سازمان نظام مهندسی ساختمان عملا تعطیل است/ مهندس ناظر بسیاری از پروژه های مهم تهران بودم سازمان نظام مهندسی ساختمان عملا تعطیل است/ مهندس ناظر بسیاری از پروژه های مهم تهران بودم

سازمان نظام مهندسی ساختمان عملا تعطیل است/ مهندس ناظر بسیاری از پروژه های مهم تهران بودم

سازمان نظام مهندسی ساختمان عملا تعطیل است/ مهندس ناظر بسیاری از پروژه های مهم تهران بودم ، مافیای مرتبط با سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران این سازمان را عملا به تعطیلی کشانده است

کد خبر: 030330003 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۰۳ - ۵:۳۱ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، سازمان نظام مهندسی ساختمان عملا تعطیل است/ مهندس ناظر بسیاری از پروژه های مهم تهران بودم ، مافیای مرتبط با سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران این سازمان را عملا به تعطیلی کشانده است

سازمان نظام مهندسی ساختمان عملا تعطیل است/ مهندس ناظر بسیاری از پروژه های مهم تهران بودم

سازمان نظام مهندسی ساختمان عملا تعطیل است/ مهندس ناظر بسیاری از پروژه های مهم تهران بودم

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان بیان کرد:
سازمان نظام مهندسی ساختمان عملا تعطیل است/ مهندس ناظر بسیاری از پروژه های مهم تهران بودم
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه مافیای مرتبط با سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران این سازمان را عملا به تعطیلی کشانده است، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی تهران ۱۰ هفته است که تشکیل جلسه نمی دهد.
چندی پیش حمزه شکیب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در حالی از عملیاتی شدن سامانه جامع مدیریت یک‌پارچه سازمان مهندسی ساختمان استان تهران خبر داد که به گفته او ۹ نفر از اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران با هماهنگی یکدیگر جلسات را آبستراکسیون کرده و عملا سازمان نظام مهندسی را تعطیل کرده اند.
شکیب در حالی از یک‌پارچه کردن سامانه شهرستان های تهران و شهر تهران خبر می داد که معتقد بود به علت سامانه ای شدن، برخی استان ها از جمله تهران، البرز و مازندران با مقاومت در برابر این سامانه روبرو هستیم.
وی در پاسخ به این سوال که مدیر کل دفتر توسعه مهندسی ساختمان اخیرا نامه ای با عنوان ایجاد دسترسی به سامانه ارجاع نظارت سازمان استان ها به تمامی استان ها ابلاغ کرده است، بیان کرد: به نظر می رسد منظور از این نامه ارسالی سامانه های موجود است که باید امکان آنرا فراهم کنند. به همین منظور ما سامانه یکپارچه کشوری را فراهم می کنیم. وقتی تمام استان ها یک‌پارچه شوند، سِرور آن در شورای مرکزی نخواهد بود و در یک جای امن خواهد بود که هر کسی به آن دسترسی نخواهد داشت.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اینکه این اقدام یک کار اساسی است چرا که در استان ها جزیره ای است، گفت: در استان ها هر کدام سامانه دارند و اینکه الان بتوان چنین اقدامی انجام داد شاید بتوان به هدف خود رسید. اما قطعا تا یک ماه آینده به صورت پایلوت در چند استان این سامانه جامع مدیریت یک‌پارچه راه اندازی خواهد شد.
وی در پاسخ به این پرسش که از زمان اعلام اینکه ۹ نفر از اعضای هیات مدیره با مافیای بیرون از سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران در ارتباط هستند یک هفته می گذرد آیا اتفاق خاصی بعد از این یک هفته و یا اینکه این افراد دست از این اقدامات خود بکشند افتاده است؟ بیان کرد: ما معتقدیم که این ماجرا یک جریان مافیا است. باید این‌طور عنوان کنم که الان ۱۰ هفته است که به صورت پیاپی این ۹ عضو هیات مدیره در جلسات سازمان نظام مهندسی ساختمان حضور پیدا نمی کنند.
شکیب گفت: این اقدام عملا سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران را به تعطیلی کشاندند. بنده به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور طبق ماده ۱۶ موظف هستم به این مسائل رسیدگی کنم. ما ابتدا درخواست کردیم اما آنها نیامدند و حالا ما اقدامات قانونی را پی‌گیری می کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که برخی می گویند اگر رئیس سازمان نظام مهندسی کشور معتقد است که هیچ ارجاع کاری نداشته است چگونه توانسته رتبه مهندسی خود را ارتقاء دهد، گفت: بنده از پروانه خود برای نظارت استفاده نکردم. اما در عین حال در آموزش و مقررات ملی ساختمان از ابتدا حضور داشته ام.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اینکه تنها راهکار مقابله با این جریان مافیایی ایجاد سامانه است که خدا رو شکر در حال راه اندازی است، ادامه داد: اما نکته ای که باید عنوان شود این است که بنده در دوره شهرداری محمد باقر قالیباف در پروژه های بزرگ و مهم تهران مثل تونل توحید، بزرگراه صدر و امام علی نظارت داشتم.
منبع: اقتصاد آنلاین

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۳۰ خرداد ۰۳
240 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0