آخوندی خبر داد:

پشت دستمان را داغ کردیم که دیگر مسکن نسازیم

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: دولت در گذشته یکبار وارد حوزه ساخت مسکن گردید اما از این پس پشت دستش را داغ میکند تا وارد این موضوع نگردد. عباس آخوندی روز پنج شنبه در نشست ستاد بازآفرینی پایدار شهری در ارومیه گفت: حل مساله شهر اصلیترین بحث در مباحث مسکن است و تنها با ساختن ساختمانها مسایل شهری حل نمیشود.

کد خبر: 960423006 تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ تیر ۹۶ - ۵:۴۶ ب.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (https://www.akhbarmohandesi.ir)،وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: دولت در گذشته یکبار وارد حوزه ساخت مسکن گردید اما از این پس پشت دستش را داغ میکند تا وارد این موضوع نگردد. عباس آخوندی روز پنج شنبه در نشست ستاد بازآفرینی پایدار شهری در ارومیه گفت: حل مساله شهر اصلیترین بحث در مباحث مسکن است و تنها با ساختن ساختمانها مسایل شهری حل نمیشود.پشت دستمان را داغ کردیم که دیگر مسکن نسازیم

پشت دستمان را داغ کردیم که دیگر مسکن نسازیم

پشت دستمان را داغ کردیم که دیگر مسکن نسازیم

پشت دستمان را داغ کردیم که دیگر مسکن نسازیم

 

آخوندی ادامه داد: شهرها مسایل زیربنایی بسیاری از جمله مسایل اجتماعی، فرهنگی دارند و باید بدنبال چگونگی ارائه خدمات شهری بهتر بشهروندان باشیم.
وزیر راه وشهرسازی تصریح کرد: مخاطبان اصلی بخش مسکن کشور شامل حاشیه نشینها، ساکنین بافت فرسوده شهری و خانه اولیها هستند که برای تامین مسکن آن ها باید سیاست گذاریهای جدیدی داشته باشیم.
آخوندی با اشاره به این که هدف دولت در ستاد بازآفرینی شهری در سطح ملی و استانی کمک به حل مشکلات این ۳ گروه بوده است، عنوان کرد: در صورت حل مشکل این اقشار جامعه به ارتقای جدیدی در سطح زندگی شهری دست می یابد.
آخوندی ادامه داد: باید در کنار طرح جامع و تفصیلی شهرهای مختلف کشور، طرح باز آفرینی را برای حل مساله محلات در دستور کار قرار دهیم زیراکه در غیر اینصورت مشکلات شهری حل نمیشود.
وی خاطر نشان کرد: داشتن برنامه و راه حل ویژه برای تک تک محلات لازم بوده و در نظام برنامه ریزی کشور هم باید این را مورد توجه قرار داد و برای آن ردیف بودجه ای تعریف نمود.


او با اشاره به وجود روستاهای اقماری در برخی شهرهای آذربایجانغربی افزود: در شهرستانهای مهاباد و ارومیه میتوان برخی از این نوع روستاها را با مدیریت شورای برنامه ریزی و توسعه وارد محدوده منفصل شهری کرد.
آخوندی بوجود یک هزار و پانصد اثر تاریخی و گردش گری در آذربایجانغربی تاکید کرد: این استان در حوزه تمدن شهری دارای سابقه تاریخی پرباری است که میتواند تبدیل به یک منطقه اصلی در جذب گردش گر گردد.
آخوندی روز ۴ شنبه با هدف شرکت در بیستمین همایش نظام مهندسی ساختمان وارد ارومیه شده و امروز پنج شنبه نشست ستاد باز آفرینی شهری در ارومیه به ریاست وی تشکیل گردید.
منبع : بامداد

 

دانلود رایگان راهنمای مبحث ۱۳ نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۳ تیر ۹۶
309 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0