مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل

نیروی انسانی محیط زیست استان اردبیل پنجاه درصد کاهش پیدا کرد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: در سالهای اخیر با بازنشسته شدن نیروها همراه با عدم جذب نیروی جدید سبب کاهش پنجاه درصدی نیروی انسانی مورد نیاز این اداره کل شده است.

کد خبر: 960313005 تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ خرداد ۹۶ - ۱:۱۵ ق.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: در سالهای اخیر با بازنشسته شدن نیروها همراه با عدم جذب نیروی جدید سبب کاهش پنجاه درصدی نیروی انسانی مورد نیاز این اداره کل شده است.نیروی انسانی محیط زیست استان اردبیل پنجاه درصد کاهش پیدا کرد

 

نیروی انسانی محیط زیست استان اردبیل پنجاه درصد کاهش پیدا کرد

نیروی انسانی محیط زیست استان اردبیل پنجاه درصد کاهش پیدا کرد

نیروی انسانی محیط زیست استان اردبیل پنجاه درصد کاهش پیدا کرد

محمد خداپرست روز شنبه در نشست سازمان نظام مهندسی کشاورزی خلخال گفت: در حالیکه چارت سازمانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سیصد و هجده نفر میباشد در حال حاضر این چارت به صد و پنجاه و نه نفر کاهش یافته و این اداره کل با پنجاه درصد نیروی انسانی پیش بینی شده فعالیت میکند.
خداپرست با اشاره به افزایش فارغ التحصیلین رشته محیط زیست در استان اردبیل و دغدغه اشتغال این افراد برای مسوولین استان ادامه داد: طبق لایحه اخیر مصوب شده هوای پاک ، واحدهای تولیدی و صنعتی با اشتغال بیش از پنجاه نفر ملزم به اشتغال و به کارگیری یک کارشناس محیط زیست در واحد خود هستند که این امر میتواند گشایشی در مشکل اشتغال فارغ التحصیلین محیط زیست استان ایجاد نماید.
وی افزود: در حالیکه ۷٫۸ درصد از مساحت کل استان اردبیل تحت مدیریت حفاظت محیط زیست این استان است این میزان در شهرستان خلخال سی و هفت درصد و بیش از یک سوم از مساحت کل این شهرستان میباشد.
خدا پرست تصریح کرد: منطقه های حفاظت شده و شکار ممنوع خلخال از مناطق نمونه کشور از لحاظ تنوع زیست محیطی و تعداد گونه های کمیاب حیوانات وحشی بوده و همین امر سبب شده تا بیش از نود و دو هزار هکتار از مساحت خلخال تحت مدیریت و حفاظت مستقیم اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل قرار بگیرد.
حیدر ارمغان ، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان اردبیل هم در این نشست از عضویت پنج هزار و ششصد و چهل مهندس کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست در این سازمان خبر داد.
ارمغان گفت: غیر از شعبه مشگین شهر که به صورت شعبه فعالیت میکند سایر سازمانهای نظام مهندسی کشاورزی شهرستانهای استان اردبیل از جمله خلخال به صورت دفتر نمایندگی اداره میشود.
او افزود: سازمان نظام مهندسی خلخال هم دارای سیصد و سی و سه عضو میباشد که از این تعداد صدو شش نفر خانم و دویست و بیست و شش نفر آقا هستند که در دفتر نمایندگی سازمان مهندسی کشاورزی استان اردبیل  در شهر خلخال فعالیت دارند.
۱۷٫۵ درصد از مساحت استان اردبیل جزو مناطق شکار ممنوع است.


۳ منطقه حفاظت شده در محدوده این استان واقع است ، منطقه حفاظت شده آق داغ بمساحت نودو سه هزار و هشتصد هکتار در شهرستان خلخال ، منطقه حفاظت شده مغان در محدوده بیله سوار و پارس آباد مغان بمساحت سی و پنج هزار هکتار و منطقه حفاظت شده نئور بمساحت چهار هزار و دویست هکتار که بخشی از منطقه وسیع حفاظت شده لیسار استان گیلان است.
کوه سبلان از ارتفاع سه هزار و ششصد متر به بالا و غار یخگان در محدوده شهرستان خلخال هم جزو آثار طبیعی ملی ثبت شده استان اردبیل هستند.
هم چنین ۵ منطقه شکار ممنوع در استان برای حفظ گونه ها از خطر انقراض مشخص گردیده است: منطقه شکار ممنوع شورابیل در اردبیل با دویست هکتار مساحت، گندیمن در مشگین شهر با سی هزار هکتار، دربند مشکول در گیوی با بیست وسه هزار هکتار، انزان در مشگین شهر بمساحت چهل و دو هزار و پانصد هکتار و خروسلو در بیله سوار بمساحت شانزده هزار و ششصد هکتار نیز جزو مناطق شکار ممنوع ثبت شد.
چند عرصه تالابی هم در استان اردبیل شناسایی گردیده که از جمله میتوان به دریاچه نئور، شورابیل، میل مغان، پته خور و توپراق کندی اشاره نمود.

منبع: مرور نیوز

 

کانال تلگرام اخبار نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۳ خرداد ۹۶
900 بازدید
3 نظر
امتیاز به این خبر:
0 0