کنفرانس:

سازمان نظام مهندسی کشاورزی: اولین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی برگزار می‌شود

رییس مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران، از برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی در فروردین ماه سال آینده در تهران خبر داد. محمدحسین شریعتمدار با اعلام این خبر، گفت: سیاست تجارت آب ‏مجازی ظرف دو دهه اخیر در جهان مطرح شده است که در صورت توافق و بکارگیری آن می‌تواند تقاضای آب و امنیت غذایی را در سطح کشورها و جهانی بهبود بخشد.

کد خبر: 3931 تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ دی ۹۵ - ۱۲:۴۱ ب.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،رییس مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران، از برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی در فروردین ماه سال آینده در تهران خبر داد. محمدحسین شریعتمدار با اعلام این خبر، گفت: سیاست تجارت آب ‏مجازی ظرف دو دهه اخیر در جهان مطرح شده است که در صورت توافق و بکارگیری آن می‌تواند تقاضای آب و امنیت غذایی را در سطح کشورها و جهانی بهبود بخشد.برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی

برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی

کنفرانس بین‌المللی

برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی

شریعتمدار که در نشست اخیر کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران با ارائه گزارشی از وضعیت محیط‌زیست و آلایندگی آن در کشور ابراز نگرانی کرده بود، هم‌اکنون در حال تلاش برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی آب مجازی است که توأمان مربوط به مبحث کلان محیط زیست و تجارت خارجی است. به گفته وی، تولید انبوه و اقتصادی‌تر کالاهای اساسی در مناطقی مستعد با تکیه بر ظرفیت آبی و استفاده از آب سبز (باران) از جمله خصوصیاتی است که تجارت آب مجازی با خود به همراه دارد.

شریعتمدار که ریاست کمیسیون آب، محیط‌زیست و اقتصاد سبز اتاق ایران را برعهده دارد، در گفت‌و‌گو با روابط عمومی اتاق تهران، افزود: این کنفرانس به دنبال آن است با معرفی تجارت آب مجازی و بحث در مورد چالش‌ها و در نتیجه بررسی و معرفی ایده، راه‌حل‌هایی برای مقابله با مشکلات بحران اب در سطوح حوضه، ملی، منطقه‌ای و جهانی ارائه کند. وی با اشاره به مشارکت اتاق ایران با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو و نیز همکاری سازمان‌‌های بین‌المللی از جمله فائو، یونسکو، شورای جهانی آب و یاسا در برگزاری این کنفرانس، گفت: به این گردهمایی، کارشناسان مطرح بین‌المللی در حوزه آب و محیط‌زیست دعوت شده و سخنرانی خواهند داشت و مقالات تخصصی نیز معرفی و ارائه خواهد شد.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به محورهای تببین شده این کنفرانس بین‌المللی، تصریح کرد که برگزارکنندگان این کنفرانس در تهران به دنبال آن هستند تا نقشه راه آب مجازی برای کشور را طرح‌ریزی کنند. به گفته شریعتمدار محورهای این کنفرانس «آب مجازی و امنیت غذایی»، «نقش تجارت آب مجازی در پاسخ به بحران آب و اثرات تغییر اقلیم»، «مفهوم اولیه تجارت آب مجازی، چالش‌های اخیر و ضرورت‌های آن»، «تجارت آب مجازی، شیوه‌ها، ابزارها، زیرساخت‌ها و استانداردها» و «نقشه راه آب مجازی برای کشور میزبان» است.

اولین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی، ۲۶ و ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۶ توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار خواهد شد. سایت این رویداد نیز به آدرس زیر از هم‌اکنون فعال است و علاوه بر پذیرش مقالات از متقاضیان حضور در کنفرانس نیز ثبت‌نام می‌کند.

http://virtualwaterconf.com

برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی

منبع: روابط عمومی سازمان

 

 

مرجع اخبار نظام مهندسی و آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده مجموعه کامل اخبار نظام مهندسی کلیک کنید.

مجموعه کامل محصولات آزمون نظام مهندسی را در اینجا ببنید.

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۷ دی ۹۵
723 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0