارشناسان نظام مهندسی واگذار شده بود که طبق آن پنجاه و چهار نفر در قالب هجده شرکت در حال فعالیت بودند ولی متاسفانه با تصمیم سازمان جنگلها و مراتع کشور به تدریج همکاری منابع طبیعی با ما به صفر رسید.

عضویت بیش از هشت هزار فارغ‎التحصیل بخش کشاورزی گلستان در سازمان

وی ادامه داد: در حالیکه عملکرد ما در سال نود و پنج در بخش مستثنیات چهارصد و هشتاد میلیون تومان بود به علت قطع همکاری سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان این میزان امسال به سی میلیون تومان رسید.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان با اشاره به این که از هشت هزار و دویست عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان شصت درصد آن ها از فارغ‎التحصیلان هستند که شغل ندارند، تصریح کرد: نود و یک درصد از کارشناس های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در مقطع کارشناسی، ۹۱٫۴ درصد در مقطع کارشناسی ارشد و ۰٫۸ درصد از مقطع دکتری هستند.
عابدی به پلاک‎گذاری ماشین آلات کشاورزی اشاره کرد و افزود: پلاک‎گذاری ماشین‌آلات کشاورزی از سال نود و چهار شروع گردید، در آن زمانکه میزان عمر تراکتور سیزده سال بود چهار هزار و صد و هشتاد و دو دستگاه پلاک‌گذاری شد ولی بعدها که پلیس راهور بیمه ماشین‌آلات کشاورزی را برای پلاک‎ گذاری الزامی کرد این مساله با توقف جدی مواجه گردید.
وی با عنوان این که هم اینک بیست و سه هزار دستگاه تراکتورواجد شرایط پلاک‎گذاری در استان گلستان وجود دارد، یاد آور شد: در سال نود و هفت پلاک‎گذاری ماشین‎آلات کشاورزی را بطور جدی پیگیری میکنیم.
وی گفت: در استان گلستان دو هزار و پانصد دستگاه کمباین وجود دارد که از این تعداد چهل دستگاه آن پلاک‌گذاری شده‌اند.
عابدی با اشاره به فعالیت ‎های اقتصادی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کشور، افزود: شرکت رویش سازمان نظام مهندسی در بخش خرید و فروش سم و کود و بوجاری بذر و … فعالیت دارد که در بخش بوجاری گندم بمدت ۳ سال فعالیت داریم که در این راستا دو هزار و سیصد تن بذر گواهی شده سهمیه ما بود که به کشاورزان عرضه گردید.
عابدی، خواستار همکاری بیش تر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع ‎طبیعی با سازمان آب و خاک استان گلستان شد و ادامه داد: پتانسیل خوبی در بحث آب و خاک وجود دارد که می ‎توانند از ظرفیت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان استفاده کنند و در واگذاری کارها همکاری بیش تری با ما داشته باشند.

منبع : سبز البرز

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

سوالات آزمون نظام مهندسی عمران (محاسبات)

مهندسین نیوز
۲۵ بهمن ۹۶
148 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0