نظام مهندسی به وظایف خود درست عمل نمیکند دبیر کانون سراسری انبوه سازان

قانون پیش‌فروش ساختمان اصلاح میشود.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان بیان کرد: پیرو جلسه‌ای که هفته پیش در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، وزارت راه و شهرسازی ظرف 1 ماه باید قانون پیش‌فروش را اصلاح نماید و به این کمیسیون ارجاع دهد.

کد خبر: 11129 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۹۶ - ۶:۳۴ ق.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،دبیر کانون سراسری انبوه سازان بیان کرد: پیرو جلسه‌ای که هفته پیش در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، وزارت راه و شهرسازی ظرف ۱ ماه باید قانون پیش‌فروش را اصلاح نماید و به این کمیسیون ارجاع دهد.قانون پیش‌فروش ساختمان اصلاح میشود.

قانون پیش‌فروش ساختمان اصلاح میشود.

سازمان نظام مهندسی ساختمان

قانون پیش‌فروش ساختمان اصلاح میشود.

فرشید پورحاجت گفت: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بتقاضای کانون انبوه ‌سازان در هفته گذشته تشکیل جلسه داد تا موانع اجرای قانون پیش‌فروش را مورد بررسی قرار دهد. ما معتقد هستیم در زمان گرداوری این قانون دقت لازم کارشناسی صورت نگرفته و لذا شرایط برای تسهیل در زمینه تولید مسکن فراهم نیست.

پورحاجت ادامه داد: به اعتقاد کانون انبوه سازان، اصلاحیه قانون پیش‌فروش با قانونهای مرتبط در حوزه ثبت، تجارت، نظام مهندسی و رفع موانع تولید هم خوانی ندارد. در چند سال گذشته تلاش کردیم این قانون بنوعی بازنگری گردد تا مورد استقبال سازندگان مسکن قرار گیرد ولی واقعیت این است که نمیتوان این قانون را اجرا نمود.

وی با اشاره به ماموریت کمیسیون عمران برای اصلاح قانون پیش‌فروش تصریح کرد: با توجه بمکاتبات با رییس مجلس  ماموریتی به کمیسیون عمران محول گردید که در یک فضای کارشناسی، قانون را مورد بررسی قرار دهد. کارگروهی نیز زیرمجموعه این کمیسیون تشکیل شده که نخستین جلسه آن با حضور دستگاههای مربوطه و کارشناسان برگزار گردید.

دبیر کانون انبوه سازان  افزود: با توجه به اعلام صریح وزارت کشور و نماینده شهرداریها درمورد اینکه حتی از شناسنامه فنی که خیلی روی آن کار گردید و از سال گذشته در اتوماسیون سازمان شهرداریها اجرایی شده بود استقبالی صورت نگرفته، اعضای کارگروه به این اجماع رسیدند که مجددا قانون توسط وزارت راه و شهرسازی مورد بازنگری قرار گیرد. در این مورد لایحه‌ای توسط کارگروه وزارت راه و شهرسازی گرداوری و ظرف مدت ۱ ماه به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ارایه میشود. سپس بعنوان ۱ طرح در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد و نمایندگان درباره آن تصمیم میگیرند.

منبع: تی نیوز

 

بسته طلائی آزمون نظام مهندسی برق

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۶ اردیبهشت ۹۶
646 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0