ذوب آهن اصفهان آماده تامین انواع مقاطع ساختمان های بلند مرتبه کشور ذوب آهن اصفهان آماده تامین انواع مقاطع ساختمان های بلند مرتبه کشور

ذوب آهن اصفهان آماده تامین انواع مقاطع ساختمان های بلند مرتبه کشور

ذوب آهن اصفهان آماده تامین انواع مقاطع ساختمان های بلند مرتبه کشور ، ذوب آهن اصفهان به عنوان بنیان گذار فولاد در ایران از پنجاه و سه سال پیش تاکنون است

کد خبر: 021114005 تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ بهمن ۰۲ - ۱:۴۵ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، ذوب آهن اصفهان آماده تامین انواع مقاطع ساختمان های بلند مرتبه کشور ، ذوب آهن اصفهان به عنوان بنیان گذار فولاد در ایران از پنجاه و سه سال پیش تاکنون است

ذوب آهن اصفهان آماده تامین انواع مقاطع ساختمان های بلند مرتبه کشور

ذوب آهن اصفهان آماده تامین انواع مقاطع ساختمان های بلند مرتبه کشور
در اولین کنگره ملی راهبردهای پیشرفت صنعت ساختمان عنوان گردید
ذوب آهن اصفهان آماده تامین انواع مقاطع ساختمان های بلند مرتبه کشور
اولین کنگره ملی”راهبردهای پیشرفت صنعت ساختمان با تعامل مجلس، دولت، نظام مهندسی ساختمان و سازندگان” با حضور محمدرضا رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، حسن تیزمغز نماینده وزیر راه و شهرسازی در حوزه امور نهضت ملی مسکن، مهدی چمران رییس شورای شهر تهران، حمزه شکیب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و فعالان این عرصه یکشنبه هشتم بهمن ماه در هتل المپیک تهران برگزار گردید.
در این کنگره تخصصی مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان، در پنل” واکاوی عملکرد مجلس و دولت در تحقق و پیگیری مطالبات نظام مهندسی ساختمان و تشکل‌های صنعتی” به ایراد سخنرانی پرداخت.
مرتضی شیرین پرور ادامه داد: ذوب آهن اصفهان به عنوان بنیان گذار فولاد در ایران از پنجاه و سه سال پیش تاکنون، تولید فولاد را به روش کوره بلند و بهره‌گیری از مواد اولیه مرغوب هر چند ناکافی، با تلاش و کوشش شبانه روزی همکاران مجرب در بخش‌های مختلف کارخانه به منصه ظهور رسانده است.
شیرین پرور گفت: ثمره همت و پویایی همکاران عزیز در این مجتمع عظیم صنعتی، تولید با کیفیت ترین محصولات ساختمانی و صنعتی، پوشش بازار داخل و سپس صادرات حدود پنجاه درصدی به کشورهای گوناگون دنیا است که این رویکرد ذوب آهن اصفهان مبتنی بر شعار” با اطمینان بسازید” همواره محصولات کارخانه را در صدر درخواست های مشتریان قرار داده است.
مدیرتحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان، گفت: سبد متنوع محصولات ساختمانی نظیر تیرآهن بال پهن، میلگرد، نبشی، خانواده H ها و … در این کارخانه بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا و سخت‌گیرانه ترین آزمون ها تولید می شوند.
تیرآهن بال پهن نماد سازه سبز و ایمن در صنعت ساختمان سازی ایران
وی افزود: در ذوب آهن اصفهان انواع تیرآهن بال پهن به عنوان نماد سازه سبز و ایمن در صنعت ساختمان سازی ایران تا سایز H30 تولید می شود و ارتقاء سایز تولیدی آن نیز با جدیت تمام در دست اقدام قرار دارد تا فعالان عرصه ساخت و ساز از قبیل طراحان، مهندسین محاسب، انبوه سازان و … بر این اساس رشد و توسعه ساختمان سازی ایمن را گسترش دهند.
مرتضی شیرین پرور ادامه داد: بعد از ایمن سازی یکی دیگر از مهمترین ویژگی های مقاطع ساختمانی ذوب آهن اصفهان و به ویژه تیرآهن بال پهن نورد گرم شده این کارخانه، تسریع در ساخت و ساز واحدهای مسکونی است لذا بهره گیری از این محصول در طرح نهضت ملی مسکن سبب می شود صنعتی سازی ساختمان در زمان بسیار کمتری و با رعایت کلیه استانداردها محقق شود.
شیرین پرور ادامه داد: ذوب آهن اصفهان هم‌چنین امکان تولید تیرآهن‌های بال پهن با جایگزینی St44 نسبت به St37 با استحکام بالاتر و بدون تغییر در قابلیت جوشکاری را داراست که این رویکرد کاهش مصرف فولاد در سازه و سبک سازی ساختمان و کاهش قیمت تمام شده را رقم می زند.
مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان، گفت: پیرو تفاهم نامه مدیریت عالی شرکت با وزیر راه و شهر سازی در مورد مشارکت ذوب آهن اصفهان در طرح نهضت ملی مسکن این مجتمع عظیم صنعتی به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده مقاطع سازه های فولادی در ایران آمادگی خود را برای تامین و تولید انواع مقاطع ویژه ساختمان های بلند مرتبه (ساختمان‌های ۱۵، ۲۵ و ۵۰ طبقه) به صورت مدولار اعلام کرده است.
منبع: دنیای معدن

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۴ بهمن ۰۲
471 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0