دیدار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با عبدالهی استاندار البرز دیدار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با عبدالهی استاندار البرز

دیدار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با عبدالهی استاندار البرز

دیدار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با عبدالهی استاندار البرز ، صورت گرفت. بررسی و گفتگو در مورد مهمترین مشکلات ساخت و ساز استان از مهمترین اهداف این دیدار بود

کد خبر: 011223013 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ اسفند ۰۱ - ۳:۰۲ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، دیدار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با عبدالهی استاندار البرز ، صورت گرفت. بررسی و گفتگو در مورد مهمترین مشکلات ساخت و ساز استان از مهمترین اهداف این دیدار بود

دیدار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با عبدالهی استاندار البرز

دیدار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با عبدالهی استاندار البرز
بررسی و گفتگو در مورد مهمترین مشکلات ساخت و ساز استان از مهمترین اهداف این دیدار بود
روز ۵ شنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ جمعی از اعضای هیات رییسه و هیات مدیره سازمان، ریاست شورای انتظامی و بازرس سازمان، در سالن اجتماعات استانداری با عبدالهی استاندار البرز دیدار و گفت و گو کردند.
در ابتدای این دیدار، مجربی کرمانی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز در سخنانی ضمن تشکر از برگزاری این دیدار، بیان تاریخچه فعالیت سازمان نظام مهندسی در البرز، اهم اقدامات و برنامه های سازمان را تشریح کرد.
رییس سازمان با اشاره به ظرفیتهای بالای فنی و تخصصی اعضای سازمان بر ضرورت استفاده هر چه بیشتر استان از این ظرفیت تاکید کرد.
وی با اشاره به پیشرو بودن استان البرز در ارایه خدمات مهندسی براساس قانون و مقررات ملی ساختمان، از خدمات فنی و آزمایشگاهی بعنوان یکی از نقاط قوت و برتری استان نسبت به سایر استان‌ های کشور نام برد که موجب ارتقای کیفیت ساخت و ساز در استان میشود.
مجربی هم‌چنین با اشاره به معضل ساخت و ساز دو نقشه ای و تسری این وضعیت به اکثریت ساخت و ساز های استان و مشکلات و مضرات غیر قابل جبران این نوع ساختمان سازی، از عبدالهی و مجموعه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خواست تا با توجه به زلزله خیز بودن منطقه در این مچرد، نظام مهندسی را همراه و یاور استان بدانند.
مجربی از آمادگی‌ های سازمان برای ارایه گزارش کیفیت ساخت تمامی ساخت و ساز های دارای سند و یا قولنامه ای در سراسر استان خبر داد.
وی یکی از مشکلات مهندسان را در کنار عدم توجه به گزارشات فنی ایشان در مورد تخلفات ساختمانی، عدم تطابق درآمدهای واقعی با مالیات متعلقه دانست که این معضل برای مهندسان طراح که درآمدهایشان نه بر اساس تعرفه های ابلاغی بلکه طبق توافقات با سرمایه گذاران و عموما کم‌تر از پنجاه درصد تعرفه ملاک عمل سازمان امور مالیاتی است، به شکل حادتری مشاهده می شود.
وی، خواستار کمک استاندار محترم برای مذاکره در جهت واقعی شدن مالیات مهندسان متناسب با درآمدهایشان شد.
وی هم‌چنین از استاندار البرز و مجموعه فنی و عمرانی استانداری البرز خواست تا در اجرای پروژه های عمرانی از ظرفیت های مهندسان و شرکت های دارای صلاحیت عضو سازمان استفاده نمایند.
قدیری نایب رییس اول سازمان نیز در سخنانی ضمن تشکر از در اختیار قرار دادن فرصت دیدار و گفت و گو از سوی استاندار محترم، هدف سازمان را ارتقای کیفیت ساخت و ساز به نفع بهره برداران نهایی ساختمان یعنی شهروندان دانست و از استاندار البرز خواست تا در همراه ساختن شهرداریهای همه شهرها با نظام مهندسی، همراه و یاور سازمان باشد.
رضوانی فر نایب رییس دوم سازمان نیز در سخنانی با اشاره به اشکالات اجرای طرح مسکن مهر در البرز و عدم پیش بینی نیازهای زندگی شهرنشینی در این طرح، از استاندار البرز خواست از تکرار این مشکل در طرح نهضت ملی مسکن جلوگیری کند.
بهرنگ محمدی خزانه دار و عضو مکانیک هیات مدیره سازمان نیز بر ضرورت اجرایی شدن بندهای مترقی مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان و بطور ویژه ممیزی انرژی و اختصاص رتبه انرژی به ساختمانها تاکید و درخواست کرد با حمایت استانداری البرز این مهم از ابتدای سال ۱۴۰۲ در استان اجرایی گردد.
هم‌چنین خردرنجبر رییس شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز در سخنانی ضمن بیان گزارش فعالیت این رکن سازمان، معضل ساخت و ساز دو نقشه ای را موجب تعدد موارد ارجاع شده به شورای انتظامی و اختلال جدی در امر ساخت و ساز قانونی و مطابق با مقررات ملی ساختمان دانست و خواستار رفع جدی این معضل با تدبیر مقامات عالی استان شد.
در ادامه استاندار البرز ضمن خیر مقدم به اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، هدف استانداری را ساماندهی هرچه سریع‌تر وضعیت ساخت و ساز در استان برشمرد و از هیات رییسه سازمان خواست تا مسایل مشکلات و پیشنهادات خود را به صورت مکتوب به استانداری ارایه کنند تا در وقت مناسب و در حضور متولیان بخش های مختلف مطرح و چاره یابی گردد.
هم‌چنین، فانی مشاور استاندار البرز و مدیرکل دفتر فنی استانداری البرز در سخنانی از اهتمام استانداری البرز برای پایان دادن به معضل ساخت و ساز دونقشه ای خبر داد.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۳ اسفند ۰۱
269 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0