برگزاری مراسم شروع به کار راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان برگزاری مراسم شروع به کار راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان

برگزاری مراسم شروع به کار راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان

برگزاری مراسم شروع به کار راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان ، انجام شد. امروز سازمانهای نظام مهندسی کشور راه اصلی خود را گم کرده و از هویت اصلی که ایجاد جامعه ای مولّد ثروت، رفاه، دانش و هنر است دور مانده است

کد خبر: 990511003 تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ مرداد ۹۹ - ۸:۵۴ ق.ظ

​به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، برگزاری مراسم شروع به کار راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان ، انجام شد. امروز سازمانهای نظام مهندسی کشور راه اصلی خود را گم کرده و از هویت اصلی که ایجاد جامعه ای مولّد ثروت، رفاه، دانش و هنر است دور مانده است

برگزاری مراسم شروع به کار راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان

برگزاری مراسم شروع به کار راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان
شبکه نوآوری صنعت ساختمان كشور شروع به کار کرد.
مدیر پروژه شبکه نوآوری صنعت ساختمان كشور با حضور در مراسم آغاز بهره برداری از شبکه نوآوری صنعت ساختمان، این حرکت را نوعی آینده سازی همراه با سودآوری ذهنی دانست که می‌تواند نتیجه ای برد- برد برای همه ذی نفعان آن داشته باشد.
احمدرضا طاهری اصل در این جلسه، با انتقاد از وضعیت فعلی صنعت ساختمان، آن را درگیر نوعی سکون و بی تحرکی خواند و گفت: امروز سازمانهای نظام مهندسی کشور راه اصلی خود را گم کرده و از هویت اصلی که ایجاد جامعه ای مولّد ثروت، رفاه، دانش و هنر است دور مانده است.
وی با نگاهی به قانون، تقویت ارزش های اسلامی در مهندسی، اعتلای جایگاه مهندسین در کشور، بالا بردن کیفیت خدمات مهندسی و ارتقاء دانش فنی صاحبان حرفه را از وظایف سازمانهای نظام مهندسی دانست و افزود: لازم است سازمانهای نظام مهندسی در راستای اجرای این وظایف برای ارتقاء توان نوآوری و سازندگی در صنعت ساختمان بکوشند.
طاهری اصل، در ادامه پارک علم و فناوری را مجموعه ای معرفی کرد که به وسیله متخصصان حرفه ای برای افزایش ثروت از طریق ايجاد و ارتقای فرهنگ نوآوری، افزایش رقابت میان شرکت های نوآور و ایجاد انگیزش و مدیریت جریان دانش محور اداره می شود.
وی، وجوه تشابه در ماهیت و وظایف این دو نهاد را دلیلی بر لزوم همکاری و ارتباط تنگاتنگ آنان دانست که در صورتیکه به درستی مدیریت گردد، میتواند آینده ای روشن برای صنعت ساختمان رقم بزند.
وی در مورد لزوم ایجاد چنین شبکه ای، گفت: متأسفانه پارادایم غالبی که امروز در صنعت ساختمان کشور وجود دارد، حرکت به سمت نوآوری و راه‌کارهای مناسب پس از رخدادی نامطلوب است که ایجاد چنین شبکه نوآورانه ای با برد کشوری و گسترده میتواند این پارادایم را در هم بشکند.
مدیر پروژه شبکه نوآوری صنعت ساختمان شورای مرکزی، ایجاد و پیاده سازی توسعه متوازن و اقتصاد دانش بنیان در سازمان نظام مهندسی کشور با هدف دست‌یابی به نوآوری و فناوری صنعت ساختمان، ساختمان سبز، مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی را اقدامی جدید در شورای مرکزی عنوان کرد.
طاهری اصل ادامه داد: در راستای دست‌یابی به این هدف، پروژه هایی تعریف شده است که پروژه “توسعه شبکه نوآوری و تعامل بازار” با توجه به نگاه نوآورانه، ظرفیتها، توانمندیها و زیرساختهایی که در یزد وجود دارد به این استان واگذار شده است.
وی در خاتمه در پاسخ به انتقاداتی که در مورد نتایج و سودآوری ایجاد این شبکه مطرح می گردد، بیان کرد: لازم است با نگاه آینده سازی و سودآوری ذهنی به این حرکت نگریست و در سایه این نگاه است که میتوان در ادامه به سودآوریهای مالی، دستاوردی و علمی دست یافت و نتیجه ای برد- برد برای جامعه مهندسی، جامعه علمی کشور و تمام ذی نفعان این حرکت رقم زد.

منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۱ مرداد ۹۹
68 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0