دو مطالبه‌ی مهم استاندار ایلام از رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور دو مطالبه‌ی مهم استاندار ایلام از رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور

دو مطالبه‌ی مهم استاندار ایلام از رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور

دو مطالبه‌ی مهم استاندار ایلام از رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور ، ضعیف تر بودن عراق از نظر دانش معدن فرصت بسیار خوبی را برای توسعه صادرات باکیفیت پیش روی استان ایلام گذاشته است

کد خبر: 991223004 تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ اسفند ۹۹ - ۸:۲۹ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، دو مطالبه‌ی مهم استاندار ایلام از رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور ، ضعیف تر بودن عراق از نظر دانش معدن فرصت بسیار خوبی را برای توسعه صادرات باکیفیت پیش روی استان ایلام گذاشته است

دو مطالبه‌ی مهم استاندار ایلام از رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور

دو مطالبه‌ی مهم استاندار ایلام از رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن بیان کرد: ضعیف تر بودن عراق از نظر دانش معدن فرصت بسیار خوبی را برای توسعه صادرات باکیفیت پیش روی استان ایلام گذاشته است.
«تقی نبئی» در دیدار با استاندار ایلام، گفت: ظرفیت و نیروی انسانی متخصص با توان اجرایی بالا برای استخراج در استان موجود است، اگر در بعد کیفی این امر گسترش پیدا کند به موتور محرکه‌ای برای بخش اکتشاف و استخراج تبدیل می‌شود و بعنوان یک حلقه قدرتمند می‌تواند صنایع پایین دستی را حمایت کند.
نبئی ادامه داد: بعنوان نمونه ذخایر گچی استان در تولید گچ یا در مصرف سیمان در مصرف ساختمان به کار برده می‌شود در صورتی که از سنگ گچ می‌توان ده تا پانزده فرآورده ارزشمندتر از گچ ساختمانی استحصال کرد.
وی تصریح کرد: به این منظور تلاش می‌کنیم که در استان چند پروپوزال با عنوان بررسی فرصت ‌های سرمایه‌گذاری در صنایع معدنی استان تهیه و در این مورد، کار مطالعاتی انجام و در اختیار سرمایه‌گذاران گذاشته شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن تصریح کرد: سرمایه‌گذاران تشنه سرمایه‌گذاری در حوزه معدن هستند ولی در اغلب استان ‌های کشور و مخصوصا استان ‌های مرزی پکیج سرمایه‌گذاری مناسبی نداریم که در اختیار آنان بگذاریم.
نبئی، بر حمایت از این طرح‌ ها تاکید کرد و افزود: اگر در بخش معدن حلقه های استخراج و فرآوری خوب شکل بگیرد بخش قابل توجهی از صنایع را می‌تواند حمایت کند تا اقتصاد استان را رونق بدهد.
وی با اشاره به همسایگی استان ایلام با عراق، ادامه داد: عراق از نظر دانش معدن از ما ضعیف تر است و این فرصتی بسیار خوبی است اما آنها انتظار محصولات باکیفیت‌تری از ما دارند.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن بیان کرد: سرمایه‌گذاران روسی که خودشان ماشین‌آلات و تجهیزات لازم را دارند و با نقدینگی لازم علاقمند به سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند اما باید این فرصت ‌ها برای آنان تشریح گردد.
نبئی با عنوان اینکه ظرفیت ‌های کارشناسی خوبی در استان در حوزه معدن وجود دارد و مطالعات زمین شناسی در ایلام از چشم‌انداز ویژه‌ای برخوردار است، در پاسخ به مطالبه استاندار ایلام مبنی بر دادن اختیار به استان‌ ها برای استخراج مواد معدنی، عنوان کرد: مجوز این موضوع صادر شده و بزودی اجرایی خواهد شد.
«محمد نوذری» استاندار ایلام نیز با تاکید بر نقش ظرفیت‌ های معدنی در توسعه استان و ایجاد اشتغال، گفت: در استان ایلام پروژه‌های زیادی وجود دارد و سرمایه‌گذاری خوبی هم انجام شده است.
نوذری از رئیس نظام مهندسی معدن کشور خواست ضمن تسریع در رسیدگی به پرونده‌هایی مانند بیتومین ایوان که از ایلام به شورای معادن کشور می‌ رود، در ارائه تسهیلات از محل فعالیت ضمانت‌های معدنی توجه ویژه‌ای به استان ایلام داشته باشد.
منبع: ایسنا

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۳ اسفند ۹۹
291 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0