جای بخش خصوصی در اصلاح قانون نظام مهندسی خالی است نامه انبوه ‌سازان به ریاست مجلس:

جای بخش خصوصی در اصلاح قانون نظام مهندسی خالی است

ریاست کانون سراسری انبوه‌سازان در نامه‌ای به ریاست مجلس با اشاره به ممانعت کمیسیون عمران مجلس از حضور انبوه‌ سازان در جریان رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و پیش فروش ساختمان نسبت به عواقب این قبیل اقدامات برای کشور هشدار داد.

کد خبر: 970701011 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱ مهر ۹۷ - ۵:۰۲ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _ مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،ریاست کانون سراسری انبوه‌سازان در نامه‌ای به ریاست مجلس با اشاره به ممانعت کمیسیون عمران مجلس از حضور انبوه‌ سازان در جریان رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و پیش فروش ساختمان نسبت به عواقب این قبیل اقدامات برای کشور هشدار داد.

جای بخش خصوصی در اصلاح قانون نظام مهندسی خالی است

جای بخش خصوصی در اصلاح قانون نظام مهندسی خالی است

جای بخش خصوصی در اصلاح قانون نظام  مهندسی خالی است

نامه جمشید برزگر خطاب به علی لاریجانی به شرح ذیل است؛
« با سلام و احترام و عرض تعزیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) و ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از هموطنان مظلوم اهوازی در عملیات تروریستی کوردلان تکفیری، به استحضار عالی میرساند شرایط اقتصادی کشور در طی سال های اخیر بگونه ای بوده است که لزوم عزم ملی و اهتمام مشترک بخش خصوصی و قوای ۳ گانه را برای برون رفت از رکود و ایجاد رونق بیش از گذشته نمایان ساخته است.
شرایط بحرانی اقتصاد کشور بگونه‌ای است که بدون همراهی ارکان حاکمیتی با بدنه مجرب و کارشناسی بخش خصوصی امکان فائق آمدن به مشکلات وجود ندارد و نگرانی از تداوم بحران ها در صورت عدم وفاق و انسجام ملی بی مورد و دور از واقعیت نخواهد بود. طبق همین اساس کانون سراسری انبوه سازان ایران نیز با مسئولیت و دغدغه مندی به عنوان تنها تشکل بخش خصوصی فعال در عرصه ساخت و ساز و عرضه مسکن و ساختمان کشور بصورت مستمر مکاتبات خود را با نهادهای مختلف حاکمیتی از جمله مجلس محترم شورای اسلامی انجام داده و ضمن یادآوری مواد دو و سه قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار تقاضا نموده است که نمایندگان معزز در بررسی طرح ها و لوایح با دعوت از کارشناسان بخش خصوصی زمینه را برای تصمیم سازیهای اصولی تر و نافع تر برای ملت و کشور فراهم آورند.
این رویه متأسفانه علی‌ رغم تاکیدات معظم‌ له و سایر بزرگواران در هیئت رئیسه مجلس و کمیسیون‌ های تخصصی، به کرات نقض شده و بی توجهی غیر قابل توجیه برخی عزیزان ممکن است به نتایج نامطلوب و ناخوشایندی در سرنوشت حوزه‌های تخصصی کشور منجر شود.
بعد از این که کمیسیون محترم عمران بصورت شفاف از حضور نمایندگان این کانون در جریان رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظام مهندسی کشور ممانعت به عمل آورد اینک نیز از طریق همین کمیسیون و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون پیش فروش ساختمان دعوتی از این تشکل بخش خصوصی به عمل نیامده است. نکته جالب و قابل ذکر این است که کانون سراسری انبوه سازان ایران به صورت پیوسته در خلال بررسیهای اولیه کارگروه ‌های مربوطه برای طرح های مذکور حضور داشته و اصلاً به علت این که مهم ترین دریافت کننده خدمات سازمان نظام مهندسی و ذی نفع اصلی قانون پیش فروش ساختمان میباشد همواره بعنوان بخش مهمی از مباحث مربوطه دعوت میشده است.

جای بخش خصوصی در اصلاح قانون نظام مهندسی خالی است

کانون سراسری انبوه سازان تنها تشکل بخش خصوصی صنعت مسکن و ساختمان است که طی پنج سال اخیر بارها خواستار اصلاح این ۲ قانون و رفع موانع مربوط به آن ها در این صنعت تأثیر گذار بوده است و نتیجه این کوششها به این جا رسیده است که قوه محترم مقننه برای ورود به موضوع به اجماع و اقناع رسیده است.
متأسفانه طی ماه ‌های اخیر روند حرکتی مسئولین محترم این کمیسیون به نحوی بوده است که بیم آن میرود بخاطر عدم اجرای قوانین توسط قانون‌ گذاران محترم، شائبه   “رطب خورده کی منع خرما کند  ” در مورد اجرای قوانین کشور برای این عزیزان مصداق یابد.
براستی نقش و جایگاه بخش خصوصی در دیدگاه و تفکر دوستان و بزرگواران در خانه ملت چگونه است که این گونه بر نص قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار چشم میپوشند و از دریافت نظرات کارشناسی مجربین و متخصصان در بخش خصوصی پرهیز میکنند؟
برادرانه عرض میکنیم که تصویب قوانین اقتصادی بدون دریافت و لحاظ کردن نظرات، مکاتبات و تجربیات بخش خصوصی به فرجام مطلوب نخواهد انجامید و چنین قوانینی در حوزه های اقتصادی نه تنها مؤثر نخواهند بود بلکه بیم تجدید موانع در این قوانین همواره وجود خواهد داشت.
بدین وسیله خواهشمند است ضمن بررسی موضوعات یاد شده، امر به مساعدت فرموده و کمیسیون های محترم مجلس را برای استفاده از دیدگاه های بخش خصوصی تذکر به خیر و صلاح فرمایید.»

منبع : خبرگزاری تسنیم

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

انتخابات نظام مهندسی ساختمان

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱ مهر ۹۷
390 بازدید
یک نظر
امتیاز به این خبر:
0 0