رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان: سه برابر استانداردهای جهانی انرژی مصرف می کنیم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان: سه برابر استانداردهای جهانی انرژی مصرف می کنیم

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان: سه برابر استانداردهای جهانی انرژی مصرف می کنیم

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان: سه برابر استانداردهای جهانی انرژی مصرف می کنیم ، در شورای مرکزی به دنبال آن هستیم که مهارت‌های حرفه ای اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان را افزایش دهیم

کد خبر: 020911010 تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ آذر ۰۲ - ۱۰:۲۶ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان: سه برابر استانداردهای جهانی انرژی مصرف می کنیم ، در شورای مرکزی به دنبال آن هستیم که مهارت‌های حرفه ای اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان را افزایش دهیم

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان: سه برابر استانداردهای جهانی انرژی مصرف می کنیم

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان: سه برابر استانداردهای جهانی انرژی مصرف می کنیم
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان بیان داشت:
سه برابر استانداردهای جهانی انرژی مصرف می کنیم
حمزه شکیب، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان بیان کرد: دولت در سال ۸۴ وزارت راه و شهرسازی را به عنوان ناظر برای مباحث انرژی اعلام کرد، اما تاکنون اتفاق خاصی نیفتاده و هم‌چنان ۳ برابر استانداردهای جهانی و بیش از پنج درصد بالاتر از کشورهای اروپایی انرژی مصرف می‌کنیم.
حمزه شکیب، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در مراسم افتتاح همایش ملی مدیریت انرژی در ساختمان با اشاره به اینکه ما در شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در دوره نهم به دنبال ایجاد شفافیت در سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان بوده که برای انجام این کار در حال تهیه سامانه‌ یک‌پارچه هستیم، افزود: حداکثر تا ۱۰ ماه آینده این سامانه رونمایی می شود تا اعضای این سازمان در کشور بدانند ساز و کارها از طریق همین سامانه انجام می‌شود.
شکیب گفت: در شورای مرکزی به دنبال آن هستیم که مهارت‌های حرفه ای اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان را افزایش دهیم. در همین راستا، چندین محور مشخص شده که در استان‌های مختلف آموزش داده می‌شود. انرژی، مقاوم‌سازی و طراحی بر اساس عملکرد از جمله این موضوعات است که منجر به تحولی در بین اعضای این سازمان می‌شود.
به گفته رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، دولت در سال ۸۴ وزارت راه و شهرسازی را به عنوان ناظر برای مباحث انرژی اعلام کرد، اما تاکنون اتفاق خاصی نیفتاده و هم‌چنان ۳ برابر استانداردهای جهانی و بیش از پنج درصد بالاتر از کشورهای اروپایی انرژی مصرف می‌کنیم.
وی با بیان اینکه از آبان ۱۴۰۰ پایان کار ساختمان‌ها به کسب و تأیید برچسب انرژی منوط شده است، ادامه داد: در تحلیل‌های سازه از روش تحلیل عملکردی بهره می‌بریم، بر این اساس ظرفیت‌ها مشخص و آن نیاز برطرف می‌شود. در بخش انرژی باید تلاش کنیم خود را به استانداردهای جهانی برسانیم.
وی گفت: ظرفیت‌سازی از طریق آموزش اعضای سازمان اتفاق می‌افتد. برگزاری این همایش‌ها نیز منجر می گردد که مباحثی از جمله عایق‌سازی و هوشمندسازی در ساختمان‌ها بیشتر اتفاق افتد. امید است مهندسان بتوانند در سطح دانش روز دنیا حرکت کنند.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۱ آذر ۰۲
126 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0