گزارش مشروح سفر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان سمنان گزارش مشروح سفر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان سمنان

گزارش مشروح سفر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان سمنان

گزارش مشروح سفر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان سمنان ، صادر شد. امیدوارم نتیجه استعلام جدید وزارت راه و شهرسازی در مورد موضوع «تعارض منافع» به نفع جامعه مهندسین باشد

کد خبر: 001022001 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ دی ۰۰ - ۱۰:۱۱ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، گزارش مشروح سفر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان سمنان ، صادر شد. امیدوارم نتیجه استعلام جدید وزارت راه و شهرسازی در مورد موضوع «تعارض منافع» به نفع جامعه مهندسین باشد

گزارش مشروح سفر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان سمنان

گزارش مشروح سفر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان سمنان
احمد خرم: امیدوارم نتیجه استعلام جدید وزارت راه و شهرسازی در مورد موضوع «تعارض منافع» به نفع جامعه مهندسین باشد
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در تازه ترین سفر استانی خود به سمنان رفت تا از نزدیک با مشکلات و مطالبات مهندسان این استان آشنا گردد.
احمد خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با استقبال رئیس و هیات رئیسه سازمان وارد استان سمنان شد تا از نزدیک با مشکلات و مطالبات مهندسان این استان آشنا گردد.
وی در سفر یکروزه خود ضمن دیدار و گفتگو با استاندار، مديركل راه و شهرسازى این استان و همچنین تعدادی از مهندسین پیشکسوت، در جلسه با هیات مدیره، بازرسان، رئیس شورای انتظامی، روسای کمیسیون ها و مدیران سازمان نظام مهندسی سمنان حضور یافت.
در خاتمه سفر استانی به سمنان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به گفتگو با خبرنگار سازمان پرداخت.
نامه اخیر وزارت راه و شهرسازی در مورد موضوع تعارض منافع
جلسه تجلیل از پیشکسوتان استان سمنان با حضور ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، مدیرکل راه و شهرسازی و مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری برگزار گردید.
حکیمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان در این جلسه بر ایجاد و تشکیل یک سازمان پویا با محوریت سه موضوع «مشارکت اعضا، رعایت اخلاق حرفه ای و مطالبه گری» تاکید کرد.
در ادامه این جلسه خرم، با اشاره به نامه اخیر وزارت راه و شهرسازی در مورد موضوع تعارض منافع، اظهار داشت امیدواریم نتیجه استعلامی که در این باره صورت گرفته به نفع جامعه مهندسین باشد.
خرم هم‌چنین با تجلیل و تقدیر از زحمات هیات مدیره سابق، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان، به هیات مدیره جدید هم تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد در انجام رسالت اصلی و اساسی خودتان موفق باشید و به وعده ها جامه عمل بپوشانید، ضمن اینکه موضوع اصلاح قانون نظام مهندسی را جدی بگیرید.
وی، دخالت دولت در قانون فعلی نظام مهندسی را زیر بیست درصد دانست و گفت: طبق لایحه اصلاحیه این قانون، دخالت دولت بالای هشتاد درصد خواهد بود، این در حالی است که. NGO ها، نهادی مدنی شالوده دموکراسی هستند.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، سیمای شهری و بدنه شهری سمنان را نسبت به شهرهایی که از آنها بازدید داشته، جزو زیباترین شهرها عنوان کرد و افزود: به متخصصان استان تبریک می گویم که بر روی این مسئله دقت کردند.
خرم، یکی از اهداف اصلی سفرهای استانی را دیدار با پیشکسوتان جامعه مهندسی و تجلیل از خدماتشان اعلام کرد که عمرشان را برای امر مهندسی گذاشتند. البته باید توجه داشت که پشت سر یک مرد موفق، یک زن فداکار ، سازگار و همراه وجود دارد.
دیدار با استاندار
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هم‌چنین در دیدار با مهندس هاشمی، استاندار سمنان، خطاب به او تصریح کرد: لشگر ۴۶۰۰ نفری سازمان نظام مهندسی ساختمان را برای انجام کارهای کارشناسی و مسائل فنی و اجرایی و حتی مدیریت بحران در اختیار دارید، لذا ضمن اعلام آمادگی برای هر گونه همکاری با دولت، خواستار واگذاری مسئولیتهای تخصصی مطابق قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در امر طرح های توسعه و آبادانی هستیم.
خرم در ادامه گفت: ما تصمیم داریم مانند خانه معلم در سراسر کشور برای ارج نهادن به جایگاه اعضا و خانواده های ایشان، در هر استان یک خانه مهندس بسازیم. که به زمین سه تا پنج هکتار برای تحقق این امر احتیاج داریم.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، ضرورت مشارکت مهندسان در نهضت ملی مسکن را با اهمیت خواند و از مدیریت عالی استان خواست در این مورد عنایت و مساعدت های لازم را داشته باشد.
در ادامه این نشست، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان با اشاره به شرح خدمات و وظایف سازمان در این استان، برای همکاری با مدیریت استان اعلام آمادگی کرد.
در همین حال، هاشمی، استاندار سمنان با اشاره به ضرورت دقت در ساخت و ساز با حساسیت در استحکام بنا، بر ضرورت توجه به این موضوع تاکید کرد.
هاشمی هم‌چنین ضمن استقبال از پیشنهادات ارائه شده و تشکر از اعلام آمادگی در همکاری نظام مهندسی با مجموعه مدیریت استان سمنان، مهندس خرم را از بزرگان نظام و پیشکسوت دانست.
وی در ادامه اشاره ای هم به دغدغه و مشکلات استان داشت و بر استفاده از ظرفیت نظام مهندسی تاکید کرد.
دیدار با مهندس پیشکسوت
در ادامه برنامه های این سفر استانی، خرم با مهندس عدل پیشکسوت عضو سازمان، دیدار و با اهدای تقدیرنامه و یادبودی از زحمات و خدمات ایشان در حضور خانواده شان تجلیل کرد.

