ارتباط ۹ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران با مافیا| امضاء فروشی نداریم ارتباط ۹ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران با مافیا| امضاء فروشی نداریم

ارتباط ۹ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران با مافیا| امضاء فروشی نداریم

ارتباط ۹ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران با مافیا| امضاء فروشی نداریم ، تا دو هفته آینده کل کشور تحت پوشش سامانه مدیریت جامع قرار می گیرد و از این پس ارجاع کار به صورت سیستمی خواهد شد

کد خبر: 030322003 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ خرداد ۰۳ - ۸:۰۳ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، ارتباط ۹ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران با مافیا| امضاء فروشی نداریم ، تا دو هفته آینده کل کشور تحت پوشش سامانه مدیریت جامع قرار می گیرد و از این پس ارجاع کار به صورت سیستمی خواهد شد

ارتباط ۹ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران با مافیا| امضاء فروشی نداریم

ارتباط ۹ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران با مافیا| امضاء فروشی نداریم
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور بیان کرد:
ارتباط ۹ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران با مافیا| امضاء فروشی نداریم
شکیب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه سامانه جامع مدیریت یک‌پارچه به زودی راه اندازی می گردد، افزود: ۹ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران با مافیا و پدر خوانده ها ارتباط دارند.
حمزه شکیب با بیان اینکه سامانه جامع مدیریت یک‌پارچه در پانزده استان به صورت آزمایشی راه اندازی شده است، تصریح کرد: تا دو هفته آینده کل کشور تحت پوشش سامانه مدیریت جامع قرار می گیرد و از این پس ارجاع کار به صورت سیستمی خواهد شد.
شکیب گفت: خدمات مهندسی به خاطر شفافیت و رانت‌هایی که قبلا وجود داشت و سرچشمه فساد در سازمان های نظام مهندسی و عدم اعتماد میان سازمان نظام مهندسی و هیئت مدیره بسته می شود از ۱۵ تیر ماه امسال به صورت آزمایشی با ۲ استان به صورت پایلوت کار را پیش خواهیم برد.
وی با تاکید بر اینکه این سامانه موجب شفافیت در خدمات مهندسی می شود و مافیا و پدر خوانده ها از بیرون بر هیئت مدیره ها اعمال نفوذ کرده و قصد دارند پروژه ها را به آنها بدهند، گفت: این پدرخوانده ها و مافیا حتی هیئت مدیره های سازمان نظام مهندسی ساختمان را تعیین می کنند.
وی ادامه داد: سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور دارای ششصد هزار عضو هستند که ۳۵۰ هزار دارای پروانه هستند و در استان تهران ارحاع کار تنها به سه درصد می رسید و قطعا با راه اندازی سامانه جامع مدیریت یکپارچه دیگر این اقدام رخ نخواهد داد.
رئیس سازمان مهندسی ساختمان کشور افزود: در تهران هشتاد درصد ارجاع کار حداکثر ۳ درصد می رسید که این فرآیند را با سامانه جامع مدیریت یک‌پارچه سازمان نظام مهندسی ساختمان اصلاح کرده ایم.
شکیب با اعلام اینکه با سامانه مذکور هر عضو حق عضویت را پرداخت می کند که به صورت آنلاین سهم سازمان استان را واریز می کند، گفت: طبق مصوبه هیات مدیره، در حال حاضر سهم سازمان ۲.۵ درصد از درآمد است که از سوی اعضا پرداخت خواهد شد.
وی از راه‌اندازی‌ سامانه جامع یک‌پارچه توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور خبر داد و افزود: طراحی این سامانه از سال ۱۴۰۲ انجام شد و ساختار این سامانه به این شیوه است که از چندین سامانه عضویت، خدمات و رفاهی ، ژئوتکنیک و… تشکیل شده است.
شکیب ادامه داد: با راه اندازی سامانه جامع یک‌پارچه تمامی سامانه‌های استان‌ها غیر فعال شده و تمامی اعضای نظام مهندسی ملزم به ثبت نام در این سامانه هستند.
این مافیا و پدر خوانده ها با ارتباطی که با ۹‌ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران دارند عملا پنجاه روز است که جلسه هیئت مدیره را از کار انداخته اند.
رئیس سازمان مهندسی ساختمان کشور گفت: این مافیا و پدر خوانده ها با ارتباطی که با ۹‌ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران دارند عملا ۵۰ روز است که جلسه هیئت مدیره را از کار انداخته اند و در این مدت هیچ جلسه ای برگزار نشده است.
وی ادامه داد: به این ۹ عضو نامه زده ایم و باید وزارت راه و شهرسازی برای رسیدگی به تخلفات این ۹ عضو ورود کند و آنها را به شورای مرکزی معرفی کند.
شکیب با اشاره به اینکه ساختمان های ایران شش برابر استاندارد دنیا مصرف انرژی دارند، افزود: ما معتقد هستیم که تا زمان انتخابات نظام مهندسی نباید هیچ اقدامی در سازمان های نظام مهندسی ساختمان تعطیل گردد. نباید آموزش کنار گذاشته شود.
شکیب افزود: این مافیا و پدر خوانده ها با ارتباطی که با ۹‌ عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران دارند عملا پنجاه روز است که جلسه هیئت مدیره را از کار انداخته اند و در این مدت هیچ جلسه ای برگزار نشده است.
وی افزود: به این ۹ عضو نامه زده ایم و باید وزارت راه و شهرسازی برای این ۹ عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران ورود کند و آنها را به شورای مرکزی معرفی کند.
شکیب با اشاره به اینکه سامانه شهرستانهای تهران و شهر تهران را یک‌پارچه کردیم، گفت: به علت سامانه ای شدن، برخی استان ها از جمله تهران، البرز و مازندران با مقاومت در برابر این سامانه مواجه هستیم. همانطور که اعلام کردم در استان تهران بیش از پنجاه روز است که نتوانسته ایم جلسه ای در سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران برگزار کنیم. تعدادی در هیئت مدیره هستند که با خروج خود در لحظات خاص جلسات را از حد نصاب خارج می کنند.

