ضرورت صدور شناسنامه فنی برای ساختمان‌ های پایتخت معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين بیان کرد:

پی‌گیری تخلفات ساختمانی

حمید ضیائی، از افزایش دریافت گزارشات ناظران ساختمانی در بهار نود و هشت نسبت به همین مدت در سال گذشته در راستای کنترل ساخت و سازها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی در سطح شهر قزوین خبر داد.


کد خبر: 190706007 تاریخ انتشار: پنجشنبه 4 جولای 19 - 5:34 ب.ظ
به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،حمید ضیائی، از افزایش دریافت گزارشات ناظران ساختمانی در بهار نود و هشت نسبت به همین مدت در سال گذشته در راستای کنترل ساخت و سازها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی در سطح شهر قزوین خبر داد.

 

پی‌گیری تخلفات  ساختمانی

وی تصریح کرد: در سال جاری با توجه به اهمیت کیفیت ساخت و سازها موضوع تخلفات ساختمانی با جدیت بیش تری پی‌گیری می گردد.

ضیایی ادامه داد: تعداد دریافت گزارشات ناظران ساختمانی در 3 ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6/17 درصد افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: در راستای دست‌یابی به اهداف نظارت عالیه بر ساخت و سازها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی بر اساس ماده سی و پنج قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و هم‌چنین بررسی عملکرد ناظران و کنترل کیفیت اجرا در ساخت و سازها، در این مدت سی ناظر و مجری به هسته مرکزی کمیته کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفی شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهل و یک درصد کاهش داشته است.

پی‌گیری تخلفات ساختمانی

معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين یاد آور شد: با توجه به تبصره هفت از ماده 100 قانون شهرداری ‌ها مبنی بر عدم انجام وظایف قانونی توسط ناظران بر اساس این تبصره، تاخیر در ارسال گزارش تخلف و ارسال گزارش خلاف واقع، چهل و نه پرونده به شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان استان معرفی شده است.

منبع: شهرداری قزوین

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

سوالات آزمون نظام مهندسی عمران (محاسبات)

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
4 جولای 19
407 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0