منافع شخصی عامل سنگ ‌اندازی در مقابل شفافیت است عزت‌الله یوسفیان‌ملا

منافع شخصی عامل سنگ‌ اندازی در مقابل شفافیت

در رابطه با ارزیابی از عملکرد عباس آخوندی، وزیر راه ‌و ‌شهرسازی بویژه در حوزه نظام مهندسی ساختمان که بر مبنای اصل شفافیت و پایبندی همگان به قانون بوده است، باید مطرح گردد که وزارت راه و شهرسازی دولت دوازدهم در اصرار خود بر پایبندی به قانون و هم چنین اعلام جعلی بودن مدارک برخی از روسای قبلی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، منافع شخصی ندارد. در همین رابطه باید عنوان گردد که هدف از پرده‌ برداری از برخی تخلفات روسای قبلی سازمان نظام مهندسی ساختمان و تاکید بر پایبندی همگان به قانون رفع فساد سیستمی، اجرای مقررات، جلوگیری از امضا فروشی و جلوگیری از ورود به محدوده‌ های غیرقانونی است.

کد خبر: 970715018 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷ - ۲:۲۳ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،در رابطه با ارزیابی از عملکرد عباس آخوندی، وزیر راه ‌و ‌شهرسازی بویژه در حوزه نظام مهندسی ساختمان که بر مبنای اصل شفافیت و پایبندی همگان به قانون بوده است، باید مطرح گردد که وزارت راه و شهرسازی دولت دوازدهم در اصرار خود بر پایبندی به قانون و هم چنین اعلام جعلی بودن مدارک برخی از روسای قبلی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، منافع شخصی ندارد. در همین رابطه باید عنوان گردد که هدف از پرده‌ برداری از برخی تخلفات روسای قبلی سازمان نظام مهندسی ساختمان و تاکید بر پایبندی همگان به قانون رفع فساد سیستمی، اجرای مقررات، جلوگیری از امضا فروشی و جلوگیری از ورود به محدوده‌ های غیرقانونی است.

منافع شخصی عامل سنگ ‌اندازی در مقابل شفافیت است

منافع شخصی عامل سنگ ‌اندازی در مقابل شفافیت است

منافع شخصی عامل سنگ ‌اندازی در مقابل  شفافیت است

عزت‌الله یوسفیان‌ملا در  رابطه با ارزیابی از عملکرد وزیر راه‌ و‌ شهرسازی در حوزه نظام مهندسی ساختمان بیان کرد: عملکرد آقای وزیر بر مبنای اصل شفافیت و پایبندی همگان به قانون بوده است. وزارت راه و شهرسازی دولت دوازدهم در اصرار خود بر پایبندی به قانون و هم چنین اعلام جعلی بودن مدارک برخی از روسای قبلی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، منافع شخصی ندارد.
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: هدف از پرده‌ برداری از برخی تخلفات روسای قبلی سازمان نظام مهندسی ساختمان و تاکید بر پایبندی همگان به قانون رفع فساد سیستمی، اجرای مقررات، جلوگیری از امضا فروشی و جلوگیری از ورود به محدوده‌ های غیرقانونی است.
به گفته یوسفیان ملا، برخی از این مسئولان سابق و فعلی سازمان نظام مهندسی ساختمان که عضو مجلس نیز بوده و هستند در زمان رای‌ گیری عباس آخوندی به عناوین مختلف سعی کردند تا چهره وزیر راه و شهرسازی را مخدوش کنند اما همگان دیدیم که هرباری که آخوندی به مجلس برای ارایه توضیحات آمد با رای بالا از مجلس خارج گردید.
وی اظهار داشت: مجلس متوجه مواضع وزیر راه و شهرسازی است و مواضع او مورد حمایت نمایندگان مجلس قرار دارد. اجرای قانون هدف نمایندگان مجلس است و یقین دارم مهندسان خوش ‌نام و مهندسان خدمتگزاری که در جای جای کشور مشغول بفعالیت هستند واقعاً همراه و همصدا با وزیر راه و شهرسازی برای جلوگیری از فساد هستند.


یوسفیان ملا اضافه کرد: البته خوشبختانه جو عمومی مهندسان به نظرات آقای آخوندی نزدیک است و یقین دارم جو عمومی و وجدان عمومی مهندسان کشور، عملکرد آقای آخوندی را تایید می ‌کند، اگرچه منکر این مطلب نیز نیستم که عده‌ای محدود نیز به علت منافع شخصی، سنگ ‌اندازی‌هایی برای ایجاد شفافیت در حوزه نظام مهندسی ساختمان خواهند داشت. هم چنین آقای آخوندی تا روزی که در وزارت راه ‌و‌ شهرسازی حضور دارد و تا زمانی که چنین مواضعی دارد اکثریت نمایندگان مجلس از او حمایت خواهند کرد.

منبع : تین نیوز

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

مباحث آزمون نظام مهندسی برق

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۵ مهر ۹۷
266 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0