روند کاهشی حوادث منجر به فوت در معادن/ نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار می‌گردد روند کاهشی حوادث منجر به فوت در معادن/ نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار می‌گردد

روند کاهشی حوادث منجر به فوت در معادن/ نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار می‌گردد

روند کاهشی حوادث منجر به فوت در معادن/ نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار می‌گردد ، تا سال ٩٨ آمار حوادث معادن در کشور افزایشی بود اما از ١۴٠٠ تا کنون آمار حوادث منجر به فوت کاهشی بوده است

کد خبر: 020704003 تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ مهر ۰۲ - ۷:۳۷ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، روند کاهشی حوادث منجر به فوت در معادن/ نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار می‌گردد ، تا سال ٩٨ آمار حوادث معادن در کشور افزایشی بود اما از ١۴٠٠ تا کنون آمار حوادث منجر به فوت کاهشی بوده است

روند کاهشی حوادث منجر به فوت در معادن/ نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار می‌گردد

روند کاهشی حوادث منجر به فوت در معادن/ نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار می‌گردد
رییس سازمان نظام مهندسی معدن بیان کرد:
روند کاهشی حوادث منجر به فوت در معادن/ نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار می‌گردد
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن از برگزاری دوازدهمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در معادن و صنایع معدنی از ۱۲ تا ۱۴ مهر ماه در مصلی امام خمینی (ره) خبر داد و افزود: از سال ۱۴۰۰ با تاکید بر نظارت و بازرسی، حوادث منجر به فوت در معادن روند کاهشی داشته است.
رضا بسطامی روز ۲ شنبه در نشستی با خبرنگاران، گفت: تا سال ٩٨ آمار حوادث معادن در کشور افزایشی بود اما از ١۴٠٠ تا کنون آمار حوادث منجر به فوت کاهشی بوده است که این امر به خاطر تاثیر گذاری بازرسی و نظارت تاثیر بوده است.
بسطامی ادامه داد: عملیات معدنی خطرپذیر است ما سعی می‌کنیم این اتفاقات را به حداقل میزان برسانیم در صورتی که سازمان برنامه و بودجه همکاری کند با تزریق اعتبار میزان حضور بازرسان را چندین برابر می کنیم.
وی تصریح کرد: این سازمان به عنوان بازوی تخصصی وزارت صمت است که بازرسی و ایمنی معادن را به صورت سالانه انجام می دهیم سال گذشته یک هزار و چهارصد بازرسی از معادن صورت گرفت برای امسال نیز بیش از یک هزار و دویست بازرسی در نظر گرفته شده است.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن از برگزاری دوازدهمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در معادن و صنایع معدنی خبر داد و افزود: این نمایشگاه از ١٢ تا ١۴ مهرماه در مصلی امام خمینی (ره) به ارائه فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری، حمایت از شرکت های دانش بنیان، انتقال دانش و فناوری نوین و ایجاد رقابت می پردازد.
[روند کاهشی حوادث منجر به فوت در معادن/ برگزاری نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری در معادن]
رییس سازمان نظام مهندسی معدن گفت: نمایشگاه در ۳ بخش اکتشافات، استخراج و فرآوری در نظر گرفته شده است که آخرین دستاوردها در این عرصه رو نمایی می شود. هم‌چنین رشد سی درصدی شرکت کنندگان نسبت به دوره قبل را شاهد هستیم.
بسطامی تصریح کرد: ٢۵٠ شرکت داخلی و خارجی در عین نمایشگاه حضور پیدا می کنند که اغلب از شرکت‌های بزرگ معدنی هستند از این تعداد سی شرکت خارجی از کشورهای چین، روسیه، ایتالیا، آلمان، چک و سوئد هستند این نمایشگاه فرصتی برای گردآوری متخصصان صنایع معدنی در زمینه جذب سرمایه گذاری است.
وی با اشاره به برگزاری همایش در اولین روز نمایشگاه افزود: همایشی با حضور شرکت کنندگان است، پنل های تخصصی ایمنی و جلسات بی تو بی از دیگر بخش های این نمایشگاه است.
وی گفت: هشتادویک نوع تنوع مواد معدنی در کشور داریم که رنگین کمان مواد معدنی است باید معادن به جایگاه واقعی خود دست یابند که این نمایشگاه کمک شایانی به جذب سرمایه گذاری خواهد کرد.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن از توسعه سیزده درصدی معادن در برنامه هفتم خبر داد و افزود: سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی موضوع مهمی است که در حال پی‌گیری است.
وی افزود: این سازمان چهل و پنج هزار عضو حقیقی و حقوقی دارد که دوازده هزار عضو پروانه اشتغال دارند و اغلب شاغل هستند و بیکاری در این زمینه بسیار کم است.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن به اجرای طرح فاجد با همکاری ایمیدور پرداخت و گفت: به منظور توانمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی و رفع کمبود نیروهای متخصص و مجرب در این بخش، طرح فاجد توسط سازمان نظام مهندس معدن و ایمیدرو در حال انجام است. در طرح فاجد افراد حائز شرایط تحت عنوان کارورز به واحدهای مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی معرفی و به مدت یازده ماه مشغول به کار خواهند شد.
وی گفت: حق الزحمه ماهانه کارورزان طرح فاجد برابر با حداقل دستمزد مورد تایید وزارت کار بوده که پنجاه درصد آن توسط واحد پذیرنده و پنجاه درصد دیگر آن از محل اعتبارات این طرح تامین خواهد شد.
وی با بیان اینکه بیشترین سرمایه گذاری را دولت در بخش استخراج انجام می دهد، افزود: دو شرکت تخصصی ایمیدور و سازمان زمین شناسی در این زمینه فعال هستند و فرصت های سرمایه گذاری را بررسی می کنند.
بسطامی گفت: شرکت ها برای سرمایه گذاران باید دارای صلاحیت فنی و مالی باشند.
وی با بیان اینکه معادن را در ۸ گروه دسته بندی کردیم، افزود: نظرات همه نخبگان را در نظر گرفته ایم آهن و مس نهایی شده است و سال آینده بر مبنای فرمول صورت می گیرد.
بسطامی ادامه داد: ظرفیت معادن خوبی در کشو داریم که باید مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.
وی بر فرهنگ‌سازی در عرصه معدن تاکید کرد و افزود: عده ای فکر می کنند که معدن یعنی گنج؛ در حالی که این‌گونه نیست و اکتشاف سختی‌های بسیاری را دارد.

وی گفت: یکی از معضلات بخش معدن عدم همراهی برخی از نهادها و معترضین محلی است باید احساس امنیت برای بهره برداران را در حوزه معدن پررنگ کنیم چرا که شاهد اتفاقات ناگواری برای بهره بردارن هستیم.
منبع: دنیای معدن

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۴ مهر ۰۲
483 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0