اجرایی شدن مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان از خرداد ۱۴۰۱ اجرایی شدن مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان از خرداد ۱۴۰۱

اجرایی شدن مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان از خرداد ۱۴۰۱

اجرایی شدن مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان از خرداد ۱۴۰۱ ، شروع خواهد شد. ساختمان ‌ها و ابنیه مهم در اولویت اجرای این ماده قانونی هستند

کد خبر: 990829003 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ آبان ۹۹ - ۸:۳۹ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، اجرایی شدن مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان از خرداد ۱۴۰۱ ، شروع خواهد شد. ساختمان ‌ها و ابنیه مهم در اولویت اجرای این ماده قانونی هستند

اجرایی شدن مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان از خرداد ۱۴۰۱

اجرایی شدن مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان از خرداد ۱۴۰۱
رییس ستاد اجرایی مبحث بیست و دوم مقررات ملی و کنترل ساختمان مطرح کرد؛
اجرایی شدن مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان از خرداد ۱۴۰۱/ساختمان ‌ها و ابنیه مهم در اولویت اجرای این ماده قانونی هستند
مهرداد تقی زاده، رئیس ستاد اجرای مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان از اجرایی شدن این مبحث از خرداد ۱۴۰۱ در ساختمان و ابنیه مهم خبر داد .
مهرداد تقی‌زاده رییس ستاد اجرایی مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان در سازمان نظام مهندسی کشور نیز در جلسه خبری که امروز بیست و هشتم آبان در روزنامه ایران با حضور احمد خرم رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و حامد مانی فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان تشکیل گردید با اعلام شروع فعالیت این ستاد برای تعیین ضوابط اجرایی تعمیر و نگه داری ساختمانها بیان کرد: در برنامه است تا زمینه تأسیس شرکتهای نگه‌داشت ساختمان ها در محلات شهری فراهم گردد.
به گفته تقی زاده، شرکت ‌های نگه‌داشت ساختمان ‌ها موظف خواهند بود در دوره های معین از تمامی اجزای فنی و الکتریکی ابنیه تحت مسئولیت خود بازدید کنند و نتیجه بازرسی ‌ها را در یک سامانه ویژه که قابل دسترس شهرداری ‌ها، ایستگاه‌های آتش نشانی، وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه های متولی است، بارگذاری کنند.
وی افزود: دستگاه ‌های متولی با دریافت اطلاعات بازرسی دوره‌ای از ساختمان‌ ها می ‌توانند، در صدور پروانه‌های نظارتی دقت بیشتری کرده و مالکان را به سمت تعمیر به موقع خرابی ‌های ساختمان تشویق کنند.
تقی زاده، اجرایی شدن مفاد برنامه‌های تدوینی ستاد اجرای مبحث بیست و دوم را برای پیاده سازی مباحث نیازمند ۴ سال زمان برشمرد و افزود: اجرای مبحث بیست و دوم مقررات ملی و کنترل ساختمان از خرداد ۱۴۰۱ در ساختمانهای اولویت یک (ابنیه قدیمی و بلند مرتبه تجاری و اداری کلانشهرها) شروع می‌ گردد.
وی ادامه داد: اطلاعات در این سامانه طبق داده های موجود در شناسنامه ساختمان و هرگونه تغییرات فنی اعمال شده در ابنیه در سنوات بهره برداری، بارگذاری و پایش خواهند شد.
به گفته تقی زاده، گزارش تعمیرات ضروری برای نگه‌داری ابنیه به مدیران ساختمان ‌ها ارایه می ‌گردد تا آنها مجاب به سرمایه گذاری در نگه‌داشت ساختمان های خود شوند. حتی دفاتر مشاور املاک و مراکز نقل و انتقال مسکن نیز می‌توانند به بخشی از اطلاعات موجود در این سامانه دسترسی داشته باشند تا هنگام معاملات ملکی، داده های لازم را در اختیار خریداران قرار دهند.
منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۹ آبان ۹۹
506 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0