نحوه برداشت مواد معدنی و میزان آن از دغدغه‌ها و راستی‌آزمایی آمار آن از چالش‌ های حوزه معدن نحوه برداشت مواد معدنی و میزان آن از دغدغه‌ها و راستی‌آزمایی آمار آن از چالش‌ های حوزه معدن

نحوه برداشت مواد معدنی و میزان آن از دغدغه‌ها و راستی‌آزمایی آمار آن از چالش‌ های حوزه معدن

نحوه برداشت مواد معدنی و میزان آن از دغدغه‌ها و راستی‌آزمایی آمار آن از چالش‌ های حوزه معدن ، است. برآورد حجم معادن با استفاده پهپاد انجام خواهد شد

کد خبر: 011020001 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۰ دی ۰۱ - ۹:۰۷ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، نحوه برداشت مواد معدنی و میزان آن از دغدغه‌ها و راستی‌آزمایی آمار آن از چالش‌ های حوزه معدن ، است. برآورد حجم معادن با استفاده پهپاد انجام خواهد شد

نحوه برداشت مواد معدنی و میزان آن از دغدغه‌ها و راستی‌آزمایی آمار آن از چالش‌ های حوزه معدن

نحوه برداشت مواد معدنی و میزان آن از دغدغه‌ها و راستی‌آزمایی آمار آن از چالش‌ های حوزه معدن
رئیس نظام مهندسی معدن ایران خبر داد:
برآورد حجم معادن کشور با استفاده از پهپاد | طرح «فاجد» اجرا می گردد
رئیس نظام مهندسی معدن ایران با بیان اینکه نحوه برداشت مواد معدنی و میزان آن از دغدغه‌ها و راستی‌آزمایی آمار آن از چالش‌ های حوزه معدن است، گفت: برآورد حجم معادن با استفاده پهپاد انجام خواهد شد.
رضا بستامی جمعه در سفر به همدان با اشاره به وضعیت استان همدان در فعالیت در بخش معدن بیان کرد: استان همدان بعنوان یک استان معدنی شناخته شده و براساس آخرین آمار سازمان اکتشافات زمین‌شناسی هشتاد و یک تنوع در مواد معدنی کشور وجود دارد که وجود سی و دو ماده معدنی در استان همدان نشان از جایگاه ویژه این استان در عرصه معادن دارد.
وی با بیان اینکه در سازمان نظام مهندسی با همفکری وزارت صمت شغلی با عنوان ناظر فنی (متفاوت و مجزا از مسئول فنی) معادن در نظر گرفته شده است، افزود: وظیفه اصلی این بخش نظارت بر عملکرد بهره‌بردار در چهارچوب قانون معادن، عملکرد مسئول فنی در چهارچوب نظام مهندسی و معادن، عملکرد طراحان اعم از طرح اکتشاف و گزارش پایانی، طرح بهره‌برداری و طرح صنایع معدنی و همچنین نظارت بر عملکرد نقشه‌برداران است.
رئیس نظام مهندسی معدن ایران افزود: این شغل در راستای دست یابی به یک خروجی مفید و متناسب با اهداف عالی بخش معدنی است چرا که ذخایر معدنی تجدیدناپذیر و کار معدنی بسیار خشن، پر ریسک و حساس است و ضریب اشتباه آن باید به صفر میل کند.
وی با بیان اینکه نحوه برداشت مواد معدنی و میزان آن از دغدغه‌ها و راستی‌آزمایی آمار آن از چالش‌ های این حوزه بود، اظهار داشت: در قالب تهیه برآورد حجم معادن بصورت سالانه با استفاده از پهپاد و به وسیله شرکت‌ های مجاز و مورد تایید سازمان هواپیمایی و زیرنظر نظام مهندسی و با همراهی یک مهندس نقشه‌بردار و یک مهندس معدن کاری کاملا مهندسی و علمی انجام می‌ گیرد که خروجی آن هر ساله از طریق نظام مهندسی به سازمان‌های صمت استان‌ ها ارائه می‌ گردد و به این ترتیب هیچ گونه ابهامی در میزان و نحوه برداشت وجود نخواهد داشت.
وی تصریح کرد: این موضوع در قالب دستورالعمل نقشه‌ های توپوگرافی و برآورد حجم با تعرفه مشخص، کاملا نظام‌مند و قانونی انجام خواهد شد.
طرحی به نام فاجد (فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی) با مشارکت نظام مهندسی و سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی انجام می‌ گیرد و طی روزهای آتی آغاز خواهد شد ضمن اینکه این طرح نویدبخش ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان جدید و بدون سابقه کار و بیمه خواهد بود
بستامی با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از نیروهای جوان در حوزه معادن ادامه داد: طرحی به نام فاجد (فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی) با مشارکت نظام مهندسی و سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی انجام می‌گیرد که طی روزهای آتی آغاز خواهد شد.
رئیس نظام مهندسی معدن ایران افزود: این طرح نویدبخش ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان جدید و بدون سابقه کار و بیمه خواهد بود.
وی با بیان اینکه رئیس نظام مهندسی استان همدان عضو شورای مرکزی نظام مهندسی معدن ایران و رئیس صندوق مشترک است، عنوان کرد: این حضور سبب تاثیر مثبت در حوزه معادن استان همدان شده است.
وی تعداد اعضای نظام مهندسی استان همدان را متناسب با تعداد پروانه‌ های صادر شده و معادن فعال دانست و افزود: مسئولین فنی در استخدام بهره‌بردار هستند اما صلاحیت آنان حتما باید از طریق نظام مهندسی معدن تایید گردد.
منبع: بازار

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۰ دی ۰۱
1378 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0