نائب رییس کانون گاز استان گلستان

گلایه نائب رییس کانون گاز استان گلستان از فرمانداری و نظام مهندسی آزادشهر

در چند روز گذشته خبر هایی بدست ما رسید که حاکی از جمع آوری پول و کپی مدارک از اهل روستای فارسیان برای لوله کشی گاز خانه ها در این روستا بود، در حالیکه هنوز علمک گازی نصب نگردیده است. پس از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدیم که عامل این قضیه یکی از پیمان کاران گاز شهرستان آزادشهر است.

کد خبر: 11012 تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ اردیبهشت ۹۶ - ۱۱:۴۳ ق.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،در چند روز گذشته خبر هایی بدست ما رسید که حاکی از جمع آوری پول و کپی مدارک از اهل روستای فارسیان برای لوله کشی گاز خانه ها در این روستا بود، در حالیکه هنوز علمک گازی نصب نگردیده است. پس از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدیم که عامل این قضیه یکی از پیمان کاران گاز شهرستان آزادشهر است.گلایه نائب رییس کانون گاز استان گلستان از فرمانداری

گلایه نائب رییس کانون گاز استان گلستان از فرمانداری

گلایه نائب رییس کانون گاز استان گلستان از فرمانداری

گلایه نائب رییس کانون گاز استان گلستان از فرمانداری

در همین راستا غلام علی محمدی ، نائب رییس کانون گاز استان گلستان و مسئول انجمن صنفی گاز شهرستان آزادشهر بیان کرد: متاسفانه وقتی بازار کار راکد میشود، عده ای دست به این کارها میزنند و تلاش میکنند تا با گرفتن پول و مدارک از مردم، کار را برای خود مصادره نمایند.

وی گفت: روال کار این است که ابتدا اداره گاز مجوز کار را صادر نماید و زمانی مجوز را صادر میکند که علمکها را نصب کرده باشد، بعد بصنف و نظام مهندسی نامه میزند و آن وقت مجریان میتوانند وارد عمل شوند.

محمدی ادامه داد: تا حال حاضر اداره گاز برای آغاز کار در روستای فارسیان هیچ مجوزی صادر نکرده و هر پیمان کاری که قبل از آمدن مجوز کار را آغاز کند متخلف است.

وی تصریح کرد: ما با هم کاری بخش داری و دهیاری های بخش چشمه ساران به روستاها رفته و با مردم صحبت کرده بودیم و به آن ها اعلام کرده ایم که تنها موقعی پیمان کاران میتوانند کار را آغاز کنند که مجوز صادر شده باشد و آن ها با شما قرارداد ببندند.

مسئول انجمن صنفی گاز شهرستان آزادشهر افزود: مردم عزیز استان مطلع باشند که نرخ لوله کشی در سراسر استان یکسان است و برای این که عده ای از آن ها سو، استفاده نکنند حتما قرارداد ببندند و بهیچ کس پول نقد ندهند.

وی در ادامه یادآور شد: هم وطنان شهرستان آزادشهر میتوانند به انجمن صنفی گاز آزادشهر واقع در خیابان اداره گاز، مابین اداره گاز و نظام مهندسی مراجعه نمایند و برای لوله کشی منزلشان قرارداد ببندند. ما دراین جا از آن ها مدارک را گرفته و شماره حسابی به آن ها معرفی میکنیم. لازم به ذکر است که ثبت نام کنتور هم در همین انجمن صنفی انجام خواهد گردید.

محمدی تصریح کرد: پیمان کاری را برای لوله کشی منزل آن ها معرفی کرده و بعد از اتمام کار پول را به پیمان کار میدهیم. تمام پیمان کاران مجوز دار و مورد تایید اداره گاز در این انجمن صنفی عضو هستند و کارها بین آن ها تقسیم خواهد شد.

وی در مورد مدارک مورد نیاز عنوان کرد: مدارک مورد نیاز قرارداد شامل : کپی شناسنامه ، کپی کارت ملی و برای شهرها کپی پروانه ساختمان و اگر پروانه ساخت نداشت استحکام بنا لازم است.

نائب رئیس کانون گاز استان گلستان در گلایه از سازمان نظام مهندسی گلستان  و بخشداریها اظهار داشت: قبلا عده ای از پیمان کاران متخلف را به نظام مهندسی و بخشداری ها معرفی کردیم اما واکنش جدی ای از آنها مشاهده نکردیم.

وی بیان داشت: برای نظارت بر کار پیمان کاران باید اهرم فشاری وجود داشته باشد، اما متاسفانه اهرم فشاری در کار نیست و دیده میشود افراد متخلف راحت تر از از بقیه کار میکنند.

محمدی در گلایه از فرمانداری آزادشهر گفت: در زمان فرماندار سابق، زمانیکه قرار بود مسکن مهر را افتتاح نمایند ، فرماندار از ما درخواست کرد تا کنتورها را نصب نماییم، ما به او گفتیم که تا زمانیکه تسویه حساب نشود این کار را نخواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: فرماندار سابق گفت؛ بگذارید بحساب فرمانداری ، ما با شما هم کاری خواهیم کرد و مشکلی نیست. از سال نود تا اکنون نزدیک به هفت میلیون تومان طلب خود، که فاکتور ان هم موجود است را نتوانسته ایم وصول کنیم.

محمدی اظهار کرد: برای وصول طلب، بارها بشرکت تعاونی مسکن مهر آزادشهر مراجعه کرده ایم ولی آن ها ما را به پیمان کار ارجاع داده اند و پیمان کار نیز ما را به آن ها و بارها به ما گفته اند؛ بروید هر کاری که دوست دارید انجام دهید.

وی گفت: ما به درخواست فرماندار پیشین، پیش از تسویه حساب، کنتورها را نصب نموده ایم و فرماندار یک سمت و یک جایگاه است، نه یک فرد که با نبودش وظیفه از گردن نفر بعدی ساقط گردد.

 

وی در خاتمه اعلام کرد: من با آقای شفاهی دوست میباشم و از او انتظار دارم، در جایگاه فرماندار آزادشهر و براساس قرار فرماندار سابق ما را در وصول مطالبات خود یاری نمایند.

منبع: تیترآزاد

 

پاسخنامه آزمون نظام مهندسی برق نظارت اسفند ۹۵

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۴ اردیبهشت ۹۶
536 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0