رونق صنعت ساختمان  عامل تحرک کسب و کار عضو هیئت مدیره نظام مهندسی فارس بیان کرد:

رونق صنعت ساختمان  عامل تحرک کسب و کار

حسین پوراسدی اظهار داشت: صنعت ساختمان از بزرگ‌ترین بخش ‌های اقتصادی ایران بشمار می ‌رود که بر رونق فضای کسب و کار تاثیر انکار ناپذیری دارد.

کد خبر: 191108003 تاریخ انتشار: جمعه 8 نوامبر 19 - 7:30 ب.ظ

​به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،حسین پوراسدی اظهار داشت: صنعت ساختمان از بزرگ‌ترین بخش ‌های اقتصادی ایران بشمار می ‌رود که بر رونق فضای کسب و کار تاثیر انکار ناپذیری دارد.

رونق صنعت ساختمان  عامل تحرک کسب و کار

رونق صنعت ساختمان  عامل تحرک کسب و کار

رونق صنعت ساختمان، عامل تحرک  کسب و کار است

وی جمعه هفدهم آبان اظهار داشت: صنعت ساختمان پیشران اقتصاد محسوب می‌گردد زیرا رونق آن افزایش اشتغال، رونق صنعت، رشد تولید ناخالص داخلی و …. را بهمراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: رشد تولید در صنعت ساختمان، بسیاری از بخش‌ های فضای کسب و کار اعم از تولیدی و خدماتی کوچک و متوسط عمدتا وابسته به بخش خصوصی و بدنه جامعه است را حرکت خواهد داد.

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی استان فارس اعتقاد دارد که با رونق صنعت ساختمان بالغ بر دویست و پنجاه شغل مستقیم و غیرمستقیم رونق پیدا کرده و فعال می‌گردد و این بمعنای گردش بهتر چرخه اقتصادی و بسترسازی برای رفع مشکلات اقتصادی.

پوراسدی ادامه داد: هماهنگی و تبیین طرح‌ های جدید دولت، بررسی و ارائه راه‌کارهایی برای رفع موانع موجود در رونق صنعت ساختمان، بررسی وضعیت اقتصادی ساختمان به لحاظ قیمت تمام شده، استفاده از فناوری‌ های جدید، استفاده از مصالح استاندارد و انر‍ژی تجدیدپذیر، از اهداف برگزاری این اجلاس است.

دبیر اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، اجلاس مدیران صنعت ساختمان، دو روزه خواهد بود که در روز بیست و دوم آبان ابتدا سخنرانی و طرح مسائل تاثیرگذار بر رونق صنعت ساختمان توسط مدیران بخش‌ های دولتی و خصوصی انجام خواهد شد.

پوراسدی افزود: بعد از آن با برگزاری پنل‌ های تخصصی و با حضور صاحب‌نظران و مدیران صنعت ساختمان، مسائل مرتبط را تحلیل و بررسی کرده و راه‌کارهایی برای رونق این بخش ارائه خواهند داد.

به گفته وی، بررسی چالش‌ ها و موانع رونق صنعت ساختمان، بررسی طرح‌ های جدید دولت در این زمینه، بافت‌ های ناکارآمد شهری، توسعه شهری و … را از رویکردهای این پنل‌ ها و نشست های تخصصی اعلام نمود.

وی افزود: روز دوم اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور، روی بافت ‌های ناکارآمد شهری و بافت ‌های فرسوده تمرکز خواهد داشت.

رونق صنعت ساختمان  عامل تحرک کسب و کار

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی ابراز امیدواری کرد که بسته‌ های آماده شده این اجلاس برای تشویق سرمایه‌گذاران و رونق سرمایه‌گذاری تاثیرگذار باشد و افزود: بسیاری از سرمایه‌گذاران مدعی هستند که بسیاری از قوانین و بخش ‌نامه‌ و آیین‌ نامه و نظام نامه و ضوابط صادر شده از طرف بخش دولتی، جذابیتی برای سرمایه‌گذار که ندارد هیچ، سرمایه‌گذار را هم دلسرد خواهد کرد.

وی یکی از اهداف اصلی این اجلاس را بررسی و آسیب‌شناسی موانع رونق صنعت ساختمان دانست و در عین‌حال گفت: به حتم با برگزاری این اجلاس به هدف نهایی نخواهیم رسید و این تنها قدمی برای آغاز یک حرکت تاثیرگذار در رفع مشکلات است.

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی استان فارس تصریح کرد: رونق و رشد صنعت ساختمان از مظاهر پیشرفت و توسعه هر کشور محسوب می‌گردد؛ ساختمان و صنعت ساختمان بیش ترین سهم را در انباشت سرمایه ثابت و اشتغال، خصوصا افراد دارای مهارت و تحصیل کرده دارد.

وی ادامه داد: ارتقا کیفی تولید مصالح، شیوه‌ های طراحی و اجرا، سرعت بخشیدن به روند ساخت و ساز، رقابت در پیشرفت تکنولوژی، استفاده بهینه از نیروی کار و بهره گیری از تکنولوژی‌ های نوین ساخت، جزء مؤلفه‌های تأثیرگذار در این صنعت است.

اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور روزهای بیست و دوم و بیست و سوم آبان به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

تحلیل آزمون نظام مهندسی نظارت تاسیسات برقی اردیبشهت 97

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
8 نوامبر 19
12 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0