مسائل کرج را نمیتوان بدون توجه به مسائل منطقه ای آن حل کرد معاونت وزیر راه و شهرسازی

سازمان نظام مهندسی با پول مهندسین ملک خرید

معاونت وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌ که سازمان‌ های نظام مهندسی ساختمان با حق ‌الزحمه مهندسان املاک خریداری کرده‌اند، بیان کرد:‌ لغو کسر پنج درصد از حق الزحمه مهندسان ناظر توسط سازمان ‌های نظام مهندسی ساختمان، ‌درخواست پنج ساله مهندسان بود.

کد خبر: 961124005 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ بهمن ۹۶ - ۱۲:۰۷ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز-مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ،معاونت وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌ که سازمان‌ های نظام مهندسی ساختمان با حق ‌الزحمه مهندسان املاک خریداری کرده‌اند، بیان کرد:‌ لغو کسر پنج درصد از حق الزحمه مهندسان ناظر توسط سازمان ‌های نظام مهندسی ساختمان، ‌درخواست پنج ساله مهندسان بود.

سازمان نظام مهندسی با پول مهندسین ملک خرید

سازمان نظام مهندسی با پول مهندسین ملک خرید
منابع آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی-طراحی

سازمان نظام مهندسی با  پول مهندسین ملک خرید

حامد مظاهریان در مورد ابلاغیه آخوندی مبنی بر لغو کسر پنج درصد از حق الزحمه مهندسان ناظر، عنوان داشت: از بدو ورود بنده بمسئولیت معاونت امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی همواره این درخواست از طرف مهندسین مطرح میشد که چرا از حق‌الزحمه آن ها پنج درصد توسط سازمان‌ هایی که توان مالی کافی را برای اداره امور خود را دارند،‌ کسر می ‌شود.
مظاهریان ادامه داد:‌ سابقه این کسر پنج درصد به ابلاغیه معاون وزیر در سال هشتاد و سه برمی ‌گردد، زمانیکه سازمان‌ ها بعنوان نهادهای غیردولتی متکی به بخش خصوصی بودند و شاید از توان مالی لازم برخوردار نبودند.

سازمان نظام مهندسی با پول مهندسین ملک خرید

مظاهریان تصریح کرد: در طول بیست و چند سال اخیر فرآیند ساختار مالی و بنیه سازمان ‌های نظام مهندسی ساختمان دگرگون شده و برآورد می ‌شود این سازمان‌ ها در کشور هزار و پانصد میلیارد تومان گردش مالی دارند.
وی با اشاره به این ‌که سازمان ‌های نظام مهندسی با پول مهندسان ناظر سرمایه ‌گذاری متعددی را انجام داده‌اند، یاد آور شد:‌ خرید املاک، سپرده‌ گذاری در بانک ‌ها و … از جمله سرمایه ‌گذاری ‌های سازمان ‌ها با پنج درصد حق‌الزحمه مهندسان ناظر بوده است.
معاون امور مسکن و ساختمان خاطر نشان ساخت: ‌روشن است در این قضیه باید تجدید نظر صورت می‌ گرفت که با ابلاغیه آخوندی، مهندسان مالک حق‌الزحمه خودشان هستند و آن ها می ‌دانند با پول خود چه کاری کنند.

منبع : تسنیم

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی-طراحی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۴ بهمن ۹۶
222 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0