نظر عضو هیئت مدیره نظام مهندسی تهران درباره تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن نظر عضو هیئت مدیره نظام مهندسی تهران درباره تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن

نظر عضو هیئت مدیره نظام مهندسی تهران درباره تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن

نظر عضو هیئت مدیره نظام مهندسی تهران درباره تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن ، اعلام شد. اگر ریزش قیمت دلار تداوم داشته باشد و قیمت‌ ها در سطح فعلی و پایین‌تر از آن تثبیت شود حتما اثر تثبیت‌کننده و حتی در شرایطی می‌تواند اثر کاهشی در بازار مسکن داشته باشد

کد خبر: 011223010 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ اسفند ۰۱ - ۲:۴۹ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، نظر عضو هیئت مدیره نظام مهندسی تهران درباره تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن ، اعلام شد. اگر ریزش قیمت دلار تداوم داشته باشد و قیمت‌ ها در سطح فعلی و پایین‌تر از آن تثبیت شود حتما اثر تثبیت‌کننده و حتی در شرایطی می‌تواند اثر کاهشی در بازار مسکن داشته باشد

نظر عضو هیئت مدیره نظام مهندسی تهران درباره تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن

نظر عضو هیئت مدیره نظام مهندسی تهران درباره تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن
تاثیر کاهش نرخ دلار بر بازار مسکن/ قیمت مسکن می ‌ریزد؟
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درباره تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن بیان کرد: اگر ریزش قیمت دلار تداوم داشته باشد و قیمت‌ ها در سطح فعلی و پایین‌تر از آن تثبیت شود حتما اثر تثبیت‌کننده و حتی در شرایطی می‌تواند اثر کاهشی در بازار مسکن داشته باشد.
سفر رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران و سپس انتشار خبر توافق ایران و عربستان برای از سر گیری روابط میان دو کشور، تاثیرات مثبتی بر بازار ارز گذاشت و قیمت دلار کاهشی شد. تاثیر این خبر بر بازارهای مالی از جمله بازار طلا و سکه محسوس بوده است.
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درباره تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن، اظهار داشت: اگر ریزش قیمت دلار تداوم داشته باشد و قیمت‌ها در سطح فعلی و پایین‌تر از آن تثبیت گردد، حتما اثر تثبیت‌کننده و حتی در شرایطی می‌تواند اثر کاهشی در بازار مسکن داشته باشد.
معاملات کاهش بیشتری خواهد یافت
مهدی روانشادنیا درباره وضعیت بازار مسکن هم گفت: معمولا ماه‌ های آخر سال خرید و فروش در بخش مسکن رونق می‌گیرد اما امسال این شرایط را نداشتیم چون در شرایطی که بازارهای مالی متلاطم است و قیمت‌ها مشخص نیست هم خریدار و هم فروشنده صبر می‌ کنند تا ببینند چه اتفاقی می‌افتد.
وی افزود: با اتفاقات اخیر هم که منجر به کاهش قیمت‌ ها در بازارهای موازی شده است، احتمال دارد خریداران برای خرید بیشتر تأمل کنند و در نتیجه تعداد معاملات در روزهای پایانی اسفند با کاهش جدی مواجه خواهد شد تا وضعیت بازار روشن‌تر شود.
تقاضا در تعیین قیمت‌ ها اثرگذار است
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات درباره عوامل تاثیرگذار بر قیمت مسکن به‌خصوص کاهش اخیر قیمت مصالح ساختمانی افزود: قطعا هم عوامل بخش عرضه و هم تقاضا در قیمت‌ ها و تعداد معاملات اثرگذار است اما معمولا آن چیزی که تعیین‌کننده قیمت و از تحلیل پارامترها مهم‌تر است، بخش تقاضا است.
وی گفت: در واقع در شرایط فعلی بیش از اینکه کاهش قیمت‌ مصالح و عواملی از این دست بتواند اثر کوتاه‌مدت بگذارد خوش‌بینی نسبت به کاهش نرخ ارز و شرایط عمومی اقتصادی که بوجود آمده است می‌تواند تاثیرگذار باشد البته همه اینها به شرط تداوم این شرایط است.
پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن در سال آینده
روانشادنیا درباره وضعیت بازار مسکن در سال ۱۴۰۲ هم گفت: در شرایط فعلی با توجه به ریسک‌های مختلفی که در اقتصاد حاکم است پیش‌بینی کار دشواری است اما آن چیزی که می‌شود پیش‌بینی کرد این است که بازار مسکن می‌ تواند در حدود نرخ تورم عمومی کمی کم‌تر یا کمی بیشتر حرکت کند و اگر با ریزش بیشتر قیمت ارز روبرو شویم قطعا بازار هم از نظر تعداد معاملات و هم از نظر قیمت‌ها به رکود خواهد رفت.
منبع: خبر آنلاین

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۳ اسفند ۰۱
119 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0