اتاق فکر کشاورزی باید با همراهی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی اتاق فکر کشاورزی باید با همراهی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی

اتاق فکر کشاورزی باید با همراهی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی

اتاق فکر کشاورزی باید با همراهی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی ، در قالب شورای مشورتی با هدف پیشبرد اهداف بخش خصوصی در این استان تشکیل گردد

کد خبر: 011106002 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۶ بهمن ۰۱ - ۱:۲۷ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهنسی، اتاق فکر کشاورزی باید با همراهی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی ، در قالب شورای مشورتی با هدف پیشبرد اهداف بخش خصوصی در این استان تشکیل گردد

اتاق فکر کشاورزی باید با همراهی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی

اتاق فکر کشاورزی باید با همراهی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی
اتاق فکر کشاورزی استان قزوین تشکیل گردد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان کرد: اتاق فکر کشاورزی باید با همراهی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی در قالب شورای مشورتی با هدف پیشبرد اهداف بخش خصوصی در این استان تشکیل گردد.
محمدحسین عطائی در نشست با شرکت‌ های خدمات مشاوره فنی بخش کشاورزی که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار گردید، افزود: اتاق فکر کشاورزی باید با همراهی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی در قالب شورای مشورتی با هدف پیشبرد اهداف بخش خصوصی در این استان تشکیل گردد.
عطایی گفت: این اتاق فکر باید ماهانه تشکیل گردد و بر روی طرح‌ ها و موضوعات مرتبط با بخش خصوصی در راستای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت کارشناسان و مهندسان کشاورزی تصمیم گیری کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: یکی از ظرفیت‌ های مهم مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، انجام کارهای مشاوره‌ای در راستای اجرای طرح‌ ها است که می‌توان برای آن سازوکاری جامع تدوین کرد.
عطایی ادامه داد: اعتقاد داریم واگذاری کارها به بخش خصوصی باید با جدیت پی گیری گردد و قطعاً حضور کارشناسان در عرصه تولید می‌تواند به افزایش تولید و تحول دشت قزوین منجر شود.
فرمانده قرارگاه امنیت غذایی استان قزوین با بیان اینکه یکی از اولویت‌ های ما در استان قزوین افزایش بهره‌وری در تولید گل‌خانه‌ها و محصولات زراعی است، عنوان کرد: کارشناسان و مهندسان بخش خصوصی در این رابطه ایده‌های بسیاری دارند و برنامه سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم این است که اجرای طرح‌های ارتقای بهره‌وری کشاورزی را به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی واگذار کند.
فرمانده قرارگاه امنیت غذایی استان قزوین از افزایش تعداد مراکز خدمات غیردولتی کشاورزی به شانزده واحد خبر داد و گفت: این افزایش نشان‌دهنده موفقیت دولت سیزدهم در حوزه برون‌سپاری کارها به بخش خصوصی است که در این زمینه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بسیار فعال عمل کرده است.
ضرورت استقرار مسئول فنی در داروخانه‌های گیاه‌پزشکی استان قزوین
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین هم در این نشست با بیان اینکه ۱۷۳۳ مهندس کشاورزی به صورت رسمی عضو نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین هستند، افزود: امروز انتظار ما این است که با استفاده حداکثری از ظرفیت‌ های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین بصورت حداکثری برای دفع آفات مخرب بخش کشاورزی استفاده گردد.
فرامرز حریری‌مقدم با بیان اینکه در این زمینه به اعتماد بیش از پیش مدیران سازمان جهاد کشاورزی نیاز داریم، گفت: در سال جاری نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی واحدهای تولید سم و کود در استان قزوین را ساماندهی کرده است.
حریری مقدم با ذکر اینکه ۲۲۰ فروشگاه عرضه سموم نباتی در استان قزوین وجود دارد، گفت: از این میان ۶۴ واحد در راستای بند ج ماده ۲ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع به داروخانه گیاه‌پزشکی تبدیل شده‌اند.
وی ادامه داد: این واحدها نه بعنوان یک سم‌فروش بلکه با حضور متخصصان و کارشناسان فنی به نسخه‌نویسی برای مقابله با آفات اقدام خواهند کرد. حضور مسئول فنی دارای پروانه اشتغال معتبر از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در داروخانه‌های گیاه‌پزشکی موجب پایداری در امنیت غذایی می‌شود.
حریری مقدم ادامه داد: حضور مسئول فنی در داروخانه گیاه‌پزشکی الزامی و ضروری است که این امر موجب اشتغال کارشناسان عضو سازمان شده و موجب می‌ شود تا از ظرفیت علمی آن‌ ها بیش از گذشته استفاده گردد. خوشبختانه سیاست دولت سیزدهم واگذاری کارها به بخش خصوصی است که باید از این فرصت استفاده کرد.
نیروی کافی برای آموزش و ترویج کشاورزان استان قزوین وجود ندارد
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم در این نشست با اشاره به اجرای طرح‌ کشت قراردادی در استان قزوین بیان کرد: با توجه به جدید بودن مقوله کشت قرادادی برای بیشتر کشاورزان استان قزوین باید از توان بخش خصوصی و سازمان نظام مهندسی برای آموزش و ترویج کشت قراردادی استفاده کنیم، چرا که در این زمینه نیروی کافی نداریم.
علی راه‌انجام گفت: در حال حاضر به علت تعدد وظایف حوزه تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی و اجرای طرح‌ های سنگینی مانند جهش تولید در دیمزارها نیازمند به‌کارگیری مهندسان کشاورزی از بخش خصوصی هستیم و در این حیطه می‌ توان بسته‌های تشویقی خوبی برای همکاران سازمان نظام مهندسی کشاورزی در نظر گرفت.

وی گفت: نگاه ما باید به توسعه کشاورزی استان قزوین از مدیریت دولتی به مدیریت خصوصی تغییر پیدا کند و در این زمینه باید در کنار سازمان نظام مهندسی نهادهای خصوصی دیگری در بخش کشاورزی استان قزوین فعال گردند.
منبع: خبرگزاری تسنیم

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۶ بهمن ۰۱
1171 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0