ابطال پروانه اشتغال به کار رئیس سازمان نظام مهندسی تهران ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران

دلیل حضور افراد بی‌ سواد در ساخت ‌و ساز مسکن

ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران بیان کرد: «ما امروز می ‌توانیم به شما هزاران گزارش ارائه دهیم که  مهندسان ناظر درخواست توقف را کردند، ولی شهرداری ‌ها ترتیب اثر نکردند.»

کد خبر: 961101001 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱ بهمن ۹۶ - ۶:۳۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران بیان کرد: «ما امروز می ‌توانیم به شما هزاران گزارش ارائه دهیم که  مهندسان ناظر درخواست توقف را کردند، ولی شهرداری ‌ها ترتیب اثر نکردند.»دلیل حضور افراد بی‌ سواد در ساخت ‌و ساز مسکن

دلیل حضور افراد بی‌ سواد در ساخت ‌و ساز مسکن

دلیل حضور افراد بی‌ سواد در ساخت ‌و ساز مسکن

دلیل حضور افراد بی‌ سواد در ساخت ‌و  ساز مسکن

حسن قربان‌خانی در پاسخ به این سوال که در برخی ساختمان‌ ها شاهد هستیم که یک فرد بی‌ سواد در طراحی و نقشه‌ کشی ساختمان دخیل است. آیا مهندس ناظر این مسایل را نمی ‌بیند و چرا از کنار ماجرا می ‌گذرد؟ گفت: «مهندس ناظر همه این مسایل را می‌ بیند. مهندس ناظر وظیفه دارد که عملیات اجرایی را با نقشه‌ ها مطابقت دهد و اگر مطابقت وجود داشت، کار را تایید کند؛ وگرنه به شهرداری گزارش کند.»
قربانخانی ادامه داد: «بعبارتی، تنها کاری که مهندس ناظر می‌ تواند انجام دهد، این است که ساختمان را ببیند و اگر عدم انطباق عملیات اجرایی با نقشه ‌ها وجود داشت، به شهرداری گزارش کند تا از ادامه کار جلوگیری گردد.»
وی اظهار داشت: «این در حالی است که ما امروز می ‌توانیم به شما هزاران گزارش ارائه دهیم که  مهندسان ناظر درخواست توقف را کردند، ولی شهرداری ‌ها ترتیب اثر نکردند.»
ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران تصریح کرد: «علت این موضوع این است که عاملی که ساختمان را می ‌سازد، فرد بدون صلاحیت است و از یک جایی گواهی لازم را نگرفته که ما بعدا بتوانیم این گواهی‌ نامه را لغو کنیم.»
قربانخانی گفت: «در حوزه ساخت ‌و ساز، کارفرمایی که به دستورات ناظر توجه نمی ‌کند و شهرداری که به گزارش ناظر توجه نمی ‌کند و در نهایت ساختمانی که به این روش تولید می ‌شود، کجای این کار هستند؟»

دلیل حضور افراد بی‌ سواد در ساخت ‌و ساز مسکن

وی مطرح کرد: «همان‌ طور که گفتم، فرآیند ساخت ‌و ساز یک حلقه بهم پیوسته است. اگر این حلقه بخوبی عمل کند، می ‌توانیم توقع داشته باشیم که کار به ‌درستی انجام گردد.»
ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران خاطرنشان کرد: «در بخش ساخت ‌و ساز نظارت به تنهایی کفایت نمی ‌کند. من فکر می ‌کنم برای این‌ که در حوزه ساخت‌ و ساز بتوانیم قدمی رو به جلو داشته باشیم، نیاز به یک عزم ملی داریم.»
قربانخانی خاطر نشان کرد: «همه کسانیکه در این حوزه فعالیت دارند، باید سعی کنند که شرایط خود را به‌ روز رسانی کنند.

منبع : اقتصاد  مسکن

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کانال تلگرام نظام مهندسی مکانیک

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱ بهمن ۹۶
252 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0