وی ادامه داد: در واقع ۹ نفر هیئت مدیره تهران با هماهنگی یکدیگر جلسات را آبستراکسیون می کنند. متاسفانه وزارت راه و شهرسازی به‌ عنوان دستگاه نظارتی به صورت جدی به این ماجرا وارد نشده است و باید این افراد به شورای انتظامی معرفی شوند. به این افراد نامه زدم و گفتم که سازمان نظام مهندسی را تعطیل کرده اید، در این صورت نیز سازمان نظام مهندسی ساختمان باید منحل گردد.
شکیب گفت: پرسش ما این است که چرا با ۹ عضو هیئت مدیره استان تهران مماشات می شود، چرا اعضای علی‌البدل جایگزین این افراد نمی شوند؟
وی با بیان اینکه پدرخوانده ها اراده حاکمیت را برعهده گرفته اند، گفت: راه کار جلوگیری از این وضعیت رد صلاحیت پدرخوانده ها نیست، چراکه این افراد در دوره های بعدی هئیت مدیرها سه چهار نفر را وارد کرده اند. بنابراین با راه اندازی سامانه یک‌پارچه و جامع از هدف خود دور خواند شد و به همین علت است که با آن مخالفت می کنند.
به‌عنوان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اعلام می‌کنم در سازمان های نظام مهندسی استان تهران و مازندران فساد ریشه گسترانده است.
شکیب با بیان اینکه به‌عنوان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اعلام می‌کنم در سازمان های نظام مهندسی استان تهران و مازندران فساد ریشه گسترانده است، افزود: پدرخوانده ها حتی برای بنده هم پرونده سازی کرده اند. این در حالی است که سی سال است پروانه دارم، اما یک متر هم کار نگرفته ام. این افراد آن‌قدر پول دارند که هر کاری را می توانند انجام دهند.
وی با اعلام اینکه هیئت مدیره سازمان ها را پدرخوانده ها تعیین می کردند، گفت: افرادی که ماهانه میلیارد تومان درآمد دارند، در برابر راه اندازی سامانه به شدت مقاومت می کنند.
رئیس سازمان مهندسی ساختمان کشور در مورد بیمه مهندسان ساختمان، گفت: بعد از سه دهه و پس از رفت و آمدهای چندین باره در مجلس و دریافت مجوز از شورای نگهبان موفق به تصویب بیمه مهندسان شدیم و در برنامه هفتم هم این موضوع مورد تصویب قرار گرفته است.
شکیب در مورد حق الزحمه‌ها و تعرفه های جدید نظام مهندسی، بیان کرد: تعرفه های جدید را به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد داده‌ایم لذا تعرفه ها طبق نفر ساعت تعیین شده است.
وی افزود: به سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور پیشنهاد افزایش ۳۵ درصدی تعرفه های نظام مهندسی ساختمان را داده ایم که خوشبختانه مورد قبول واقع شده است.
شکیب ادامه داد: بیست و هفتمین اجلاس هیئت عمومی ساختمان نظام مهندسی ساختمان کشور در ۱۳ و۱۴ تیرماه در تهران برگزار می گردد.
منبع: بازار

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۲ خرداد ۰۳
44 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0