آخرین برنامه این سفر استانی، دیدار و گفتگوی خرم با هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان بود.
حکیمی رئیس سازمان نظام مهندس ساختمان استان سمنان در این نشست ضمن خیرمقدم به مهندس خرم و هیات همراه، با تشریح مسائل و موارد استان به بیان مهم‌ترین مسایل استان پرداخت.
در ادامه این نشست اعضا، نقطه نظراتشان را درباره موضوعات مختلف بیان کردند.
بهمن مومنی مقدم، مدیر اجرایی سازمان و عضو شورای مرکزی نظام مهندسی کشور، گفت: باید بپذیریم که در این دوره میزان مشارکت در انتخابات نظام مهندسی پیشرفت چشمگیری داشته است. بر همین اساس، باید بر مبنای نیازهای اعضا و جامعه پیش برویم و به انتظاراتشان بپردازیم.
بهمنی مقدم، با اشاره به بحث تراز و بودجه، اظهار داشت به دغدغه خیلی از استان‌ها بصورت مصداقی در شورای مرکزی رسیدگی خواهد شد.
وی هم‌چنین اعلام کرد وحدت رویه ای برای اجرا از طریق وزارت‌خانه و شورای مرکزی ابلاغ می گردد.
در ادامه، احمد خرم در جلسه با حضور اعضا هیات مدیره سازمان استان سمنان، گفت: از اینکه در عرصه انتخابات شرکت کردید، تشکر می کنم.
خرم خطاب به آنان بیان کرد: تلاش کنید انسجام و اتحادی که در هیات مدیره حاکم است، حفظ گردد.
وی در مورد طرح اصلاح قانون در مجلس تاکید کرد: اصلاح قانون را جدی بگیرید.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در ادامه با بیان جمله ای از امام علی (ع) تصریح کرد: شما یک حیات فردی و یک حیات اجتماعی دارید. بر همین اساس، با عدم فعالیت حرفه ای، زندگی اجتماعیتان را از دست ندهید. سپس گفت خوشحال هستیم خداوند متعال توفیق خدمت به جامعه مهندسی را در بزرگ‌ترین نهاد مدنی نصیبمان کرده است و تلاش می کنیم رسالت اجتماعیمان را انجام دهیم.
وزیر اسبق راه و ترابری هم‌چنین شناخت هرم مازلو را برای افراد اجرایی برای پرداختن به نیازهای آدمی ضروری دانست و افزود: اخلاق حرفه ای افول کرده است و ما باید به فریاد همدیگر برسیم.
وی ادامه داد: با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در سازمانهای نظام مهندسی، وضعیت معیشت پرسنل ساماندهی می گردد، ضمن اینکه ما می خواهیم معیشت پرسنل و هیات مدیره سازمان دچار مشکل نشود.
خرم در خاتمه خواستار تشکیل کمیته منابع جدید درآمدی با محوریت رئیس سازمان و مشارکت خزانه دار شد.
در این سفر استانی، بهمن مومنی مقدم مدیر اجرایی و مهندس كميل صرامى مدير روابط عمومى سازمان نظام مهندسى ساختمان، رييس شوراى مركزى را همراهی کردند.
برای مشاهده گزارش تصویری این سفر استانی به لینک ذیل مراجعه کنید:

https://iriceo.ir/index.php/photos/item/34583
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۲ دی ۰۰
67 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0